SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZESTAWIENIE BIAŁEK by Banan (cz.II-str.12) & AnabolX (str.20)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366
aktualnosci:
niedlugo dam kilka nowych pozycji, m.in. QSE

ostrowia w workach 15kg , kosztuje obecnie podobno ok.307zł (z przesyłką) poczekamy, az te wiesci będą pewne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
a ja dzis zamowilem 5 kg WPC 'Ostrowii' za 30 zl/kg netto.

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Usunięty przez BULMASTIF za pkt 1 regulaminu
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
...
Napisał(a)
Usunięty przez BULMASTIF za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366
************** CZĘŚĆ II ***************

No i przyszła kolej na zamieszczenie kolejnych ciekawych białek. Na początek mała informacja odnośnie ostrowii:
a) 1kg - 30 zł/kg + 7% VAT + koszty przesyłki, czyli 32,1zł + kW
b) worek 15kg - 303zł (z przesytłką; wysyłka - ok.35zł)

* w tabelach będzie uwzględniona nowa cena
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366


17.Hi Tec Protein Professional
Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 341 kcal
- 80g białka
- 1.1g ww
- 1.8g tłuszczu
Inne:
- Niacyna 18mg


Cena: 1000g (folia) - ok.78.00zł, 1000g (pudło) - ok.88.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.8zł (odnośnie folii)
Cena za 100g białka: ~9.75zł


Z produktów Hi Tec'a postanowiłem zamieścić właśnie to białko. Jest to produkt proteinowy o wartości biologicznej bv=136, w którego skład wchodzi 12 rodzajów białek. Dostarcza on pełnego zestawu witamin, a zawarte w nim aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (bcaa) są łatwo wchłanialne i przekształcane w tkankę mięśniową. Wysoka zawartość glutaminy powoduje szybką regenerację organizmu. Głównie do stosowania w ciągu dnia. Niestety poważnym minusem jest przede wszystkim cena, a poza tym rozpuszczalość białka. Osobiście nie miałem tego białka, ale mój kuzyn je miał - bardzo narzekał na rozpuszczalonść (zarówno w mleku, jak i w wodzie). Ale za to mu smakowało i był zadowolony z działania (miał 2kg). Więc postanowiłem zamieścić ten produkt w 2 części mojego zestawienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366


18.Kaizen Whey 100%
Rodzaj:
- mieszanka Izolatu (CFM), koncentratu i hydrolizatu białka serwatki
Wartość energetyczna w 100g:
- ~387.3 kcal
- ~81g białka
- ~7g ww
- ~3.5g tłuszczu
Inne:
- sód
- wapń
- mieszanka enzymów: proteaza I, proteaza II, laktaza, amylaza ~1056 mg (w 100g prod.)


Cena: 2270g - ok.160.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.05zł
Cena za 100g białka: ~8.70zł


Bardzo dobre białkozarówno jeżeli chodzi o kwestię smaku, jak i rozpuszczalności/wchłanialności. Kaizen 100% Whey Protein jest mieszanką najwyższej jakości białek: mikrofiltrowany w przepływie krzyżowym (CFM) izolat białka serwatki, ultrafiltrowany koncentrat białka serwatki i zhydrolizowane peptydy białka serwatki. Bardzo duża koncentracja aminokwasów rozgałęzionych (BCAA – 5.43g w 1 porcji) jak również peptydów glutaminy (3.87g w 1 porcji) czyni produkt Kaizen'a wyjątkowo korzystnym ergogenikiem. Dostępny w 3 smakach: czekoladowym, vaniliowym oraz truskawkowo-bananowym.
Analiza poszczególnych aminokwasów (na jedną porcję = 28.4g):
L-Alanina 1380mg
L-Lizyna 2120g
L-Arginina 480g
L-Metionina 440g
L-Kwas Asparginowy 2490mg
L-Fenyloalanina 670mg
L-Cysteina 440mg
L-Prolina 1540mg
L-Kwas Glutaminowy 3870mg
L-Seryna 1240mg
L-Glicyna 530mg
L-Treonina 1720mg
L-Histydyna 400mg
L-Tryptofan 240mg
L-Izoleucyna (BCAA) 1520mg
L-Tyrozyna 590mg
L-Leucyna (BCAA) 2470mg
L-Walina (BCAA) 1440mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366


19.Optimum Nutrition Anabolic Milk Protein
Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- ~441.6 kcal
- ~41.6g białka
- ~15.6g ww
- ~23.4g tłuszczu
Inne: wartości dla 1 porcji - 77g
- Vit.A 1550 IU
- Vit.C 18mg
- Vit.D 121 IU
- Vit.E 9.8 IU
- Vit.K 30mcg
- Vit.B12 2.8mcg
- Vit.B6 0.6mg
- Thiamin 0.52mg
- Riboflavin 0.65mg
- Niacin 6.1mg
- Folate 120mcg
- Biotin 91mcg
- Pantothenic Acid 3mg
- wapń 480mg
- żelazo 2.4mg
- fosfor 600mg
- jod 47mcg
- magnez 140mg
- cynk 5mg
- selen 21.3mcg
- mangan 0.66mg
- chrom 36mcg
- sód 275mg
- potas 1135mg
- molybdenum 24.3mcg
- copper 0.85mg

