SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból bica przy klacie/ help

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 763 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30748
Witam was. OD zeszłego poniedziałku jade z nowym planem treningowym i zauwarzyłem że jak robia klate to bardzo mocno pracuje biceps, wczesniej tak nie miałem.
normalnie jak kończe ćwiczyć klate to czuje sie tak chocbym ćwiczył bic no a klata mało co boli, nie tak jak kiedys że cyc napindalał bo ćwiczeniach. Kurde nie wiem gdzie jest problem. Dzisiaj na traningu tak samo miałem.
Dodam że wcześniej jechałem takim treningiem :
1. Wyciskanie sztangielki na poziomej ławce z supinacją 6>8>10>12
2. Wyciskanie sztangielki na skośnej ławce 6>8>10>12
3. Rozpiętki na skośnej 3 x 10

a teraz mam taki plan:
1.Wyciskanie na płaskiej ławie 8>10>12>15
2.Wyciskanie sztangi na skosie 4 x 10
3.Rozpiętki 4 x 12
Może tkwi bład w technice? Co o tym myślicie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4146
Wydaje mi się że w technice... I jeszce jedno po co suplinacja przy wyciskaniu na klate :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 763 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30748
stosowałem supinacje przy klacie bo chciałem bardziej rozwinąc wew rejon klaty. Kurde w technice, no ie wiem, moja technika w wyciskaniu nie zmieniła sie, dzisiaj na treningu chciałem zniwelowac ten problem w postaci dobrego przyłożenia sie do techniku ale dalej to samo ;-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Mój kolega miał podobnie, przez to, że się rzucił na drążek bez rozciągnięcia i naderwał biceps. Rozciągaj się, smaruj maścią bolącą część ramion i rozgrzewaj. Musi pomóc, to po prostu kontuzja,
PS. Miałeś przerwe regeneracyjną? Jak nie to zrób przez cały tydzień całkowitą przerwę bez żadnych ćwiczeń, do tego te maści i rozciągania, jeżeli to nie wina stawów, kości, stanu zapalnego to daję 99% szansy, że to pomoże.
PS2. Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie widziałem tego tematu, a teraz Mi się nudzi po prostu. ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
No dobra, to ,że naderwał sobie mięsień który pracuje przy tym ćwiczeniu to nic dziwnego. Bardziej zastanawiające jest, że biceps pracuje przy wyciskaniu leżąc. Przy którym ćwiczeniu najbardziej? Już po pierwszej serii wyciskania czujesz, że biceps się męczy?

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2007-05-28 08:55:07

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 541 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11028
Wydaje mi się że przy wyciskaniu to pracuje bardziej triceps niż biceps

Zmieniony przez - Savorin w dniu 2007-05-28 14:57:17

"Trening czyni mistrza"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
biceps pracuje też trochę przy rozpiętkach.
Ponadto może być to spowodowane dużym kątem rozwarcia łokci przy wyciskaniu sztangielek. Przy tym samym wyciskaniu jeżeli robisz ciężkimi sztangielkami, może być od ich podnoszenia lub opuszczania po wyciskaniu

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Wiem, że biceps nie pracuje przy klatce, ale tak na logikę, jak triceps się napnie, może oddziaływać na biceps lekko go podwyżając, a nawet sam ruch przecież biceps się napina, spróbuj zamknąć dłoń biceps się napnie. Chyba dobrze myślę :) Nie chcę się tutaj kłócić tylko porozmawiać. :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
może go unosić do góry ale wątpie żeby go napinał tak, aby pracował
a jak się zamknie dłoń to raczej napną się mięśnie przedramion

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Biceps przy klatce pracować nie powinien. Co dokładnie oznacza, że boli - opisz ze szczegółami.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 763 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30748
nigdy tak nie miałem żeby przy klacie meczył sie bic, nie wiem co sie stało. Normalnie jak wyciskam sztange to czuj jak pracuje biceps, w ostatnich seriach klaty czuje duże zmęczenie bicepsa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piłka nożna, a siłka

Następny temat

trening więzienny

WHEY premium