SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdrowe odżywianie bez celu i bez bilansu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1874

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 111
Hej. Chciałbym ułożyć dietę, kompletnie pozbawioną celu wagowego, ale rozsądną i zdrową. Po prostu zdrowe odżywianie dla dobrej kondycji ciała. Jak najłatwiej, najszybciej i najlepiej jeden szkielet na dłuższy czas. Czy mogę prosić o jakieś źródło pewnej, sprawdzonej wiedzy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 111
Nie, ale chętnie poczytam o wpływie ucinania kalorii na mechanizmy regulacji komórkowej. Ekspercie, możesz podrzucić mi jakiś artykuł? Tylko błagam, nie blog domorosłego dietetyka podważającego sugestie lekarzy, bo kilka takich już widziałem - stąd pytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
tu masz solidna dawke wiedzy. przestudiuj, uloz diete i wstaw do oceny
http://m.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23248 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278247
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Mimo wszystko, dietę należy układać pod dany organizm. Trzeba o Tobie wiedzieć cokolwiek. Jezeli chcesz tylko wyeliminować podstawowe błędy, to zapoznaj się z 10 wzskazówkami żywieniowymi.

http://m.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-07-22 17:27:42

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Całe forum masz do dyspozycji jak i portal potreningu.pl, trochę czytania przed tobą będzie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 111
Okej. No to od początku. Tak jak napisałem, bez bilansu, po prostu zdrowo. Czytałem, że warto rano po przebudzeniu wypić wodę z wyciśniętą połówką cytryny. Czy to prawda? Jakie witaminy, suplementy warto jeść rano? Znalazłem coś takiego:
-Woda z cytryną
-Magnez
-Jakiś preparat witaminowy
-Tran

Czy coś jeszcze dorzucić?

Później będę wrzucał kolejne pytania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
"Czytałem, że warto rano po przebudzeniu wypić wodę z wyciśniętą połówką cytryny. Czy to prawda?" - nie ma to znaczenia. Chcesz to pij. Polecam skupić się na podstawach, a nie szczegółach, na które nie ma co patrzeć. To tak jakbyś pytał, czy wchodząc do mieszkania lepiej jest zrobić więcej kroków po schodach o 10, podczas gdy skupić się należy na solidnym treningu siłowym.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Domer, uwielbiam Twoje metafory

Nie znając Twojego jadłospisu nie da się zaproponować suplementacji, gdyż suplementacja jest dostosowywana na podstawie diety jak i ogólnie pojętego wysiłku fizycznego, specyfiku treningów etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Nie ulega wątpliwości, że warto odpowiednio nawadniać organizm: https://potreningu.pl/articles/2800/jaka-wode-wybrac 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
dla mnie podstawy zdrowej diety to:
-produkty nisko przetworzone (w tym słodycze, chipsy, ciastka, cukierki, fast foody, itp.) oraz wolne od chemii, konserwantów i innych dodatków do żywności
-1-3 posiłki dziennie dla optymajnego poziomu insuliny
-produkty wysoko odzywcze, bogate w witaminy i minerały, zdrowe tłuszcze w stosunku do kaloryczności (np. kasza jaglana/gryczana lepsza od ryżubiałego pustego odzywczo)
-delikatna restrykcja kaloryczna żeby się tak szybko nie starzeć komórkowo
-dużo warzyw (jarmuż, szpinak,brokuł,papryka,ziemniaki, sałatki itp.) i owoce w umiarkowanej ilości ze względu na wysoką zawartość cukru w niektórych owocach
to tak na szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 111
Nie rozumiem. Delikatna restrykcja kaloryczna, by nie starzeć się komórkowo? Mam ucinać kalorie, by dłużej żyć?:D

Mam jeść fast foody? To wynika z pierwszego podpunktu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja

Następny temat

siemie lniane

WHEY premium