SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZESTAWIENIE BIAŁEK by Banan (cz.II-str.12) & AnabolX (str.20)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450
No to mój kolejny temat tego typu - 2 poprzednie w moim podpisie. Tym razem postanowiłem napisać o proteinkach Małe wprowadzenie -> Białko to podstawowe źródło materiału budulcowego dla naszych mięśni. Dzienne zapotrzebowanie na białko dla aktywnych kulturystów wynosi wg różnych opinii ok.1.8-2.2g na każdy kilogram masy ciała.

Temat ten ma służyc jako zbiór najpopularniejszych białek. Najpopularnijeszych czyli najczesciej polecanych, popularnych, tych które warto spróbować (nie zawsze ze względu na jakość/cenę/smak w zaleznosci od danego produktu). Kolejność będzie alfabetyczna; nie bede robił żadnego rankingu bo wtedy na pewno doprowadziłbym do dłuuuugiej wymiany poglądów dlaczego białko "X" jest przed białkiem "Y", itp.

Jak zwykle postaram się to zrobić przejrzyście i czytelnie...o jednym bialku napisze wiecej o innym mniej, jestem tylko czlowiekiem więc jakieś błedy mogą się także znaleźć...Myślę, że takie szczegóły jak np. w jakich smakach dostępne jest dane białko to już jest mniej ważne - jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam na strony producentów, wystarczy użyć google i po sprawie No ale w niektórych zamieszczę, ponieważ z drugiej strony dla wielu osób smak to podstawa

Nie pytajcie sie dlaczego np. brakuje białka "Z" - wybrałem te wg mnie najpopularniejsze, jak ktoś chce to niech prześle swoją propozycję to ją dodam...albo sam niech doda posta ale przynajmiej czytelnego - tak jak te ponizej, porzadek musi byc

Nie będę podawał sposobu użycia, ponieważ to już sprawa indywidualna..niektorzy biorą jedną porcję na noc, inni 1-2 w ciągu dnia + 1 na noc, kolejni znowu 3-4 w ciągu dnia a na noc nie biorą. Więc sposób zażywania uzależniony jest od braków w diecie, etc. Moze jeszcze dodam ,ze nie bede w tym poscie wyjasnial co to WPC, wPI, co WPH, czym się różnią te trzy wymienione, oraz na czym polega różnica w rodzaju białek,etc....odpowiedzi do takich pytań znajdziecie sobie tutaj -> https://www.sfd.pl/search.asp . Ten temat ma inne zadanie, na ew. pytania odpowiem pozniej w temacie.


PROSZĘ PRZEZ KILKA MINUT NIC TUTAJ NIE PISAĆ !! - thx
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


NAJPOPULARNIEJSZE BIAŁKA by banan


1.Biogenix Pro Longatum

Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 363 kcal
- 82g białka
- 2g ww
- 3g tłuszczu
Inne:
- lecytyna 17.0mg (cholina 3.9mg, inozytol 2.3mg)
- tauryna 400mg
- l-glutamina 200mg


Cena: 1200g - ok.95.00zł, 2300g - ok.170.00zł, 3500g - ok.235.00zł
Cena za 100g (będę podawał ją w przypadku najmniejszych opakowań!): ~7.92zł

Bardzo dobra mieszanina białek (koncentrat białek serwatkowych, micelaryzowana kazeina, ultrafiltrowane białko jaja, hydrolizat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych, peptyd glutaminowy). Dostępny w 4 smakach: czarna porzeczka, czekoladowy, waniliowy oraz truskawkowy. Ogólnie miałem okazję spróbować truskawkę - dobry smak , nie za słodki - nie za gorzki, powiedzialbym w sam raz; wielu osobom nie przypada do gustu czekolada - to takie małe info, ale wiadomo każdy gustuje w czymś innym. Nie miałem problemu z żadnymi wzdęciami, bólem brzucha itp. Nie miałem poza tym żadnych problemów z rozpuszczaniem tego białeczka. Ogólnie uważam je za bardzo dobre białko całodzienne. Nie bede przy kolejnych bialkach opisywal za kazdym razem rozpuszczalnosci, smaku , dodatkowych "efektów" ponieważ i tak każdemu inaczej smakuje, inaczej sie rozpuszcza ,itd. Podyskutować o tym możemy później w tym temacie...

