Legenda kulturystyki Ronnie Coleman znany jest wszystkim miłośnikom tego sportu. W czasach, gdy startował był naprawdę ogromny. Jego waga wynosiła ok. 115-120 kilogramów, a poza sezonem startowym ważył nawet do 150 kg! Obwód bicepsa wynosił 60 cm, klatki ponad 150 cm, a uda 95 cm. Jego postura robiła wrażenie, zwłaszcza podczas służby jako policjant. 

Niektórzy z Was mogą nie wiedzieć, że zanim został policjantem, chciał zostać... księgowym! Jak to się stało, że wybrał inną ścieżkę kariery zawodowej? W najnowszym wywiadzie dla portalu Generation Iron, Ronnie Coleman wyjaśnia szczegółowo, jak od marzenia o zostaniu księgowym, stał się policjantem.

https://youtu.be/m2YyoKQTgck

Po przeprowadzce do Teksasu, Ronnie Coleman chciał znaleźć pracę w księgowości. Powiedział, że był w tym dobry i wydawało się to wówczas bezpieczną ścieżką kariery. Miał jednak problem, ponieważ wszędzie, gdzie aplikował, wymagano doświadczenia na tym stanowisku. Raty za samochód i czynsz trzeba było płacić, więc Ronnie musiał szybko znaleźć jakąkolwiek pracę. Aby związać koniec z końcem, zatrudnił się w pizzerii Domino i nadal aplikował na wymarzone stanowisko. Niestety bez skutku. Pewnego dnia zobaczył w gazecie ogłoszenie o naborze do policji. Jego uwagę przykuło jedno kluczowe zdanie - nie jest konieczne doświadczenie. W sytuacji jakiej był, decyzja o zostaniu policjantem wydawała się stabilną ścieżką kariery i odpowiednim wyborem dla Ronniego. Z pewnością była lepsza niż praca w Domino's.

Wiemy, co stało się później. Ronnie Coleman został policjantem, poświęcił się kulturystyce i ostatecznie został ośmiokrotnym mistrzem Mr. Olympia. Przeszłość Ronniego Colemana jako policjanta zawsze była częścią historii o legendzie. Zabawne, gdy pomyślimy, że w sumie mógł być księgowym :)

 

Komentarze (2)
M-ka

W pewnym sensie, to jest bardzo znaczące - facet widocznie od początku był "poukładany" i skrupulatny, dlatego sądził, że zawód księgowego by mu odpowiadał.
Najprawdopodobniej, mniej lub bardziej świadomie, używał swoich talentów, aby rozwijać się fizycznie.

Bilansował dostarczoną i wydatkowaną energię, trening i wypoczynek, dbał o "porządek" ogółem itd.

0
lordknaga

za czasow jak startowal i wygrywal mro - byl naturalnym, poniewaz teksanska policja, robi testy na 'dragi' swoim pracownikom xD

poszedl tam tez poniewaz, mogl isc szybciej na emeryture + mial placone ubezpieczenie(ktore jest mega wazne w usa) a pensja jak to sam powiedzial, przed koncem kariery? kazdy dzien pracy policjanta to cwiartka(quarter - po angielsku czyli 25 centowka) tyle zarabial w porownaniu z tym co dostawal za mro i od weidera :-D (czyli tyle co nic) a mial prace caly czas, gdzie dzisiejsi kulturysci jak np. winklar, rami i wielu wielu innych ,caly rok szykuja sie do jednych zawodow, gdzie od wstania z lozka do pojsc do lozka nie robia pratycznie nic i maja 'lzejsze' zycie i miej na glowie a wychodza w formach takich, ze szkoda gadac...

0