SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZWOLNIONY METABOLIZM?! POMOCY!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
Witam. zacznę od tego, iż gdzieś od lutego do lipca się odchudzałam-poszło ładnie ,straciłam 10 kg, dalej już nie chudłam ale wyglądałam dobrze więc na czas wakacji sobie odpuściłam:/ Totalnieee:( zaczeły się imprezki, alkohol, niezdrowe jedzenie brak ćwiczeń itd. co spowodowało + 5 kg. W październiku opamietałam się- dużo za dużo przytyłam a przecież mam wesele 30 stycznia! No i tak zaczęło się odchudzanie bez konkretnej diety...jadłospis był fatalny i w ogóle chudłam bardzo niewiele ale poszło sobie 2 kg w jakiś miesiąc i bardzo mnie to denerwowało
Później zaczęłam kombinować . Przez ostatnie 2 tyg byłam na diecie atkinsa- wiecie do 20 g węgli w ciągu dnia, mało jadłam,dużo piłam. I do tego codziennie conajmniej 30 min aerobów, ostatnio jakieś ćwiczenia siłowe. Rezultat tych ostatnich 2 tyg maksymalnego ograniczania się (co do węgli- moje samopoczucie było okropne ale potem już było lepiej) -1.5 kg straciłam na tej diecie w 2 tyg od 16 listopada- za mało jak na tę diete jeszcze w połączeniu z ćwiczeniami. Wczoraj czytałam posty na forum i doszło do mnie co zrobiłam- drastycznie obniżyłam sobie metabolizm!Temperaturę mam niską, aktualnie,poniżej normy. Ważę aktualnie 62 kg(pomiary z dziś) i chcę zrzucić jeszcze jakieś 5-6 kg! ale powiem szczerze NIE WIEM JUŻ co robić, na jaką diete przejść. Właśnie: podpowiedzcie mi co
powinnam zrobić ŻEBY spokojnie zrzucić te pozostałe kg do lutego i przy tym się nie zajechać? Jak postępować z dietą, zwłaszcza z węglami i z ćwiczeniami jak? PROSZE POMOCY!! Bo już popadam w paranoje, zamiast współpracować walczę z własnym ciałem.

Płeć: Kobieta

Wiek: 19

Waga: 62

Wzrost: 167

Obwód klatki: 93

Obwód ramienia: 26

Obwód talii: 70

Obwód uda: 51

Obwód łydki: 35

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aeroby,posiadam handelki 3 kg,

Odżywianie: lubię wszystko, wcześniej kombinowałam za bardzo z dietami

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: 5-6 treningów, około godziny dziennie

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: linea,

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: może

Stosowane wcześniej diety: atkins, dukan, south beach i kij wie jeszcze co;/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ten temat przewija sie tu regularnie...
Co by nie mowic, musisz sie przygotowac pierw na 4 tygodnie podnoszenia metabolizmu, pozniej mozesz myslec o redukcji, ale jedno jest pewne szybko i latwo to juz ci isc nie bedzie, jak zaczniesz szybko. Czym dalej od ostaniego odchudzania tym lepiej pozniej idzie nastepne
https://www.sfd.pl/Spowolniony_metabolizm_Prośba_o_pomoc.-t532599.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
Dzięki. Czyli co, układanie diety i jedzenie zgodnie z zapotrzebowaniem ''od zaraz'' czy dodawanie kalorii po tygodniu, wbrew pozorem nie byłam na jakiejś diecie typu 1000 kcal czy coś, więc jak? I ćwiczenia: ćwiczę z handlami 3 razy w tygodniu siłowy z TRENUJ Z NAMI CYKLICZNIE i po tym aeroby (nie mam jak dojeżdżać na siłownie) czy jak z tym treningiem?
Prosze o odpowiedź, mam nadzieje ,że jeszcze mi ktoś pomoże, coś doda od siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Co dla ciebie oznacza fakt ze obnizylas sobie metabolizm.
Ile jadlas kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Ja właśnie miałam, mam jeszcze, podobny problem. Mi Obliques bardzo w tej kwestii pomogła i nadal pomaga. Na razie nie straciłam jeszcze kg, wręcz trochę przytyłam, ale odzyskałam już prawie normalną temperaturę i odzyskałam okres, którego przez półtora roku nie miałam. Przez 4 tygodnie z 1500klc, które jadłam zwiększyłyśmy najpierw od razu o 500kalorii. Były dni, w których jadłam o 800 kalorii więcej. Jadłam 200gr białka, 50gr tłuszczu i węglowodanów 130, 174 i 216 gr w zależności od dnia, które miałam podzielone na niskie, średnie i wysokie węglowodanowo. Wagę i wzrost mam podobny jak Ty. Przez 4 tygodnie "uzdrawiania" metabolizmu musiałam zrezygnować ze wszystkich aerobów, więc pewnie Ciebie też to czeka. Ja mam za sobą już 8 tygodni. Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
Przyznam się szczerze ,że nie liczyłam dokładnie z kalkulatorem w ręce. Jadałam samo białko praktycznie i tłuszcze, żadnych zdrowych węgli w ogóle, więc wychodziło tak na oko jakieś 1000-1400 kcal mniej więcej tak wyglądały ostatnie 2 tyg-ale schudłam 1,5 kg chociaż myślę,że przez nie uwzględnienie odpowiednich posiłków przed/po treningach straciłam mięśnie,dlatego uda mam nadal galaretowate;/
, czułam osłabienie, czasem lekkie bóle głowy- brak chęci na ćwiczenia, i ćwiczyłam aeroby po min 30-60 min dziennie.
Wydaje mi się,że tak jest bo kilku tyg mam niską temp. w godzinach popołudniowych, teraz jest to dokładnie 36,1, poza tym coraz trudniej mi się chudnie.
Więc co radzicie-? dziś liczyłam i zjadłam 1430 kcal-czyli zgodnie z zapotrzebowaniem kiedy nie ćwicze, ale ćwiczyłam jeszcze siłowy i aeroby po nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Te 1430 to zapotrzebowanie twojego organizmu, ale gdy leżysz i zupełnie nic nie robisz. Tyle twój organizm potrzebuje na swoją pracę, a oprócz tego wykonujesz wiele innych czynności. Twoje zapotrzebowanie na pewno jest dużo wyższe nawet gdy nie ćwiczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
Wyszło mi 2477, chyba za dużo, przeciez jak ja zarzuce taką ilość kcal to zaraz zaczne tyć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 752
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
No i tyle powinnaś zacząć jeść. Wiem. Mnie też przeraziła taka liczba kalorii do spożycia. Nie spałam dwie noce, kiedy Obliques powiedziała, że mam tyle jeść, bo już widziałam jak rozrastam się do niebotycznych rozmiarów, ale tak źle nie było. Przytyłam trochę, ale to nieznaczy, że i Ty przytyjesz. A jeśli to nie jest to więcej niż 2-3kg. Nie jest łatwo zacząć tyle jeść. Ja miałam to rozłożone na 6 posiłków. Nie mogłam patrzeć na jedzenie i nie byłam w stanie wcisnąć tego w siebie, ale wszystko to kwestia czasu. Muszą być jednak dobrane odpowiednie proporcje, których trzeba przestrzegać, bo nie chodzi o to, byś w ramach tych 2200 kalorii jadła np. słodycze, czy fast foody. Łatwo wtedy zjeść tyle kalotii, ale bardzo szybko wtedy można przytyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta problem :(

Następny temat

Prośba o analizę diety przy treningu ATC.

WHEY premium