Zmieniony przez - banan14_88 w dniu 2005-08-09 13:52:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


2.Biogenix Ultra Whey

Rodzaj:
- koncentrat białek serwatkowych
Wartość energetyczna w 100g:
- 345 kcal
- 76g białka
- 4.3g ww
- 4g tłuszczu
Inne:
- lecytyna 42.5mg (cholina 9.75mg, inozytol 5.75mg)
- tauryna 400mg


Cena: 1200g - ok.90.00zł, 2300g - ok.156.50zł, 3500g - ok.219.00zł
Cena za 100g: ~7.50zł

Pogrubiłem ilość węglowodanów w 100g ponieważ na etykiecie jest ona błędnie podana (jest tam 0g), chociaz podobno zostało to już poprawione No ale to tak w kwestii wyjaśnienia. W odróżnieniu od Pro Longatum ,mamy tutaj do czynienia z WPC, smaki jakie mamy do wyboru o ile dobrze pamiętam to: truskawka, wanilia, czekolada i cytrynowo-jogurtowy. Nie próbowałem więc się nie wypowiadam w kilku kwestiach, ale ten jogurtowo - cytrynowy to taka ciekawa nowość i chętnie bym spróbował żeby ocenić ten smak Bialko to zawiera posiada optymalny zbior aminokwasów z wysokim udziałem aminokwasów rozgałęzionych - BCAA. Ogólnie jak na WPC jest to drogie białko i nawet dobrym składem trudno "nadrobić" to, że jest za drogie Ale jedno trzeba na pewno przyznac obu produktom Biogenixa, mają bardzo ładne opakowania - a to także w jakiś sposób wpływa na kupno danego produktu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


3.Dymatize Elite Whey Protein

Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 382 kcal
- 76.4g białka
- 8.6g ww
- 5.2g tłuszczu
Inne:
- aminogen
- proteaza
- laktaza
- lipaza


Cena: 2500g - ok.175.00zł
Cena za 100g: ~7.00zł

Kolejna mieszanka - koncentrat serwatki (di-peptydy, tri-peptydy, oligo-peptydy, poli-peptydy), izolat białka serwatki, peptydy serwatkowe, aminogen czyli formuła poprawiająca wchłanialność i szybsze trawienie. Dostępne smaki: (chyba wszystkie znalazłem ) czekolada, wanilia, coffe mokka, smoth banana, butter cream toffe, berry blast, czekoladowo-miętowy. Bogactwo smaków, jakość oraz takie szczegóły jak np.opakowanie ,ktore posiada specjalne uszko (uchwyt) sprawiają, że jest to jedno z ciekawszych białek które zamieściłem w swoim zestawieniu. Składowo żadna rewelacja, ponieważ serwatka to serwatka. Cena może odstraszać, ale jak widzimy koszt 100g produktu jest np. tańszy od obu produktów bx'a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


4.ESN/MRM ISO-Bolic

Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 362 kcal
- 82.8g białka
- 3.4g ww
- 5.2g tłuszczu
Inne:
- glutamina


Cena: 907g - ok.115.00zł
Cena za 100g: ~12.68zł

Duża zawartośćglutaminy oraz amiokwasów rozgałęzionych w jednej porcji (odpowiednio na 1 porcję ok.29g przypada 4g glut. i ponad 5g bcaa). W składzie znajdziemy ponadto NitroZyme, która poprawia wchłanianie i trawienie produktu. Niestety nie mam informacji odnosnie smaków tych protein...jest to w 100% czysty izolat białka serwatki, więc powinno się go zażywać bezpośrednio po treningu oraz zaraz po przebudzeniu - bo wtedy najbardziej potrzeba naszemu organizmowi szybko wchłanialnego białka. W odróżnieniu od WPC - izolat posiada mniejszą ilość ww, cholesterolu oraz Na (sodu). Jednak cena odstrasza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


