Natura codziennie obdarza nas wieloma supermocami, które wzmacniają nasz organizm na wielu płaszczyznach. Jednym z tych wyjątkowych skarbów jest kryl. Ten niezwykły organizm zyskuje na popularności, a jego bogactwo składników i wpływ na zdrowie coraz bardziej interesuje badaczy, jak i osoby dbające o swoje zdrowie. Olej z kryla to naturalny produkt pozyskiwany z drobnych, ale niezwykle ważnych dla ekosystemu morskich stworzeń – kryla.

  1. Kryl - niepozorny bohater
  2. Olej z kryla - astaksantyna i fosfolipidy
  3. Bogactwo właściwości
  4. Dlaczego właśnie olej z kryla Superba Boost®?
  5. ALLDEYNN Omegarose 60 softgels

Kryl - niepozorny bohater

Te niewielkie skorupiaki, żyjące w zimnych wodach Antarktyki, gromadzą w sobie bogactwo składników odżywczych, co czyni olej z kryla prawdziwą skarbnicą zdrowia. Głównym atutem oleju z kryla jest wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, EPA i DHA. Kwasy te są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wspierając pracę układu sercowo-naczyniowego, mózgu, wzroku i stawów. Ponadto mogą one stanowić profilaktykę chorób nowotworowych, depresji i schorzeń neurodegeneracyjnych.

Olej z kryla - astaksantyna i fosfolipidy

olej z kryla kapsułki

Warto podkreślić, że olej z kryla zawiera również astaksantynę. Ten silny antyoksydant neutralizuje wolne rodniki i chroni komórki przed uszkodzeniami, wpływając na spowolnienie procesów starzenia i pozytywnie wpływając na wygląd skóry. Drugim aspektem czyniącym olej z kryla wyjątkowym jest fakt, że kwasy omega-3 występujące w oleju z kryla związane są z fosfolipidami, a to dodatkowo korzystnie wpływa na ich wchłanianie i biodostępność. 

Bogactwo właściwości

Bogactwo właściwości oleju z kryla sprawia, że staje się on coraz bardziej popularnym suplementem diety.

Olej z kryla dla serca i układu krwionośnego

Przede wszystkim, ma on istotny wpływ na kondycję serca. Badania wykazały, że olej z kryla obniża poziom trójglicerydów we krwi, co jest istotnym czynnikiem w redukcji ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Dodatkowo olej z kryla może przyczyniać się do regulacji ciśnienia krwi, co stanowi kolejny element ochrony układu sercowo-naczyniowego i zmniejsza ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu.

Olej z kryla dla mózgu

Wpływ oleju z kryla na zdrowie mózgu jest równie znaczący. Dowody naukowe sugerują, że jego regularne spożywanie poprawia funkcje poznawcze, takie jak pamięć i koncentracja. Ponadto olej z kryla może wspierać leczenie depresji i zaburzeń lękowych. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju z kryla mają także potencjał ochronny przed chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i Parkinsona.

Olej z kryla dla wzroku

Dodatkowo badania wykazują, że może on zmniejszać ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, będącej jedną z głównych przyczyn utraty wzroku u osób starszych. Ponadto, kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju z kryla mogą łagodzić objawy zespołu suchego oka, takie jak pieczenie, swędzenie i uczucie obecności ciała obcego.

Dlaczego właśnie olej z kryla Superba Boost®?

Szukając oleju z kryla w formie kapsułek, warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie i jakość surowca wykorzystanego w danym produkcie. Jednym z najbardziej cenionych na rynku jest olej Superba Boost® produkowany w Norwegii. Opracowany na podstawie opatentowanej formuły, pozyskiwany jest on wyłącznie z Euphausia Superba, gatunku kryla antarktycznego. Produkt ten wyróżnia się standaryzowaną zawartością EPA, DHA, fosfolipidów, astaksantyny oraz choliny, które korzystnie wpływają na zdrowie.

ALLDEYNN Omegarose 60 softgels

Superba Boost® jest kluczowym składnikiem najnowszego produktu marki ALLDEYNN Omegarose 60 softgels, stworzonego z myślą o zdrowiu i urodzie kobiet. Jedna porcja tego suplementu zawiera aż 1180 mg tego wyjątkowego oleju, co czyni go jednym z najsilniejszych produktów tego typu na rynku. Wybierając olej z kryla, postaw na jakość. Inwestujesz w swoje zdrowie i urodę, wybierając produkt o udowodnionej skuteczności i bogatym składzie.

Źródła:

  • https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1871402123002059
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7087473/
  • https://academic.oup.com/nutritionreviews/article/78/9/699/5740623?login=false
  • https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0271531713002832?via%3Dihub
  • https://video.akerbiomarine.com/superba-boost-benefits-out-of-this-world
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)