SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt umięśnione ręce u kobiety - bicepsy i przedramiona

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6075

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Daje jeszcze raz 3 fotki do oceny mięsni rąk:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6893879c50bda66e
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ec3ce27583aa9377
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fa37930fdd196306


Zmieniony przez - miau86 w dniu 2019-07-19 12:16:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Wydaje mi się, że mój bicepsy są zbyt wystające i kulkowate co powoduje ze wyglądają mało kobieco. Wiem, że wygląd bicepsa to przede wszystkim kwestia genów, ale czy są jakieś ćwiczenia które by pomogły skorygować jego kształty, wydłużyć, wysmuklić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Jak wspomniałem, nie sądzę żebyś chodziła pospinana codziennie prezentując biceps, a zdjęć w normalnej naturalnej pozie z opuszczonymi ramionami nie widziałem. Nie da się spowodować zmniejszenia partii bez zaprzestania wykonywania ćwiczeń ją powiększających- w tym wypadku pracy.
Możesz rozpocząć trening czegokolwiek; bieganie, siłownia, kickboxing itp. dzięki czemu całe ciało będzie się prezentować wysmuklej a ręce nie będą się rzucać w oczy (o ile w ogóle się rzucają, nie wiem, nie widziałem).
Możesz zrobić redukcję, ręka zmniejszy obwód razem z resztą, ale może to podziałać w drugą stronę; wyrzeźbiona ręka może w obwodzie będzie mniejsza, ale wizualnie może się wydawać większa.
Możesz zminimalizować używanie bicepsów poprzez opuszczenie przenoszonych skrzynek, worków jak najniżej, tak aby ramiona były ugięte w jak najmniejszym kącie. A tak poza tym to możesz też przestać się tym przejmować; jak często słyszysz "Ale łapa!"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
miau86
Wydaje mi się, że mój bicepsy są zbyt wystające i kulkowate co powoduje ze wyglądają mało kobieco. Wiem, że wygląd bicepsa to przede wszystkim kwestia genów, ale czy są jakieś ćwiczenia które by pomogły skorygować jego kształty, wydłużyć, wysmuklić?


Nie są zbyt wystające i kulkowste. Wyglądają normalnie. Budowa Twojej sylwetki jest proporcjonalna. Wygląd bicepsa nie ma zbyt wiele wspólnego z genami. Masz dość wysoki poziom tkanki tłuszczowej. Lata treningów i przede wszystkim poprawy kompozycji sylwetki i będzie dużo lepiej patrząc ogólnie na jej wygląd. Akurat biceps wgląda najlepiej. Reszta już dużo gorzej. Nie pozostaje nic innego, jak dobrze się odżywiać i solidne trenować całe ciało. Jeżeli masz problemy pod kątem psychicznym odnośnie do wyglądu Twoich ramion, to konsultacje z psychologiem lub innym rodzajem psychoterapeuty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Ok, może wygląd moich ramion to kwestia ilości tkanki tłuszczowej, o której wspomniał Domer, co powoduje wrażenie większej objętości. Fakt jest taki, że porównując swoje zdjęcia sprzed kilku lat, moje ręce, mimo już istniejącego bicepsa, wyglądały smuklej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
A to jeszcze mam jedno pytanie : jakiś czas temu skontaktowałam się w sprawie moich mięsni, do trenera personalnego, który ułożył mi diete gdzie przeważają węglowodany złożone, potem tłuszcze a na koncu białka. Wytłumaczył, że dieta też wpływa na rozrost mięsnia i że moja dieta nie będzie dawać mięsniom dodatkowego "kopa" do rozrostu, podczas gdy tutaj wpoście można wyczytać, że nie ma diety na mięsnie.


Zmieniony przez - miau86 w dniu 2019-07-20 13:23:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety nie rozumiem Twojej wypowiedzi i pytania w niej zawartego. Jeżeli pytasz o to , czy od naszej diety uzależnione jest to jakie uzyskamy efekty, to odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Przecież to oczywiste, że jeżeli dostarczysz więcej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, to będziesz budowała masę mięśniową. Z kolei w sytuacji, gdy dostarczysz ich poniżej zapotrzebowania kalorycznego, to będziesz redukowała. Jak wiesz z wcześniejszych wypowiedzi możesz wnioskować, że dieta nie ma wpływ na to jak zmienią się nasza sylwetka?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Domer - wiem, że drąże temat, przepraszam, ale chce uściślic pewne rzeczy. Dostałam diete w której nie ma w ogóle mięsa, nabiału typu jajka, twaróg itd, natomiast jest awokado, tuńczyk itp czyli składniki tłuste. Odnośnie diety, wiem, że jeśli będe posiłkować się np. węglowodanami prostymi (jakiś czas temu jako łasuch jadłam je w nadmiarze zamiast zwykłego posiłku), wiem że to niezdrowe, że waga idzie w górę i gromadzi się...tłuszcz tu i tam. A jeśli redukuje no to analogicznie; waga idzie w dół, tkanka tłuszczowa spala się. No a mięsień ? Czy mięsień też się kurczy jak tkanka tłuszcz w sensie smukleje, maleje? Trener dał mi diete w której mam jeść tylko kilka posiłków typu (napisze w uproszczeniu bo nie pamietam za bardzo wszystkich składników) : pasta tuńczyka i awokado, sałatka z awoadko i pomarańczą, kefir z dodatkiem dzemu truskawkowego itp. Nie ma w niej w ogóle naiału, czyli składników które są budulcem mięśni. Wytłumaczysz mi to ? Jak ma się redukcja tkanki tłuszczowej do mięsniowej (jeśli takowa istnieje), bo ja tego do konca nie ogarniam.


Zmieniony przez - miau86 w dniu 2019-07-20 18:22:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zawsze gdy celem jest budowa masy mięśniowej, to zwiększają się nie tylko nasze mięśnie, ale również tkanka tłuszczowa. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Redukujemy nie tylko tkankę tłuszczową, ale też mięśnie. Niestety tego nie jesteśmy w stanie zmienić. Jesteśmy jednak w stanie jak najbardziej ograniczyć przyrosty tkanki tłuszczowej w czasie budowania mięśni, jak i ograniczyć spadki mięśni w czasie redukowania tkanki tłuszczowej. Wszystko zależne będzie od ilości kcal, makroskładników, ich jakości, aktywności fizycznej itp.

Jeżeli w diecie nie masz dobrej jakości źródeł białka to coś jest z nią nie tak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Okej, teraz już rozumiem. Więc mój problem polega na tym, że kiedy przytyłam, no to rozrosły mi się mięsnie (oczywiście praca swoje też zrobiła), niż kiedy byłam szczuplejsza :) Czyli wiem gdzie kot pogrzebany. Muszę się więcej ruszać i dalej nie dać się słodyczom, bo kilka lat temu, wprowadzając normalne jedzenie, niespodziewane schudłam 8 kg, bez ćwiczeń fizycznych. Węglowodany proste zamiast normalnego jedzenia, dały mi w kośc jednym słowem i teraz muszę nad tym popracować. Na razie dziękuje. Mam nadzieję, że już wiem o co chodzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga stoi w miejscu, dlaczego?

Następny temat

Przekąski

WHEY premium