Wszelkiego rodzaju mosty są powszechnie wykorzystywane w grapplingu, szczególnie zapasach, judo, sambo, BJJ. Warto je stosować w treningu, ponieważ nie tylko rozwijają ogólnorozwojowo, sprawnościowo, koordynacyjnie, ale też mają wpływ na mięśnie brzucha i grzbietu. Pieczemy w ten sposób nawet kilka pieczeni na jednym ogniu.

  1. Wsparcie w wyciskaniu sztangi leżąc
  2. Most na jednej nodze - zaangażowane mięśnie
  3. Most na jednej nodze - prawidłowe wykonanie
  4. Uwagi i sugestie

Wsparcie w wyciskaniu sztangi leżąc

Wariantów mostów jest bardzo dużo. Moim zdaniem warto je ćwiczyć, ponieważ ten ruch jest niezbędny, jeśli ktoś na poważnie traktuje wyciskanie sztangą lub hantlami leżąc. Układanie się na ławce jest często związane z wykonaniem mostu. Pozycja staje się zablokowana i uzyskujemy mostek. Przy okazji jest to znakomite ćwiczenie uzupełniające np. dla mięśnia pośladkowego, wielkiego.

Most na jednej nodze - zaangażowane mięśnie

Most na jednej nodze - prawidłowe wykonanie

most na jednej nodze

Połóż się na podłodze lub macie. Jedna noga jest zgięta w kolanie i podkurczona, dość blisko ciała. Druga jest wyprostowana. Połóż ręce przy ciele, po obu stronach bioder. Podnieś ciało, prostując biodro zgiętej nogi, wykorzystując ją jako napęd. Wróć do pierwotnej pozycji, powoli wracając na podłoże. Powtórz i kontynuuj pracę drugiej nogi (i biodra).

Uwagi i sugestie

Wspomniane ćwiczenie nie jest takie łatwe, na jakie wygląda, o ile wykonujesz je poprawnie technicznie. Nie ma być wykonywane dynamicznie, poprzez zryw, tylko w sposób kontrolowany, szczególnie faza ekscentryczna ruchu.

Komentarze (0)