SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zniszczona pewność siebie, strach przed walką

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11800

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
a psychikę to naprawdę mam słabą, mam kilka zaburzeń psychicznych ale nie przeszkadza mi to w funkcjonowaniu, to tak na marginesie. Ale myślę że to przez moje porażki takie konsekwencje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 209 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12973
Wyrównywanie rachunków to zły pomysł. Po pierwsze, to nie jest tak, że pochodzisz na sekcję przez miesiąc, nabierzesz pewności siebie i będziesz mógł się postawić tym oprychom. Często jest tak, że ludzie którzy dobrze sobie radzą w sekcjach, dostają wciry od ulicznych zabijaków, którzy nigdy nic nie trenowali, ale od dziecka zdobywali doświadczenie na ulicy.
Po drugie. Ok, postawisz się im, nie sądzisz, że może ich to tylko rozjuszyć? Tzn będą cię lali jeszcze mocniej, może w kilku? Spirala przemocy nakręca się bardzo szybko.
To co ja bym ci radził, to trzymać się z dala od miejsc, ludzi i sytuacji gdzie możesz dostać w michę. Po prostu. Albo otaczać się znajomymi, którzy w razie czego wezmą cię w obronę.
Sport walki oczywiście się przyda, ale twoim celem powinien być ogólny rozwój, a nie sklepanie kogoś. No i lepszy Kickboxing, niż krav maga, bo w KB masz dużo sparringów i nabędziesz trochę nawyków, doświadczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Zapisz się do jakiejś dobrej sekcji sztuk walki. Jak będziesz solidnie trenował to w końcu się zrewanżujesz. Sparingi pomogą Ci się przełamać, zniknie strach przed otrzymaniem i zadaniem ciosu. Tylko nie myśl, że po miesiącu czy dwóch jesteś nie do pokonania...

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
z wyrównywaniem rachunków to zły pomysł.
Zapisz się na coś,skoro masz u siebie tyko ten kick-boxing to niech będzie to. Postaw się nastęopnym razem i tyle

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Często jest tak, że ludzie którzy dobrze sobie radzą w sekcjach, dostają wciry od ulicznych zabijaków, którzy nigdy nic nie trenowali, ale od dziecka zdobywali doświadczenie na ulicy.

Z tego co ja się orientuję to raczej bywa na odwrót.

Po drugie. Ok, postawisz się im, nie sądzisz, że może ich to tylko rozjuszyć? Tzn będą cię lali jeszcze mocniej, może w kilku? Spirala przemocy nakręca się bardzo szybko.

To również działa na odwrót zazwyczaj.

No i lepszy Kickboxing, niż krav maga, bo w KB masz dużo sparringów i nabędziesz trochę nawyków, doświadczenia.



Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2012-01-29 00:02:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Jakieś nieciekawe typy skoro w średniej szkole jeszcze takie akcje ala gimnazjum.No chyba będziesz musiał się przemęczyć poprostu.Sam niestety ze wszystkimi nie wygrasz.Zanim się coś nauczysz na tym sw to już szkoła się skończy i zaczną inne problemy.Lepiej postaraj się zakumplować, i odpowiadać normalnie nie jak ciota to wtedy będą wiedzieli że nie jesteś jakiś łeb i dadzą ci spokój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 563
To trenuj ostro bo do końca roku kawałek a trzeba wielu sparingów żeby rękami się bronić a nie za nimi chować ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Z takimi typami trzeba ostro. Trzeba się przełamać. Do takich jak oni tylko przemoc przemawia. Nabierz pewności siebie. Tyle mogę odpowiedzieć. \
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 80

www.sporttv.cba.pl-Transmisje Meczów w Internecie Najwiekszy Portal online

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 556
Zapisz się na ten kickboxing, możesz kupić batona dla większej pewności siebie bądź dwóch przeciwników. Jak któryś wyjmie kosę lub będzie trzech graczy to spier.dalaj bez gadania. To apropo walki.

Ale widzę że Ty większy problem masz z psychiką niż samą walką, Ci goście którzy sprawiają problemy też pewnie g**** wiedzą o walce ale się Ciebie nie boją, myślą że mimo wszystko nie masz z nimi szans i biją na oślep. Potrzeba Ci asertywności, gdy ktoś się będzie z Ciebie śmiał patrz mu w oczy i mów stanowczo, (ew. żeby mu pojechać możesz znaleźć u niego coś do czego będziesz mógł się przyczepić) w przypadku bójki idź na całość, pokaż że jesteś do tego zdolny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mamy kwalifikację olimpijską w TKD Olimpijskim!

Następny temat

Rozciąganie..

WHEY premium