SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie w zimie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Załóż termoaktywne ciuchy przy skórze, a na wierzch jakąś bawełnianą bluzę - pot "wyjdzie na zewnątrz" termoaktywów i nie przewieje Cię. Jak wyżej - nie możesz za ciepło się ubrać. Najlepiej tak, żeby po wyjściu na zewnątrz było Ci lekko chłodnawo. Sam musisz przetestować ciuchy i biegać na tyle, na ile jesteśw stanie - z czasem będzie lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
I pamiętaj o rozciąganiu , przed i po bieganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 496
Na 10 minut biegania to szkoda zakładać buty, dłużej się będziesz ubierał niż ćwiczył. Jeśli masz zerową kondycję, to poszukaj programu dla początkujących, polecam ten: http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy Jak będzie za lekko, to możesz zacząć od dalszych tygodni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 496
Celtic, wygląda ok. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
mam jeszcze takie pytanie. Czy powinno sie biegać cały czas wyprostowanym czy mozna zgarbionym.
Pytanie moze i głupie ale wczoraj po bieganiu schyliłem sie aby zrobić sobie kanapke i tak mnie mocno podstrzyklo na samym dole kręgosłupa ze przez 5 min wgl nie mogłem się ruszyc.
Te bóle zdarzały się juz wcześniej (ortopeda zabronił mi nawet robic martwego ciągu i ogólnie rzeczy obciążających dół kręgosłupa) mialem robione prześwietlenia i z nich nic nie wynikło wszystko mam tam dobrze.
Kiedyś jak kopalem w piłkę po dłuższej przerwie to tez mnie tam bolało więc teraz jak po dłuższej przerwie zacząłem biegać to mogło się od tego stać cos??? Dodam ze biegałem wlasnie zgarbiony i dzisiaj jak w takiej samej pozycji chciałem się przebiec w domu dla próby to strasznie to bolało…
Nie wiem czy mam się martwic ze to powrót bóli czy tylko tak mogło mi się stac na początek biegania ( w sobotę było dopiero moje 3 bieganie od listopada)
Historia powstania tego bólu jest bardzo długa i nie ma związku z cwiczeniem siłowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Trzeba się trzymać prosto, bo bieganie powoduje obciążenie kompresyjne kręgosłupa, ugięcie kręgosłupa sprzyja dyskopatii. Powinieneś mieć buty z dobrą amortyzacją i starać się biegać w terenie, gdy mam obok chodnika trawnik staram się jak najdłużej biec po trawie. Po kilku minutach biegu rób rozciąganie w pasie biodrowym w kierunkach jak do szpagatu, to samo na koniec treningu.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Migdały, migdały całe, migdały łuskane.

Następny temat

Pomoc odnośnie diety

WHEY premium