SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano ,łękotka...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10430

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
Wiem ,że to może zły dział ,ale myślę ,że tutaj jest dużo osób co może mi pomóc. Więc tak ok. 2 miesiące temu wywaliłem się na chodniku.Na początku myślałem ,że to nic takie więc się nie martwiłem po ok 2 dniach pojawiła się dosyć duża opuchlizna do okoła rzepki.Smarowałem maścią altatec ponieważ nie pomagała wybrałem się do można powiedzieć specjalisty z Podkarpacia z Targowisk.Ponieważ ma on zdolność składania kości ręcznie okazało się ,że łękotki po dwóch stronach mi wyszły(Czy wypadły coś takiego).Włożył mi te łękotki na swoje miejsce i usztywnił na 10dni.Ponieważ było to dzień przed sylwestrem to troche szalałem i po 10 dniach pojechałem i okazało się ,że nie uważałem i się nie zagoiło więc znowu 10 dni.Po 10 dniach zdjąłem i uważałem minęło już z półtora miesiąca a ja dalej mam kolano opuchnięte a robie co dziennie okłady z kapusty i używam specjalnego lodu.Jeszcze jedno moja mama miała to samo i jej się zagoiło po 10 dniach i wszystko chodzi i jest ok.Ja chodze ale kolano ciągle mam opuchnietę.Ale boli mnie bardzo rzadko tylko ja dużo chodze a staram się chodzić jak najmniej.Trenuje karate Kyokushin i jestem załamany myśląc ,że już nie wróce do tego sportu ,bo kocham karate i wiąże z tym plany na przyszłość... a i w środe ide do lekarza niby jest dobry.Mam do was pytanie czy mieliście coś podobnego albo wasi znajomi i czy wrócili do uprawiania sportu ,bo ja naprawde kocham sport i miałem już osiągniecia a tu nagle wszystko się zawaliło moge zrobić wszystko tylko żeby wrócić i był w pełnej formie.Proszę o doradzenie czy jest szansa żebym wrócił do karate czy to już koniec i co robić dalej..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 286
Zależy od tego na ile ta kontuzja będzie poważna ( chodzi mi o to czy zacznie się goić czy nie ) . Półtora miesiąca to jednak kawał czasu , ale to okolice kolana które są bardzo wrażliwe na urazy . Ja tez trenuje Karate Kyokushin ale najdluzsza przerwa jaka mialem to dwa tygodnie po bardzo mocnym obiciu nogi ( źle wyprowadziłem kopnięcie które zostało zablokowane i dostałem potężnego low kicka w kolano ) Przez tydzień nie mogłem prawie chodzić ale po dwóch tygodniach wszystko było ok . Jeśli nic nie będzie przechodziło może trzeba będzie udać się do specjalisty ws operacji , ale na chirurgii się nie znam może podpowie ci ktoś bardziej obyty w tych sprawach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
To znaczy poprawa jest ale bardzo mała opuchlizna jest o połowę mniejsza niż była na początku ,ale od 2 tygodni jest taka sama.Właśnie najbardziej boje się tej operacji ,bo po operacji raczej już nie ma szans na wrócenie do karate.Tak jakby przestała się goić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Idź do porządnego SPORTOWEGO lekarza.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
Z tego co wiem to w moich okolicach jest tylko jeden lekarz sportowy ale chyba dobry. Olo to uważasz ,że lepiej iść do lekarza sportowego niż do ortopedy bo, ja tam się nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja też. Jeśli chcesz, to mogę przenieść temat do działu 'Zdrowie'.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1612 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22961
Jeżeli uważasz ,że tam ten temat lepiej pasuje i ,że bd tam więcej osób co udzieli mi rady to możesz przenieść :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Idź nie do lekarza sportowego, a do DOBREGO ortopedy. Opłaca się nawet jechać do innej miejscowości, wydać na wizytę prywatną. Wiem, co mówię.

Temat bardziej się nadaje do działu zdrowie, ale tam też nic innego Ci nie poradzą jak udać się do lekarza.

I ogarnij się chłopie! Już załamany czy będziesz mógł trenować. Wiesz, ludzie po większych kontuzjach mają nadzieję...

Zmieniony przez - nastic w dniu 2012-02-04 23:10:30

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Bez żadnego specjalistycznego badania nikt nie stwierdzi na 100% co jest nie tak z Twoim kolanem. Tak jak pisali inni, chirurg, ortopeda, lekarz sportowy nie koniecznie. Bierz skierowanie na rezonans albo usg. Nie wierz żadnemu na słowo że masz taką albo inną przypadłość! Nawet jeśli będzie podejrzewał jakiś uraz to wymagaj potwierdzenia badaniem, jednym który podałem wyżej. Rezonans st. kolanowego jest drogi, jeśli robisz prywatnie, około 400 zł, zależy od przychodni, z NFZu czekasz 2-3 miesiące, a i tak jest lipa bo aparat ma słabe soczewki które nie wykryją urazu. Żadne mongolskie okłady z kapusty, octu czy czego tam jeszcze byś chciał. Akurat z kolanami powiedzmy jestem na biężaco, ponieważ sam jeszcze lecze kontuzje.

Twój przypadek na pewno nie jest odosobniony. Trzeba go tylko dobrze zdiagnozować, w dzisiejszych czasach chyba nie ma kontuzji po której nie można wrócić do sportu. Jeśli masz straszkane łąkotki to będą albo do zszycia albo do usunięcia, pytanie tylko czy nie ma tam uszkodzeń więzadeł, w każdym razie uszy do góry!

Zmieniony przez - wirda w dniu 2012-02-04 23:36:18

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
w dzisiejszych czasach chyba nie ma kontuzji po której nie można wrócić do sportu tak, tylko pozostaje kwestia tego jak szybko zajedziesz sobie coś co masz bardzo zajechane. I czy opłaca się faktycznie zajechać coś, żeby potem nic nie trenować...

I jak ortopeda to naprawdę dobry. Jak jest badziewiasty lekarz, to Ci nawet rezonans nie pomoże. Moja uwaga: lekarz (dobry) sam powinien rzucić okiem na rezonans. Bo różne rzeczy tam można widzieć i nie widzieć ;)

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
O czym Ty mówisz? Bo nie bardzo rozumiem.. Przecież to jest chyba oczwiste że chcemy aby powrócił do sportu w pełnej sprawności. Wieć mamy na myśli operację, rehabilitację, cokolwiek. Nie powrót do sportu poprzez maść i kapuste.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Aikido w Mma

Następny temat

28 lat i boks

WHEY premium