SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stopping na kolano

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Dlaczego w ringach, podczas walk MuayThai nie stosuje się niskiego kopnięcia spodem stopy (najlepiej pieta) na kolano ? Przecież to bardzo szybkie, praktycznie niewidoczne dla przeciwnika kopnięcie, które zadane odpowiednio mocno może skończyć walkę przed czasem. Zwłaszcza jeżeli ktoś stoi na zbyt wyprostowanych nogach. Ma ktoś jakies teorie ?

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Rozchodzi się pewnie o tzw "olejek tajski". Jego właściwości to głównie szybkie i mocne rozgrzanie posmarowanych partii ciała. W mt chyba wolno tego używać. Przynajmniej nie widziałem nic w regulaminach zawodów, co zabraniałoby tego.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Bo nie wszyscy są s****ielami nastawionymi na wygrywanie walki za wszelką cenę a ponadto to kopnięcie nie wychodzi podczas walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4065
Takie kopniecie jest stosowane w Savate. Wydaje mi sie ze jest ono bardzo kontuzjogenne i dla tego tez nieuzywane, ale czy to jest wlasciwy powod, nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
@vtserafin: nie wciskaj, że koleś dosiadający drugiego i walący go z całej siły po twarzy nie jest nastawiony na zwycięstwo za wszelką cenę. Na zwycięstwo za wszelką cenę może nie był nastawiony Matt Hughes odpuszczając Roycowi tą dźwignię na łokieć, bo mógł mu po prostu rękę złamać. Ale ktoś dążący do KO za wszelką cenę i agresywny jak na przykład Wand na pewno liczy się z tym, że jego przeciwnik może w walce nawet zginąć.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4065
Ale zalozeniem tego kopniecia jest wylamanie stawu kolanowego, tutaj nie da sie odklepac. Gdyby wszyscy byli tak bezwzgledni, po krotkim czasie nie mialby kto walczyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Jakbyś wiedział co to fair play, to byś nie pytał. Kopnięcie to bardzo ładnie wchodzi, ale niszczy staw kolanowy. Wykonywałem w wersji na udo.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Tomasz nie wciskam ci bo juz pare razy walczylem zeby wygrać ale jednoczesnie szanowałem swojego przeciwnika. Jeśli pare razy oberwiesz na treningu to nauczysz sie troche pokory i zasad fair play.

Co do bicia przeciwnika po twarzy to jest to zupełnie inna sytuacja ponieważ sędzia przerywa walke kiedy widzi ze zaczyna istniec zagrozenie dla zdrowia jednego z zawodników. Zdarza się także że zawodnik okładający drugiego odpuszcza mu jak widzi ze juz na pewno znokautował rywala-patrz walka Zenstov vs. Yvel.

Zmieniony przez - vtserafin w dniu 2006-05-31 14:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Dostałem parę razy na treningach . Okej. Rozumiem, że poza zasadą, żeby nie spowodować trwałego uszkodzenia zdrowia u przeciwnika, nie ma innych powodów. Ja myślałem, że po prostu są jakieś względy taktyczne.

Dzięki za wypowiedzi.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
czemu jak zaczyna się jakiś fajny ciekawy dla mie temat to już ktoś na niego odpowiada wyczerpująco i nic niemożna już dodać

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Zawodowcy się nawzajem szanują, sportowcy na zawodach amatorskich na pewnym poziomie też. Ja dostałem np. do sparingów MT słabszych przeciwników (a w sekcji do której chodziłem tylko znajomy trener ze mną walczył na poziomie) to ich nie lałem do nieprzytomności - tylko dałem luz- żeby mogli się wykazać. Paradoksalnie - w pancrase Bas Rutten miał niepisaną umowę z przeciwnikami - póki ktoś nie zada uderzenia w parterze, walka była submission wrestling.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3868
Czasem uzywa tego kopniecia Ignashov
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krótka piłka

Następny temat

krav maga w bydgoszczy u tomka czy jędrzeja??

WHEY premium