SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdziwy Street Boxing

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 122
Myślę , że techniki uderzane muszą być powiązane z nauką realnej walki ,poza sportem. Rozumiem że walka jest w dzisieszych czasach jedynym sposobem sprawdzenie umiejętności walki, ale czasami należy sprawdzić czy nasze sukcesy na ringu lub macie sprawdzają się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do realnych / oczywiście pod kontrolą trenera i kolegów/ Ja do tego używam protectorów na wszystkie wrażliwe miejsca i zawodnich walczą na kortarzu gdzie miejsca jest bardzo mało.Walczący muszą po prostu przetrwać - nie wolno ocenać na zasadzie wygrał przegrał.
Oceniamy wytykając błedy i dobre techniki.
Zapraszam do dyskusji
moja strona:www.jeetkunedo.blog.onet.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 122
Ponieważ mam duże doświadczenie zawodowe/tyle informacji wystarczy na forum/ jeżeli prowadzę kursy każdy uczestnik jest sprawdzony w kartotece karalności i mam rozmowę z psychologiem.Prowadzę też normalne zajęcia.Znam ten swiat,i ygadyam sie z toba w 100%.Ale cos musimz robic , abz potencjalne ofiarz nauczyc reagowac ,chocby ucieczka.Ludzie na ulicy
nie reaguja.Podjalem sie Tego znajac wszystkie za i przeciw.Jeszcze raz zaznaczam dyskutuje z wami , aby poznac wszystkie opinie.Z gorz dziekuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
"Warunki zbliżone do realnych". Fikcja. Ale powodzenia. Nawet walka na ulicy jak wiesz, że masz walczyć to nadal ćwiczenie, które nie ma wiele wspólnego z walką realną.

Poza tym nawet super kozak ma niewiele życia jak spotka nożownika lub kilku napastników.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
"zawodnich walczą na kortarzu gdzie miejsca jest bardzo mało"

...czyli, że walczycie na przykład na klatkach schodowych? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem?

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Ci zawodnicy poddawani takiej próbie nadal mają świadomość, że walka jest w ochraniaczach, to raz. Dwa, to wiedzą, że w pobliżu jest trener, który "w razie czego" walkę przerwie. Trzy, na pewno nie uderzają na 100% swojego klubowego kolegi. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka punktów.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 122
Tak macie rację , że to nadal trening , ale walka Vale Tudo, Krav Maga, Systema to też ciągle trening , ale jak ćwiczymy w warunkach zblizonych do realnych, to uczeń przygotowuje sie do warunków realnych.Walka stricte sportowa czy sparing jest dalej od realności.Dlatego chcę z wami na ten temat dyskutować.Pozdrawiam
www.jeetkunedo.blog.onet.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1593 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12549
No ale co za różnica czy sparuje sie na klatówie czy na ringu czy w klatce czy na trawniku ? Sparing to sparing, na sparingu niebije sie i niewalczy sie na 100% sił a pozatym jak koledzy wczesniej napisali walczy sie w ochraniaczach wiec jest to pewien komfort psychiczny w dodatku pod okiem trenera co daje ejscze wiekszą pewność Siebie. Moim zdaniem to nic nie da wiecej niż zwykły sparing na ulicy dochodzi strach, często jes sie zaskoczonym przez napastnika, itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
jesli trenujac Kravke cwiczysz jej techniki i uzywasz ich w sparingach to po prostu klamiesz :) chcesz mi powiedzieć, że trenujecie kopnięcia na kulki? deptanie krtani? wbijanie palców w oko? a moze przegryzanie tętnicy szyjnej? :) lol :)

kopiąc na głowę lub waląc lova można jakoś przecwiczyć technikę niezadając ciosu ze 100% mocą :) bo tu nie chodzi o moc ale o precyzje i trafienie na punkt (przynajmniej w momencie gdy siesparuje) ale nie wyobrażam sobie jak można cwiczyc kopanie w krocze i jak tu dobrać moc kopnięcia? a moze to takie cwiczenia z zatrzymywaniem nogi 10 cm od krocza? to w takim razie jak chcesz sobie wyrobić timing i wszystko co jest szeroko rozumiane jako wyczucie dystansu i odleglosci od przeciwnika?

