SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamiana ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
Cześć słyszałem różne opinie co do treningu klatki piersiowej jedni twierdza że sztanga to podstawa inni że nie koniecznie. Ja jestem zwolennikiem sztangielek a nie sztangi ponieważ bardziej kontroluje ruch i nie potrzebuje do tego asekuracji. Do sądzicie o zamianie ćwiczenia takiego jak wyciskanie sztangi na skośnej na wycikanie sztangielek na skośnej. Czy te ćwiczenia równie dobrze rozwijaja mięśnie klatki piersiowej? Z góry dzięki wam za wszystkie konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam Łukasz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4922 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21884
Jasne że wyciskanie hantli to wspaniałe ćwiczenie. Ja niestety nie zawsze mam takie możliwosci korzystania z odpowiedniej wagi hantli ale bardzo cenię sobie to ćwiczenie. Wyciskanie hantli angażuje wewnętrzne aktony mięśni piersiowych jak i przynajmniej w moim wypadku zmniejsza prace mięśni naramiennych zwlaszcza na ławce skośnej. Polecam.

Jedz synku jedz, bo czasem grama brakuje do kilograma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2428
Z hantla moje ulubione ćwiczenie na klatkę
Jak dodasz do tego jeszcze skręt nadgarstka to jest genialne (sztangę możesz dodać)

Zdechnę na 100% -- Będę żył na 100%
Bądź oryginalny -- myśl samodzielnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
dzięki panowie tak myślałem że to dobry pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 327 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9447
Tak jak moi poprzednicy wspomnieli wyciskanie hantli jest bardzo dobre, a nawet ośmielę się stwierdzic, że jest ono lepsze od wyciskania sztangi. Większa kontrola ciężaru, i odizolowanie klaty, mniejsza praca ramion.

zdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Co do kontroli ciężaru to zdecydowanie wygrywa sztanga , łatwiej jest kontrolować ciężar sztangi niż hanlti

Co do skosu im skos większy tym więcej pracy przejmują naramienne, odpowiednie ułożenie hantli minimalizuje zaangażowanie przedniego aktonu naramiennego

Chmmm co do zaangażowania zewnętrznej czy wewnętrznej części klatki trudno to zaobserwować zwłaszcza że włókna mięśniowe klatki są poukładane poprzecznie bardziej na skosie pracuje część obojczykowa

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKI TRENING PO ANGINIE?

Następny temat

53 sposoby na poprawienie sylwetki

WHEY premium