SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Budyń" białkowo-kokosowy

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Witam szanownych Forumowiczów!
Od jakiegoś czasu próbowałem wykombinować jakiś lowcarbowy deser, a oto rezultat tego kombinowania:

Składniki:
- odżywka białkowa 150g (smak waniliowy)
- wiórki kokosowe 300g
- tłuszcz kokosowy 100g
- gliceryna 2-3 łyżeczki
- woda

1. Wióry traktujemy ciepłą wodą, stopniowo uzupełniając ją do czasu aż będą w miarę "mokre"(jednakże nie ma być to "zupa" z wiórków i wody). Dodajemy glicerynę i mieszamy

2. Michę z wiórkami instalujemy na kąpieli wodnej, dodajemy smalec z kokosów. Mieszamy do momentu połączenia składników.

3. Dosypujemy stopniowo odżywkę białkową, w międzyczasie mieszając naszą masę do uzyskania gładkiej konsystencji.
Gdyby w początkowej fazie chlapnęło nam się zbyt dużo wody, to zawsze można dodać wiórków/białka zależnie od indywidualnych preferencji

Deser konsystencją przypomina budyń, słodki i sycący w chooj, można jeść zarówno od razu po przyrządzeniu, jak i na zimno, po uprzednim podzieleniu na porcje.
Wartości odżywcze na 100g:
B - 24
T - 54
W - 5

Kilka fotek z produkcji:











(niestety deseru pozostało tylko tyle, by zapełnić te 2 miseczki - resztę wpie***liłem podczas schładzania "budyniu" )


Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2010-12-01 00:41:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Dziś robiłem to cudo z proteiną o smaku truskawkowym - daje radę, więc można kombinować ze smakami wedle upodobania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
oryginalny pomysł słodzenia gliceryną, z drugiej strony dziwię się, ze masz glicerynę apteczną, skoro jako chemik powinieneś mieć jej pod dostatkiem.
i widzę, że dziś mamy falę przepisów kokosowych.

soga już dałem.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-12-01 01:10:45

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
powtorze sie z innego forum

ktos mi bedzie wmawial ze ma problemy z jedzeniem smacznym i kalorycznym na masie ...

jako wielbiciel kokosa moge powiedziec tylko mniam
i dac soga !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Danielos40 SKLEP.SFD.PL
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4479 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 54261
Super sprawa.


Sog

Sklep.Sfd.Pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Koniu, gliceryna w tym przypadku służy nie tylko za słodzik, ale także pomaga utrzymać pożądaną wilgotność deseru podczas przechowywania...ale jako chemik - organik na pewno to wiesz
A że apteczna - na moje skromne potrzeby w zupełności wystarczy taka buteleczka, nie mam (jeszcze) zapędów, żeby przerobić 5-litrowy baniak gliceryny cz.d.a.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
poczytaj watek

https://www.sfd.pl/Glicerol__anabolikiem-t507020.html

moze zmienisz zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
miałem pisać właśnie,

osobiście, lubię czasem zrobić małe "bum" więc i do innych rzeczy się przydaje.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29541
Zayebisty przepis się wydaje. Muszę wypróbować, a że nie mam białka waniliowego to zrobię z ostrowią naturalną i słodzikiem.
Tłuszcz kokosowy gdzie można kupić? Jakieś sklepy ze zdrową żywnością?

Sog poszedł.

Zmieniony przez - radoslaw88 w dniu 2010-12-01 15:14:58

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dokladnie tak

a co do smaku odzywki
jakby nie spojrzec moje ulubione bilako to Whey protein Complex 100% o smaku - uwagaaaa

kokosowy

idealny miks !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
radoslaw88, jeśli jesteś kokosowym maniakiem - tak jak Biniu - to kup sobie tłuszcz nierafinowany, tłoczony na zimno. Ma wyraźny posmak i zapach kokosa. Ja tam użyłem rafinowanego - jest bardziej uniwersalny i tańszy

Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2010-12-01 16:30:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie
nie
zdecydowanie ten wyzszych lotow !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[LC]Rozgrzewająca zupa-krem z krewetkami na zimowe wieczory.

Następny temat

Kargule

WHEY premium