SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Załamanie mięśniowe TAK/NIE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 494 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12553
Może mam mniejsze doświadczenie niż koledzy. Ale myślę ,że upadek całkowity-nerwowy też jest potrzebny co pewien czas. Mam na myśli pewną cykliczność o której pisał WOODYN. Po takim upadku czas na regenerację i od nowa można progresować z ciężarem. Ważne aby do upadku doprowadzić w sposób, że tak powiem kontrolowany. Mam na myśli stopniowe podnoszenie ciężaru z tygodnia na tydzień o np. 2,5kg w martwym ciągu.
Rozróżnił bym też upadek całkowity na wydolnościowy np. 10 serii po 10 powtórzeń i strikte siłowy 10 serii po 3 powtórzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
apokalipsa
widzę, ze i ja musze wobec tego sprecyzować bo mogłoby wyglądać, że nie jest ta moja rada zbyt trafna

oczywiście wszytsko powyżej co napisano jest jak najbardziej właściwe i oczywiste.

jednakże myślę, ze występuje tutaj specyficzna sytuacja[dochodzenie do posiadanej już kiedyś formy] w ktorej trening do "upadku nerwowego" nawet nie powinien byc brany pod uwagę bo b. szybko źle się taka zabawa zakończy[nawet w prawidłowym mikrocyklu nie uzywałbym tego często gdy chodzi o kulturystów].

natomiast jeśli chodzi o upadek mięśniowy dla ćwiczeń wykonanych prawidłowo techniczne, ćwiczeń wielostawowych, względnie półizolowanych to myslę, ze trening do tzw. upadku w sytuacji gdy można osiągnąć podobny albo lepszy efekt pozostawiając sobie pewien zapas byłby błędem, mięśnie bowiem będą się rozwijać prędko dochodząc do stanu poprzedniego; warunkiem właściwy dobór ćwiczeń, serii, powt. i obciążeń[tak należy to dobrać aby stopniowo się wznosić, jednak dochodząc dopiero po pewnym czasie do treningow z upadkiem mięśniowym; oczywiście nic się nie stanie jesli spodarycznie się to zdarzy].

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2013-07-22 19:46:42


W tym konkretnym przypadku. Po przerwie i przy dochodzeniu do jako takiej formy tak jak pisze apokalipsa stosowanie treningu do załamania mięśniowego będzie zbędne. To trochę jak w treningu dla początkujących, gdzie też raczej bym nie polecał tej metody.

shocker
Może mam mniejsze doświadczenie niż koledzy. Ale myślę ,że upadek całkowity-nerwowy też jest potrzebny co pewien czas. Mam na myśli pewną cykliczność o której pisał WOODYN. Po takim upadku czas na regenerację i od nowa można progresować z ciężarem. Ważne aby do upadku doprowadzić w sposób, że tak powiem kontrolowany. Mam na myśli stopniowe podnoszenie ciężaru z tygodnia na tydzień o np. 2,5kg w martwym ciągu.
Rozróżnił bym też upadek całkowity na wydolnościowy np. 10 serii po 10 powtórzeń i strikte siłowy 10 serii po 3 powtórzenia.


Problem jest taki, że trenując do całkowitego załamania nie da się do końca kontrolować wszystkiego - to raz. A dwa - jeśli przedobrzy się, to łatwo wpaść w solidne przetrenowanie i niejednokrotnie złapać kontuzję. Po prostu często pęka najsłabsze ogniwo w najmocniej eksploatowanym łańcuchu. Moim zdaniem najskuteczniejsze w kulturystyce, ale też i w sportach siłowych jest balansowanie na granicy przetrenowania a zatem jednak unikanie totalnej demolki. Wpadanie w strefę przetrenowania zbyt głęboko niestety jednak zazwyczaj ma więcej negatywnych skutków jak pozytywnych. No i tu wracamy do punktu wyjścia - nie jesteśmy w stanie do końca kontrolować skutków tego całkowitego załamania.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Ja bym unikał upadku na początku każdego mezocyklu-nawet kiedy nie wracamy po przerwie a forma jest wyśrubowana.

Dlaczego?

1.Sama zmiana ćwiczeń,zakresów powtórzeń...itd. już zaszokuje organizm.Będzie to unikatowy bodziec.

2.Szybko dopadnie nas plateau.I to mogę powiedzieć nawet z własnego doświadczenia-zawsze kiedy zaczynałem cykle treningowe od ciężaru który musiałem maksować,stałem w miejscu z wynikami siłowymi.Jak widać,nie bez przyczyny w większości planów stricte siłowych,zaleca się zaniżyć ciężary na start.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ronie220
Ja bym unikał upadku na początku każdego mezocyklu-nawet kiedy nie wracamy po przerwie a forma jest wyśrubowana.

Dlaczego?

1.Sama zmiana ćwiczeń,zakresów powtórzeń...itd. już zaszokuje organizm.Będzie to unikatowy bodziec.

2.Szybko dopadnie nas plateau.I to mogę powiedzieć nawet z własnego doświadczenia-zawsze kiedy zaczynałem cykle treningowe od ciężaru który musiałem maksować,stałem w miejscu z wynikami siłowymi.Jak widać,nie bez przyczyny w większości planów stricte siłowych,zaleca się zaniżyć ciężary na start.





tak, to właściwie najnormalniejsza praktyka, myslę, ze trezba to także ustawiać pod kątem planowanej długości mikrocyklu, może się też zdarzyć b. krotki, ktory ma dość solidnie zaszokować mięśnie to wtenczas możemy zaczynac blisko 100% cr i próbować przekraczać granicę, jednakże owa piramidka będzie wtenczas nieco spłaszczona- a ogolnie rzecz biorąc trzeba ten ciężar jednak nieco zaniżyć żeby dać szansę na adaptację organizmy, aby ów nowy bodziec nie wprowadził zbyt dużego zamętu w regeneracji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Dokładnie No i warto zaznaczyć,że metoda upadkowa,nie jest najintensywniejszą.Możemy jeszcze pójść za ciosem i zrobić wymuszone powtórzenia.Choć przyznam szczerze,że nie mam za dużego doświadczenia w tej metodzie.No jak zaczynałem trenować to w wyciskaniu robiłem 5 kolejnych powtórzeń z pomocą...

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dużo bardziej cenne jest kiedy ciężar kogoś "zgniecie" po walce z nim - niż kiedy ktoś wsadzi łapy i mu pomoże wykonać kolejne powtórzenie lub o zgrozo powtórzenia. Ja zawsze każę pomocnikowi zdjąć ciężar i włożyć ręce do kieszeni albo trzymać z tyłu. Jak się nie słucha to się strasznie drę. Zazwyczaj skutkuje Jak się zastanowić to od ładnych 2-3 lat w żadnym ćwiczeniu nie zastosowałem wymuszonych powtórzeń i żyję.

Trzymam się załamania technicznego. Oszczędzam zdrowie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Wymuszone ogromnie obciążają układ nerwowy i układ mięśniowy/stawy.Nie wiem czy kiedykolwiek jej spróbuję.Zobaczymy.Póki co,staż jeszcze mały,więc nie ma potrzeby uciekania do tego typu metod.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
odpowiadam na pytanie tak/nie.
I tak i nie - paradoksalnie, jednocześnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Ty to jednak jesteś mózg

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jednak tak
serio: uważam, że nie ma nic złego w upadkach mięśniowych, w końcu dzięki nim rosnę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozkład partii pomoc:)

Następny temat

Pomocy co do Treningu !

WHEY premium