SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ma się długość mięśnia do siły

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 60
ćwiczę na silowni już ponad 2 miesiące i zastanawiam się dlaczego mam silniejszy motyl od moich o wiele lepiej zbudowanych kolegów. Podejrzewam to, że zależy to od długości mięśnia, jestem wysoki (mam około 187 cm wzrostu i dopiero 15 lat) i mój motyl również jest długi choć mały objętościowo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
Zależy to od genetyki a dopiero pośrednio od wielkości mieśnia.Możesz mieć ***itnie duże a mało siły i analogicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
głównie to zależy od genetyki. Nie trzeba mieć super wielkich mięśni, żyby mieć siłę. Jest sporo osób, które na pierwszych treningach wyciskają tyle, co inni po pół roku treningów. Poza tym napisałeś o długości mięśnia i budowie motyla. Dużo zależy od miejsca, gdzie zaczepione są te mięśnie. Jeżeli wyżej, to nie są one tak okazałe, a co za tym idzie - są nieco słabsze i trzeba więcej ćwiczyć, żeby mocno je rozbudować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 275
Na charakterystykę mięśnie wpływa stosunek włukien ST(wolno kurczliwych) do FT(szybko kurczliwych). ST pozwalają na większą siłę skurczu mięśnia z mniejszą prędkością a FT odwrotnie. W każdym mięśniu występują zawsze te 2 rodzaje ale w różnych proporcjach. To są właśnie te predyspozycje genetyczne, które jednak można trochę zmienić poprzez ćwiczenia, tryb życia, pracę itp. na siłę mięśnia wpływa także KĄT ŚCIĘGNOWO-KOSTNY. jest to ką między ścięgnem a osią długą kości, do której się przyczepia. Jest on różny przy tych samych mięśniach u różnych osób.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przerwy między płatami mięśniowymi na klatce

Następny temat

jak brać kreatynę

WHEY premium