Pojawiła się oficjalna informacja na temat startu 7x Mr. Olympia Phila Heatha. Do tej pory fani dyskutowali o tym, czy po raz kolejny zobaczą go na scenie, czy też nie. Jako siedmiokrotny Mr. Olympia, Phil Heath ma jedną z najbardziej imponujących sylwetek w historii kulturystyki. Pomimo tego, że brakuje mu tylko jednego zwycięstwa, by dorównać kultowym kulturystom takim jak Ronnie Coleman i Lee Haney (zdobyli osiem tytułów), Phil Heath podjął decyzję, że w tym roku odpuszcza start. Natychmiast po zakończeniu swojej sesji treningowej przekazał, że obejmie nową rolę na Mr. Olympia 2022.

Konkurs Mr. Olympia 2022 odbędzie się w dniach 16-18 grudnia w Las Vegas, a Phil nie będzie jednym z uczestników. Jednak ogłosił na Instagramie, że będzie komentował to wielkie wydarzenie i w ten sposób fani będą mogli usłyszeć, jak jeden z najbardziej doświadczonych kulturystów wypowiada się na temat kolegów z branży.

„Komentowanie podczas tegorocznej imprezy daje mi możliwość wyrażenia mojej miłości i wsparcia wszytskim sportowcom, którzy zdecydowanie poświęcają wiele, aby znaleźć się na tej historycznej scenie. Do fanów - kocham was wszystkich i proszę wiedzcie, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, opisując pracę tych niesamowitych sportowców!”

Phil nigdy oficjalnie nie przeszedł na emeryturę, ale już rok temu nie pojawił się na scenie Mr. Olympia. Niedawno wyjaśnił, że szanse na jego powrót wynoszą zaledwie 5%. Jego kolega z branży Jay Cutler, uważa, że ​​Phil Heath skończył z rywalizacją na dobre. Nie ma co się dziwić, w końcu wiele osiągnął w swojej karierze i jest to całkowicie zrozumiałe, że 42-latek chce odpocząć. Bez wątpienia będzie idealnym komentatorem. Zaskoczeni decyzją?

 

Komentarze (1)
lordknaga

jako komentator - napewno swietna decyzja, bo on nie bedzie owijal w bawelne :-)

2