5.ESN/MRM Metabolic Whey

Rodzaj:
- koncentrat + izolat
Wartość energetyczna w ok.30g:
- 120.5 kcal (w 100g ok.401.6 kcal)
- 22g białka (~73.3g)
- 3g ww (~10.0g)
- 2.5g tłuszczu (~8.3g)
Inne:
- l-glutamina
- lecytyna


Cena: 2270g - ok.185.00zł
Cena za 100g: ~8.15zł

Metabolic Whey składa się w całości z izolatu i koncentratu białka serwatki, dokładny skład: Opatentowana formuła MASS-Pro (Ultrafiltrowany w niskich temperaturach koncentrat serwatki, najlepszej jakości izolat serwatki powstający w procesie przepływu krzyżowego - CFM Isolate, opatentowana mieszanka enzymatyczna NitroZyme), naturalne i sztucznearomaty smakowe, lecytyna, średniołańcuchowe tłuszczy kwasowe z oleju MCT, sukraloza. Białko należy do tych z "wyższej półki", nie zawiera w ogóle cukrów, posiada dużą ilość l-glutaminy oraz bcaa. Cena jak większość produktów tego typu zza oceanu moze poczatkowo skutecznie zniechęcić do kupna tego białka, lecz już jak spojrzeć na koszt 100g białka to nie jest najgorzej. Ogólnie należy zaliczyć ten produkt do czołówki białek dostępnych w PL. Skład podany w 30g - to sklad jednej porcji , w nawiasach podalem odpowiednio wyliczone wartości dla 100g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


6.ESN/MRM Mxpro

Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 391 kcal
- 75.8g białka
- 7g ww
- 7g tłuszczu
Inne:
- glutamina


Cena: 2270g - ok.160.00zł
Cena za 100g: ~7.05zł

Bardzo zachwalany produkt przez 99% osób, które miały okazję spróbować tego białka...mi również bardzo smakowało, nie napotkalem problemow z rozpuszczaniem, pienieniem się , itd. itp. Wszystko jak najbardziej OK Jest to idealne, uniwersalne białko na cały dzien..bez róznicy czy stosujemy je zaraz po przebudzeniu, w ciągu dnia czy też na noc...dzięki odpowiednio dobranej mieszance: izolatu serwatki, koncentratu serwatki oraz kazeiny. W kategorii jakość/cena jest w moim prywatnym rankingu w ścisłej czołówce, jedno z najtańszych białek z "górnej półki" - zarazem tych sprowadzanych z USA. Moja opinia odnosnie smaku - zaje.bisty miałem banana, próbowałem także czekolady i wanilii - wszystkie OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


7.Extensor WPC 80%

Rodzaj:
- koncentrat serwatek
Wartość energetyczna w 100g:
- 406 kcal
- 80g białka
- 6g ww
- 9g tłuszczu
Inne:
- sód 120mg
- fosfor 40mg
- wapń 500mg
- magnez 50mg


Cena: 1000g - ok.65.00zł
Cena za 100g: ~6.50zł

Zamieściłem w spisie tylko 80% koncentrat serwatek, ponieważ wydaje mi się on najpopularniejszy z 3 dostepnych produktów Lacmy, czyli: WPC 80%, WPI 95% oraz 60% WPC. Swego czasu było to bardzo popularne białko, przede wszystkim ze względu na jego cenę - jedno z najtańszych na rynku, a wiadomo że nie każdy ma pieniądze żeby kupować białka z USA czy też najlepsze polskie produkty. Na chwilę obecną nie już tak często zachwalane, jednym z powodów tej sytuacji jest na pewno dostęp do innego dobrego i taniego WPC z Ostrowii (ale o tym później). Wartość biologiczna wynosi BV 104, ponizej przedstawiam ilość aminokwasów w 100g:
Alanina 4.1g
Arginina 2.3g
Kwas asparaginowy 9.15g
Cystyna 2.05g
Kwas glutaminowy 14.65g
Glicyna 1.6g
Histydyna amin.egzogenny 1.55g
Izoleucyna amin.egzogenny BCAA 4.85g
Leucyna amin.egzogenny BCAA 9.0g
Lizyna amin.egzogenny 7.8g
Metionina amin.egzogenny 1.55g
Fenyloalanina amin.egzogenny 2.75g
Prolina 4.85g
Seryna 4.55g
Treonina amin.egzogenny 6.2g
Tryptofan amin.egzogenny 1.81g
Tyrozyna 2.6g
Walina amin.egzogenny BCAA 4.9g

