W zeszłym tygodniu w Pekinie, student Zhang Nu wygrał konkurs kulturystyki po dość ekstremalnej diecie, którą stosował. Spożywał dziennie 70 białek jaj! Zhang Nu ma 22 lata i uczęszcza do Hangzhou Normal University w Hangzhou w prowincji Zhejiang w Chinach. Wygrał w kategorii kulturystyka klasyczna do 168 cm na China University Bodybuilding and Fitness Championship (CUBB).

Swoją przygodę z siłownią rozpoczął zaledwie dwa lata temu i trzeba przyznać, że konkretnie zwiększył swój rozmiar. W wywiadzie dla lokalnego serwisu Hangzhou News powiedział:

"Pewnego dnia usiadłem znudzony na łóżku, spojrzałem na brzuch i zobaczyłem charakterystyczną linię pośrodku. Spodobała mi się i zacząłem wykonywać trening brzucha."

Wkrótce zaczął intensywnie trenować nie tylko abs, ale i całe ciało na siłowni. Będąc u brata w odwiedzinach, dowiedział się o zawodach i postanowił spróbować swoich sił. Ponieważ nie zostało dużo czasu na przygotowanie, jego dieta wyglądała dość ekstremalnie. W styczniu i lutym głównymi składnikami diety była wołowina i gotowane mięso cielęce. Z kolei w marcu spożywał głównie białko, którego źródłem było 70 gotowanych białek z jaj... codziennie! Z jego wypowiedzi wynika, że zjadał 10 białek co 1,5- 2 godziny. Zhang Nu powiedział, że absorpcja i wykorzystanie białka w jajach jest bardzo wysokie, a trawienie jest szybkie. Co robił z żółtkami? Wyrzucał, ze względu na zawartość tłuszczu, przez co łatwo mógłby przekroczyć liczbę kalorii. Spotkał się przez to z niemałą krytyką internautów. Zhang dodał jeszcze, że raczej nie poleciłby takiego sposobu odżywiania osobom nie szykującym się do zawodów.

Obecnie Zhang Nu szykuje się do kolejnego wejścia na scenę podczas 52. Azjatyckich Mistrzostwach Fitness i Kulturystyki w Mongolii, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu. Nie wiemy tylko, czy nadal będzie spożywał taką ilość białek jaj… Ale jak widać to posunięcie dietetyczne opłaciło mu się, bo zdobył mistrzowski tytuł. A Wy jecie same białka jaj czy całe jajka?

Dla zwolenników białek jaj polecamy:

FARMA BIAŁKA - 100% PŁYNNE BIAŁKO JAJ

Skoro jesteśmy w temacie jajek to warto przeczytać poniższe artykuły:

Dlaczego nie powinieneś wyrzucać żółtek jaj?

Jakie jajka najlepiej jeść?

Źródło: https://medium.com/

Komentarze (3)
ojan

Był czas gdy jadałem 30 całych jaj dziennie.

3
bynio38

Piękna sylwetka, kontrastuje w fotkami "brojlerów" którzy są ostatnio w modzie.

1
domosos

chyba bym się porzygał od takiej ilości jaj.

0