Znany węgierski kulturysta Zoltán Vida zmarł 12 grudnia z powodu powikłań po chorobie COVID-19. Wiadomość o jego śmierci przekazała na Facebooku jego żona. Vida już od 13 roku życia uprawiał sporty wyczynowe. Regularnie stawał na podium na Mistrzostwach Węgier w młodości. Otworzył siłownię w 1990 roku i miał bardzo udaną karierę trenerską. Jego zawodnicy zdobyli cztery mistrzostwa Europy i sześć tytułów mistrzostw świata. 

Muszę ze złamanym sercem podzielić się niezrozumiałym faktem, że mój kochany mąż Zoltán Vida zostawił nas tutaj w niedzielę wieczorem 12 grudnia 2021 r. … każda chwila bez ciebie jest dla mnie bolesna i bez sensu. Covid odebrał mi Ciebie i stałam się niczym moja jedyna miłości! Zachowam pamięć o tobie do ostatniego bicia mojego serca!

Węgry tak jak i inne państwa zmagają się obecnie z kolejną falą COVID-19. Nie jest to pierwszy znany sportowiec z tego kraju, który zachorował na koronawirusa. Znany gimnastyk Szilveszter Csollány od 3 grudnia jest utrzymywany przy życiu w szpitalu przy pomocy sztucznego płuca. Niestety, liczba zgonów w kulturystyce wciąż wzrasta. Węgierscy sportowcy z pewnością wspomną Zoltána, kiedy kolejny raz wyjdą na scenę...

 

Komentarze (1)
lodzianin1

Szkoda każdego życia, niestety koronsceptykow jest od groma i płacą za to wszyscy

8