kazde kopniecie na krocze nawet bardzo slabe moze skonczyc sie tragedią dla tego kto je dostanie, tak samo kazdy atak na oczy czy krtań :)

a jak walczycie na korytarzu? cwiczycie supleksy na beton a moze na schody? :) bo jak dostaniesz zapasnika to chyba nie wyobrazasz sobie, ze zabronisz mu ich wykonywania bo podłoga jest twarda :) jak mozna przecwiczyc techniki bojąc sie o wlasne zycie i zdrowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Myslę, że MrPablito o tym wszystkim wie i chodziło mu raczej o to, że poprzez sparingi w tak nietypowych miejscach oswaja swoich uczniów z różnymi sytuacjami. vide: zadaniówki w combatach.
MrPablito, adres swojego bloga przecież możesz dać w podpisie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
ale dla mnie to nieodpowiedzialne podejscie :) jak trener moze mo kazać trenować i sparować na korytarzu skoro nawet bardzo uwazajac na podlozu betonowym lub innym twardym, mogę zrobić przeciwnikowi krzywdę? kiedyś zrobiłem takiego supleksa chłopakowi (około 85 kg. combatowcowi) na trawie rosnącej na dość ubitym podłożu i skutkiem był złamany obojczyk ... wiecej juz nigdy nie posłucham żadnego wciskania kitu o cwiczeniach w nietypowych miejscach :) czy ktoś wyobraża sobie kontrolowanie siły rozbijania przeciwnika o podłoże jesli to rozbijanie następuje o beton? trzeba by było miec do czynienia z człowiekiem 60 kg bo jesli przeciwnicy waza mniej wiecej tyle samo to czasem starcza sily na samo uniesienie ledwo przeciwnika a walniecie o podloze to juz tylko kwestia przyciagania ... moze mi ktos powiedziec jak taka technike przecwiczyc w warunkach korytarzowych? bo jesli ma to wygladac tak, ze robi sie to w tempie 5x wolniejszym niz w realnej sytuacji to jaki toma sens i gdzie tu realizm?

Jodan, jestes judoką wiec wiesz, że tu nie ma prawa byc odrobiny realizmu ... jak mam wykonać rzut z uchwytu pod kolanem, przez plecy do tyłu albo do przodu, tak, żeby wejść do dosiadu skoro pod sobą mam beton? a moze mam walnąć gościa tak, ze mu pęknie podstawa czaszki?

na betonie to zadne kaski i inne ochraniacze nie pomagaja bo nawet w zbroi motokrosowej czy innej takiej mozna zrobic sobie albo przeciwnikowi kuku :)

mysle, ze jesli musze ograniczac zestaw technik do minimum to przestaje byc to realizm :)

poza tym uwazam, ze technik tzw. brudnych nie da sie przecwiczyć, mozna tylko je poznac w teorii i trenujac klasyczna sztuke walki zastosowac je w ostatecznosci, bo w koncu wybic oko kolesiowi w czasie solówki kazdy potrafi jesli oczywiscie chce udowodnic za wszelka cenę jaki to z niego kozak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
nie umuję nic twoim stwierdzeniom. na własne skórze przekonałem się, ocb. zauważ jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by sportowe techniki kickbokserskie stosowac w tak nietypowych warunkach, aby przyzwyczajać do uważania na to, gdzie sie stawia nogi, do ciasnoty, złego oświetlenia itp. prznajmniej ja to sobie tak wyobrażam.
ale zobaczymy co napisze MrPablito.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
masz rację Jodan tyle, że dla mnie ograniczanie się do pewnych tylko technik z realnością nic wspólnego nie ma a przecież autor tematu wspominał coś o realności walki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOSA KK

Następny temat

rozciaganie

WHEY premium