Legenda kulturystyki i siedmiokrotny zwycięzca Mr. Olympia Phil Heath, kilka miesięcy temu zaraził się wirusem Covid-19 i był nawet z tego powodu hospitalizowany. Na szczęście wygrał tę bitwę, ale nie obyło się bez skutków ubocznych... Heath mocno stracił na wadze i obecnie skupia się na odzyskaniu masy. Na jego kanale YouTube, podzielił się szczegółowym opisem swojej walki z wirusem Covid-19 i poinformował o planie „naprawy”. Poza sezonem startowym waga Phila Heatha wynosi około 122 kilogramy. Po przebytej chorobie waży aż 20 kilogramów mniej!

„Wróciłem na siłownię po tym, jak kilka miesięcy temu miałem Covidowe zapalenie płuc, gdzie byłem hospitalizowany przez tydzień. Człowieku! Moja waga spadła aż do 225 funtów (102 kg). Nie ważyłem 225 funtów od 2007 i 2008”.

https://youtu.be/_jKbgXqlXZY

Wiele osób uważa, że sportowcy, w tym kulturyści są odporni na wirusa i przechodzą go łagodnie ze względu na wysoki poziom sprawności. Niestety w ostatnim czasie wirus poważnie odbił się na zdrowiu wielu sportowców. Emerytowany kulturysta Flex Wheeler czy zwycięzca Arnold Classic 2017 Cedric McMillan to kolejne postacie ze świata kulturystyki, które doświadczyły przykrych powikłań pocovidowych. 

 

Polecamy również: Flex Wheeler w szpitalu

 

Polecamy również: Cedric McMillan: „Byłem prawie martwy”

Ta okropna infekcja zdecydowanie odbiła się na sylwetce Phila Heatha, ale jego sportowa dusza jest nie do złamania. W filmie na YouTube Phil Heath stwierdził, że w pełni już wyzdrowiał, a teraz celem jest przywrócenie jego ciała do formy sprzed choroby. Aby to zrobić, 41-letnia legenda kulturystyki jest wyjątkowo ostrożna w kwestii diety i treningu. Heath już wrócił na siłownię, jednak stwierdził, że zacznie od prostych i lekkich ćwiczeń, aby na spokojnie przywrócić rytm.

Na Instagramie będzie na bieżąco wklejał zdjęcia, by przedstawić fanom aktualną formę i realizację planu powrotu do pełnej sprawności. Wygląda na to, że Phil Heath robi wszystko, co w jego mocy, aby osiągnąć cel i na pewno mu się to uda.