SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zawod STRAŻAK - jak przygotowac sie do sprawnosciowki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129
witam.

Mam 28 lat. Czas na powaznie pomyslec o jakiejs stalej i dobrej pracy. W strazy moze i kokosow sie nie zarobi ale robota jest ciekawa i na pewno satysfakcjonujaca. Dlatego tez chcialbym sie tam dostac.

Mam kilka pytan odnosnie KONDYCYJNEGO przygotowania sie do testow sprawnosciowych. Co zrobic i jak zabrac sie zeby przygotowac sie na tip top pod katem ponizszych testow:

Dodam, ze na silke chodze juz od 2 lat. Od miesiaca biegam raz w tygodniu na biezni po ok. 2000m w tempie 10-11 km/h a ostatnio naginam tylko i wylacznie 1000m jak najszybciej mi sie uda. Wielkich rezultatow jako takich nie mam, cwicze bez sterydow w zasadzie ostatnio nawet bez suplementow.

1. Bieg na 50 m
2. Bieg na 1000m
3. Podciaganie sie na drazku
4. Stopien
(wchodzenie na 40 cm stopien i schodzenie z niego a pozniej mierza cisnienie co jakis okreslony czas)


Jak przygotowac sie do biegania?
Na 50 m wiadomo, nie ma co myslec, dobry start i zapier.... ile sil w nogach.

Ale co z kilometrem? Biegac np. po 3000 - 4000 m truchtem zeby nabrac kondycje czy moze od razu po rozgrzewce wchodzic na bieznie i gnac TYLKO 1000m stale zwiekszajac predkosc? Jak najlepiej przygotowac sie pod tym katem?

Co z drazkiem? Mam drazek w domu, bez przygotowan podciagnalem sie ostatnio 8x. Jak najlepiej to wykonac? jest jakas technika czy po prostu silowo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Skąd jestes?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Czy to ważne skad jest?oO

Bieg na 1000m

Sam kiedyś biegałem ;D na 1000 byłem nawet nieżly... poprostu 3ba ćwiczyc;) nawet nie codziennie ale pare dni w tygodniu... MOżesz najpierw biegać dłuższe dystansy ale najlepiej jest odrazu biegać 1000-1500m stałym Tępem;> na poączatku Cie może brać na wymioty... także poćwicz jeden Tydzień bieganie "szybszym" truchtem 3000m

Drążek

No wiele nie ździałasz;> musisz sie podciągac... nie bujać nogami bo Ci nie zalicza;> rob sobie 3-4 s po max powtórzen 4 x w tygodniu pon,wto czwa,pt
pzdr.


Zmieniony przez - spaiter w dniu 2010-01-27 15:43:15

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2010-01-27 15:43:30

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Po pierwsze nie do Ciebie pisałem ,a po drugie ruchy ciała przy podciaganiu są dozwolone na tym egzaminie , Do Autora -naucz sie wybicia z brzucha i z nóg ,poszukaj na youtube dynamicznego podciągania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129
panie DJ smalec - o tym nie pomyslalem zeby na youtubie poszperac :) ale dzieki.
wiedzialem ze jest jakas technika na podciaganie wiec poszperam i podpatrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1203
jakie trzeba miec wyniki aby zaliczyc te sprawdziany sprawnosci?
Bieg na 50 m
Bieg na 1000m
Podciaganie sie na drazku
Stopien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1203
wie moze ktos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 129
wszystko jest na stronach strazy pozarnej.

nie pamietam dokladnie na ktorej ale ogolnie chyba na kazdej jednostki.

pamietam mniej wiecej ze na 1000 m najwyzej oceniany czas to ok. 3,15
na drazku max punkty za podciagniece sie 25 razy jakos tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Był trening pumy pod testy do wojska i straży pożarnej poszukaj :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Kiedy dokładnie masz egzamin ? Jakie obecnie masz wyniki ?

PS. 28 lat... ostatni gwizdek...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase klatka i biceps 2 razy w tygodniu

Następny temat

Co mam zrobic ?

WHEY premium