Extensor WPC posiada naturalny smak, ktory jednak nie jest wcale najgorszy...ja do kazdej porcji dodawałem kakao i było ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


8.OLIMP System Protein 80

Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 367.3 kcal
- 77.5g białka
- 5.7g ww
- 3.8g tłuszczu


Cena: 1250g - ok.73.00zł, 2500g - ok.137.00zł, 3200g - ok.160.00zł
Cena za 100g: ~5.84zł

Jedno z najpopularniejszych białek polecanych na sfd z polskich firm, głównie chodzi o dobrą jakość i cenę...bo jak zapewne zauważyliście wychodzi taniej (nawet) niż extensor - jezeli chodzi o 100g. Ze smaków mamy dostęp do: wanilii, czekolady, truskawki i banana. Opinia co do rozpuszczania jest różna , ale ogólnie nie jest źle...dlatego jest ona na dobrym poziomie Skład: koncentrat białek serwatkowych, ultrafi ltrowane białko jaja, kakao, aromaty identyczne z naturalnymi, substancja wzbogacająca – lecytyna, składniki mineralne (węglan wapnia, fosforan trójwapniowy, hydroksywęglan magnezu, fumaran żelazawy, siarczan manganu, jodek potasu, chlorek chromu, molibdenian sodu, selenian sodu), regulator kwasowości: kwas jabłkowy. witaminy (tiamina, ryboflawina, B6, niacyna, wit.C, wit.E, kwas pantotenowy, wit.B12, folacyna), substancje słodzace – acesulfam K, sukraloza, winian L-karnityny, barwniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


9.OLIMP Whey Pro Isolate

Rodzaj:
- izolat + hydroizolat
Wartość energetyczna w 100g:
- 351 kcal
- 85g białka
- 0g ww
- 1.2g tłuszczu
Inne:
- tauryna 500mg
- l-glutamina 280mg
- lecytyna 85mg (w tym cholina - 19.5mg, inozytol - 11.5mg)


Cena: 750g - ok.80.00zł, 1500g - ok.150.00zł, 2250g - ok.210.00zł
Cena za 100g: ~10.67zł

Kolejna odżywkabiałko firmy Olimp, tym razem jest to kompzycja izolatu (WPI) i hydrolizatu (WPH) białek serwatkowych oraz peptydu glutamionowego. Dodatkwow mamy w niej substancje antykataboliczne - glutaminę oraz taurynę, witaminy i składniki mineralne oraz aktywatory metaboliczne (cholinę i inozytol z lecytyny). Whey Pro Isolate posiada poza tym sporą ilość aminokwasów endo- i egzogennych z dużym udziałem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) i glutaminy. Aha no i wypada napisać przy okazji, że od kilku miesięcy ten izolat to opatentowany CFM, dodatkowo aspartam zastąpiła sukraloza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958450


10.Optimum Nutrition 100% Whey Protein

Rodzaj:
- mieszanka z dodatkiem aminogenu
Wartość energetyczna w ok.30g:
- 110 kcal (w 100g ok.366.7 kcal)
- 22g białka (~73.3g)
- 2g ww (~6.67g)
- 2g tłuszczu (~6.67g)
Inne:
- wapń
- sód
- potas


Cena: 2270g - ok.175.00zł
Cena za 100g: ~7.71zł

Jedno z najlepszych białek jakie miałem okazję spróbować, smak bardzo dobry, rozpuszczalność - bez najmniejszych problemów (w shakerze); dodatkwo prawie się nie pieni, zresztą dla mnie to i tak nie kłopot...ale wiem,ze duzo osób zwraca na to uwagę no i nie mialem po nim zadnych problemów z żołądkiem, etc. Dostępne smaki, które można zakupić u jednego z userów tego sfd, na jego stronie internetowej to: wanilia, truskawka, czekolada (oryginalne Chocolate Chocolate Mint Vanilla Strawberry Cookies and Cream).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zma

Następny temat

Dobor suplementow - co i jak, kiedy najlepiej wziasc

WHEY premium