SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZYCIE WOJSKOWYCH

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16581

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
skontaktowałem się z osobą będącą tam i zadałem mu 7 pytań. Jak odpisze wszystko tu dam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Znam osobe która strudiuje we Wrocławiu i z tego co wiem to różowo nie jest-przedewszystkim sporo nauki głupot tak z 50% materiału trzeba by było wywalić,ciągła kontrola,notoryczne zbieranie przepustek nawet bez powodu,i czepianie się studentów bez powodu. Od strony fizyczniej bywa różnie,głównym problemem jest ciągła kontrola
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
Mógłbyś rozwinąć temat? O co chodzi z tymi kontrolami?

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Po prostu codziennie jest przegląd kwater i np za złe pościelenie zabiorą ci przepustke na weekend,jeden zgłasza zastrzeżenia do pokoju inny nie,w jednostce musi być odpowiednia liczba żołnierzy więc często cofają przepustki nawet bez powodu lub czepiają się o głupoty,czasami nie można nawet opuścić budynku bez pozwolenia a czasem nawet w piątek nie wiadomo czy się na weekend ma przepustke czy nie.Standard to też czepianie się rejonów czyli wszyscy mają jakiś rejon do sprzątania po czym robią to jeszcze raz pomimo że jest czysto, spore kolejki do wydawania broni potem pare strzałów i 1 h czyszczenia broni.
Co jakiś czas trzeba stać po nocy na jakimś posterunku i pilnować jednostki co po np całym dniu na poligonie jest skrajnie wyczerpujące. poranna zbiórka jest o 6 ale trzeba być już ogolony,mieć wypolerowane buty itp.więc wstac trzeba 5.30-5.40 ai tak wszyscy nawet jak ktoś cały dzień zapieprzał na poligonie a potem miał w nocy warte.Do przysięgi nie wolno Ci wyjść nawet z budynku bez pozwolenia.

Zmieniony przez - kondek w dniu 2010-08-25 15:54:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 331 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2665
No cóż służba nie drużba

Dzięki za info. SOG oczywiście.

Klata i biceps ponad wszystko!!

Ups, zapomniałem o kachloryferze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
A może mi ktoś powiedzieć jak jest w Wojskowej Akademii Technicznej
1. Chodzi też o zakwaterowanie
2. Ogólnie jak tam jest czy dobrze czy źle w tej szkole (oczywiście jako żołnierz).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
czyli widac ze slodko nie jest. Poprostu wstepujac do WSOWL zaczynamy prace w wojsku.. myslalem ze to troche inaczej wyglada.. stancja itp a tam tylko zajecia, roznego rodzaju poligony itp..

Zakwaterowanie to jednak najgorszy minus :/
ale na stronie jest napisane ze jezeli mieszkamy w poza internatem czyli stacja to dostajemy bonus +xx zl za mieszkanie? cos tak czytalem kiedys. nie wiem czy mnie rozumiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
W WSOWL chyba nie ma takiego czegoś jak mieszkanie poza tym internatem na tym terenie zamkniętym no bo wtedy by to wyglądało tak Ci z internatu muszą tam przesiadywać całe dnie a Ci co mają swoje mieszkanie mogą sobie wychodzić kiedy chcą. Więc mi się zdaje jak do WSOWL to trzeba tam mieszkać.

I powtarzam pytanie:
-czy z Wojskowej akademii technicznej też jest zasada skoszarowania jak w WSOWL??
Ktoś wie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52
Dobra już wiem jak to jest. Znalazłem to :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
A czy może ktoś coś powiedzieć jak to jest w stopniu podporucznika po kilkumiesięcznym studium na WSOWL we Wrocławiu?

SPrawa ma się tak, że chcę skończyć kierunek "przydatny" na oficerke (bezpieczeństwo narodowe) i ma po 2012 być tak że po licencjacie z tego mogę starać się na WSOWL na studium kilkumiesięczne i otrzymać stopień podporucznika...

No i dobra, jeżeli mi się to uda to potem co? Piszą, że etat jest zagwarantowany, ale nie piszą gdzie... a raczej nie chciałbym sie przeprowadzać muszę sobie etat sam znaleźć czy jestem skazany na przydział z góry od razu po studiach? Jak wygląda praca takiego oficera 7;30 do 15;30 od pon do pt + jakieś wyjazdy na poligony itd ( ILE TEGO JEST ŁĄCZNIE W ROKU?)

Pytam o takie informacje bo są dla mnie ważne, zastanawiam się nad taką opcją żołnierza zawodowego w stopniu oficera i mam warunki do tego, ale nie będę sciemniał, że życie prywatne też gra rolę głównie potem jakaś rodzina, kobieta itd...

Napisze, ktoś coś kto jest w temacie, będę wdzięczny

... Vivere militare est ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 cykl a muay thai ??!!

Następny temat

Gdańsk Taekwondo

WHEY premium