SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie na węglowodany

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Niwix zapomniałeś w swojej wyliczance o czymś bardzo ważnym: triglicerydy mięśni szkieletowych:
http://jap.physiology.org/cgi/content/full/97/4/1170

Badania dają nam dowody na to, że raczej bardzo niechętnie zamieniamy węglowodany w tłuszcz. W krótkim okresie jesteśmy w stanie sobie poradzić z naprawdę dużymi ilościami bez uruchomiania liponeogenezy. W dłuższym okresie nastąpi z pewnością wreszcie adaptacja enzymatyczna i zwiększenie tkanki tłuszczowej(tutaj moim zdaniem badania są prowadzone w trochę naiwny sposób...).

Aminokwasy + insulina = synergistyczna stymulacja syntezy białka po treningu. Chodzi tutaj o wpływ na regulację translacji. Kinaza mTOR zbiera sygnały od insuliny i aminokwasów.

Jeśli komuś nie pasuje restrykcyjny low-carb to zalecenia Berardiego(podział posiłków na tłuszczowo-białkowe i węglowodanowo-białkowe) będą ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
a po ludzku przyjecie bialka i weglowdanow ma wiekszya moc niz przyjecie tylko jednego z tych makroskladnikow

dieta a raczej rodzaj odzywiania jaki proponuje jest dosyc bliski bernardiemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 720 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28233
super sie czyta
a co z ekto?
hyh jestem mlody(kilka miesiecy do pełnoletności)i mam budowe ciala totally ekto. drobniutkie kosci i szybki metabolizm. z racji wieku mam niestety problemy z cera(aktualnie leczenie podtrzymujace ale nie jest tak jakbym chcial). i tu sie zastanawiam nad takim faktem. czytalem sporo opracowan nt weglowodanow i ich oddzialywania na cere tradzikowa. i wszedzie ujete jest aby wegle ograniczyc do jak najnizszego poziomu. amatorskie bb to styl mojego zycia i dlatego spozywam jedynie ryz,kasze,makarony + duze ilosci warzyw i owocow,zero slodyczy i innej chemii. w diecie b1,5 w5-7(roznie bywa ) t2(bywaja nawet dni ze 3-4..kocham orzechy ). na taki uklad moje miesnie reagowaly ok. ale zastanawiam sie - w arcie ukazales ze wegle sa ok ale nie w nadmiarze, w dodatku przeslanki o wplywie wegli na tradzik sa jak dla mnie prawdopodobne, - jak pogodzic te rzeczy: bb,zdrowie ogolne i stan mojej cery? czy zredukowac ilosc wegli do minimum i podniesc podaz tl?
jesli jest odp na moje watpliwosci to bardzo prosze mi pomoc

### Akuku panie kluku ! ! ! ###

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 720 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28233
thx

### Akuku panie kluku ! ! ! ###

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 438 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5841
panie kwazar, a dla endomorfika 100g przed i 100g po treningu wegli o niskim IG oczywiscie + bialko, reszte dnia tylko mieso + warzywa, moze byc? w dni nietreningowe tak jak kolega DonBartosz 50-100g wegli z warzyw. Wszystko to w okresie robienia masy i/lub sily, sie nadaje? pytam tylko o aspekt wegli oczywiscie, bo inne makroskladniki tez spozywam mimo ze nie napisalem

Przyjaciele przychodza i odchodza, wrogowie sie gromadza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
za duzo przed treningiem max 30g po treningu w sheku 50-60 g vitargo lub carbo ,wpc,kreatyna i pozniej posilek z ww i bialkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
qaz

czemu max 30 przed treningiem ?

nie może być 1:1:1 ??


a i tak btw , jak wyniki badania krwi na tłuszczowej ( cholesterol ) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 438 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5841
za duzo przed treningiem max 30g (30g - przyznam ze chu.jowo malo to wyglada ale idac w mysl tego ze tak malo glikogenu sie spala to jesli zaladuje wiecej ww przed treningiem to ten nadmiar pojdzie w tluszcz, czy tak?) po treningu w sheku 50-60 g vitargo lub carbo ,wpc,kreatyna i pozniej posilek z ww i bialkiem vitargo drogie troszke ;] w sumie mam do dyspozycji gainer sports one extra mass ktory raczej na pewno ma ww o wysokim IG w skladzie, wiec moglbym zrobic cos w rodzaju bulka, wpc + gainerka tyle aby wyszlo te 50-60 wegli i jakies 30g bialka lacznie, no i sypne do tego porcje storma wszystko razem w shake'u, bedzie ok?. Poza tym ile ww proponujesz do posilku po treningu?

Przyjaciele przychodza i odchodza, wrogowie sie gromadza.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"jak powstaja odzywki wysokobiałkowe?"

Następny temat

katalog produktów firmy CARNE LABS

WHEY premium