SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zegarek sportowy a orientacyjny licznik spalonych kalorii

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jarcow
kabo9
A już szczególnie podejmowanie decyzji o zmianach w kaloryczności bo zegarek pokazał, że spaliliśmy tego dnia pierdylion kalorii .

Przede wszystkim do tego typu celu chciałbym go wykorzystać.

Drugą sprawą jest motywacja do ruchu. Więcej kalorii spalonych mam w ciągu dnia, więcej mogę zjeść


chciałem mniej więcej przekazać to co Viki ładnie opisała
moim zdaniem jeszcze gorzej możesz się przejechać niż robienie tego bez wskazań, czyli waga pomiar i korekty w zależności od tego jak idzie
jak będziesz dodatkowo rozkminiał zmienne typu kroki, kcal spalone, aktywność to zamotasz się i nic z tego nie będzie

do mierzenia kroków czy motywacji to nie potrzeba wydawać 2 klocków, chyba że tak jak Fansowi Suunciak pasuje Ci tez do garniaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik
Zegarek estymuje zapotrzebowanie na podst wagi, wieku, płci i aktywności typu kroki. Przynajmniej Garmin.


No to tego nie wiedziałem, a tak z ciekawości to ile Ci estymuje i czy jest to w miarę rozsądne, czyli jak zjadasz mniej to leci waga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Kabo podejrzewam że zapotrzebowanie zegarek liczy z jakiegoś wzoru podstawiając wymagane dane jak wiek, płeć, wzrost, waga. Za to ze współczynnikiem aktywności może być problem

Co do Polara m430 jest tani, używany na gwarancji można dostać jeszcze taniej a ma podstawowe funkcje i do treningów też się nadaje. Gdyby nie v800 który mam obecnie to kupiłabym m430 znajomi z tym biegają i chwalą.

Wśród Garminow się nie orientuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
kabo9
Paatik
Zegarek estymuje zapotrzebowanie na podst wagi, wieku, płci i aktywności typu kroki. Przynajmniej Garmin.


No to tego nie wiedziałem, a tak z ciekawości to ile Ci estymuje


Moj suunciak, resetuje sie o 12AM, rano jak wstaje 7-8 juz pokazuje 800kcal , w dni bez treningu, ale dwa spacery z Brutkiem dobija 2400-2600. Jak zrobie trening z pasem do tetna to pod 3500 pokazuje, jak bez to max 3000.
Czyli, najwiekszy pobor mam jak spie (czesto mi sie rozne figle snia to moze dlatego )
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
Ja przy Garminie widzę zupełnie sensowne wyliczania zużytych kcal. Uśrednia też kroki po jakimś czasie i zmienia raz ustalone zapotrzebowanie. Nie robi tego dla "aktywności intensywnej" - czyli treningów.
Kabo - zupełnie racjonalnie pokazuje mi od jakiegoś czasu 1700-1800 zapotrzebowania bez treningów. Na pewno bym schudła gdybym go słuchała, ale nie słucham:)
Co do pomiaru z nadgarstka - naprawdę w ogóle bym na ten parametr nie liczyła.
I zgadzam sie z Kabo że zegarek tylko w celu monitorowania kalorii to w ogóle szkoda kasy - ale już jak ktoś lubi gadzety - to jasne, ze rozumiem potrzebę posiadania:) Na tej zasadzie ja mam zegarek dla triathlonistów robiąc głównie treningi siłowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jeszcze a propos polarów to Wason ma vantage m, niby z nadgarstka coś tam liczy, ale do biegania zakłada pas piersiowy
no i też zupełnie nie patrzy na kalorie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli ktoś chce usprawiedliwić większą miskę wskazaniami zegarka, to chyba najlepiej sprawdzi się zegar z kukułką. Duży i ciężki
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
kabo9
jeszcze a propos polarów to Wason ma vantage m, niby z nadgarstka coś tam liczy, ale do biegania zakłada pas piersiowy
no i też zupełnie nie patrzy na kalorie


Bo ta nowa seria vantage to lipa i ma sporo negatywnych opinii. Ciągle jakieś aktualizacje i niby jest lepiej, ale starsze Polary lepiej sobie radzą
Ja w Suunto miałam pomiar z nadgarstka a i tak kupiłam pas piersiowy. Póki co tylko pomiar z m200 mi się pokrywał z tym co pas pokazał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki
kabo9
jeszcze a propos polarów to Wason ma vantage m, niby z nadgarstka coś tam liczy, ale do biegania zakłada pas piersiowy
no i też zupełnie nie patrzy na kalorie


Bo ta nowa seria vantage to lipa i ma sporo negatywnych opinii. Ciągle jakieś aktualizacje i niby jest lepiej, ale starsze Polary lepiej sobie radzą
Ja w Suunto miałam pomiar z nadgarstka a i tak kupiłam pas piersiowy. Póki co tylko pomiar z m200 mi się pokrywał z tym co pas pokazał.


vantage v to samo? bo taki niby titan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
_Szajba_
Jeśli ktoś chce usprawiedliwić większą miskę wskazaniami zegarka, to chyba najlepiej sprawdzi się zegar z kukułką. Duży i ciężki


Szajba a Ty po kilku h na rowerze jak widzisz ponad tysiąc spalonych kcal to nie myślisz o słoiku nutelli?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka kuracja??

Następny temat

Samsung Galaxy Watch i Gear S3

WHEY premium