Proprietary Blend 3.4
Creatine Monohydrate
Glycocyamine
Betaine Anhydrous
L-Carnitine

Ingredients:
Protein Blend (Micellar Casein, Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, Hydrolyzed Whey Peptides, Colostrum, Hydrolyzed Wheat Protein [Glutamine Peptides], Taurine, Lactoferrin), Lipid Blend (Sunflower Oil, Medium Chain Triglycerides

[MCTs], Conjugated Linoleic Acid [CLA]), Cocoa (processed with alkali), Natural and Artificial Flavors, Fructose, Vitamin/Mineral Blend (Maltodextrin, Ascorbic Acid, Biotin, d-Calcium Pantothenate, Folic Acid, Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride, Riboflavin, Thiamine, Vitamin A Palmitate, Cyanocobalamin, Cholecalciferol, d-alpha Tocopheryl Acetate, Phytonadione, Chromium Picolinate, Copper Sulfate, Magnesium Oxide, Manganese Sulfate, Molybdenum AA Chelate, Potassium Phosphate, Potassium Iodide, Sodium Selenite, Zinc Oxide), Cellulose Gum, Xanthan Gum, Carrageenan Gum, Salt, Lecithin, Sucralose.


Cena: 1155g - ok.168.00zł
Cena za 100g produktu: ~14.54zł
Cena za 100g białka: ~35.00zł


Proteiny - zupełnie inne niż resztabiałek zamieszczonych w tym zestawieniu. Wystarczy spojrzeć na skład i już widać istotne różnice https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/31.gif[/img] Jest to jakby "nowość" na rynku polskim. Na pewno więcej coś na temat tego białka napisałby Bulmastif lub Megon bo wiem, że obecnie je stosują/stosowali. Jak widać cenowo - na pewno nie dla wszystkich. Znalazłem trochę info na sfd więc: rozpuszcza się bardzo dobrze i równie dobrze smakuje; praktyczne białko na diety CKD-TKD, dla ludzi o wolnej przemianie materii. Mam nadzieję, że któryś z Panów dopisze coś więcej odnośnie tego typu białek w późniejszym czasie - bo na pewno kilka osób zainteresowałby ten temat (np. coś o kolostrum) Jest to jakby "nowość" na rynku polskim. Na pewno więcej coś na temat tego białka napisałby Bulmastif lub Megon bo wiem, że obecnie je stosują/stosowali. Jak widać cenowo - na pewno nie dla wszystkich. Znalazłem trochę info na sfd więc: rozpuszcza się bardzo dobrze i równie dobrze smakuje; praktyczne białko na diety CKD-TKD, dla ludzi o wolnej przemianie materii. Mam nadzieję, że któryś z Panów dopisze coś więcej odnośnie tego typu białek w późniejszym czasie - bo na pewno kilka osób zainteresowałby ten temat (np. coś o kolostrum) Jest to jakby "nowość" na rynku polskim. Na pewno więcej coś na temat tego białka napisałby Bulmastif lub Megon bo wiem, że obecnie je stosują/stosowali. Jak widać cenowo - na pewno nie dla wszystkich. Znalazłem trochę info na sfd więc: rozpuszcza się bardzo dobrze i równie dobrze smakuje; praktyczne białko na diety CKD-TKD, dla ludzi o wolnej przemianie materii. Mam nadzieję, że któryś z Panów dopisze coś więcej odnośnie tego typu białek w późniejszym czasie - bo na pewno kilka osób zainteresowałby ten temat (np. coś o kolostrum) [img]../../buziaki/1.gif" alt="" />
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366


20.QSE Gold Medal Whey
Rodzaj:
- mieszanka
Wartość energetyczna w 100g:
- 400 kcal
- 73.3g białka
- 13g ww
- 5g tłuszczu


Cena: 2730g - ok.175.00zł
Cena za 100g produktu: ~6.41zł
Cena za 100g białka: ~8.74zł


QSE - to młoda,kanadyjska firma o potężnym zapleczu produkcyjnym. Gold Medal Whey składa się z koncentratu serwatki, izolatu serwatki, peptydów serwatki, glutaminy oraz kolostrum. QSE dodaje do swoich białek niezwykle drogie i silnie działające kofaktory żywieniowe, takie jak 4-hydroxyizoleucyna, d-pinitol oraz kwas alfa-liponowy, który w drastyczny sposób zwiększają przyswajanie białka przez organizm. Z opinii stosujących wiem, że świetnie się rozpuszcza i bardzo dobrze smakuje; odnośnie smaków wiem o trzech - vanilii, czekoladzie i truskawkowo-bananowym (nie wiem czy są jeszcze jakieś ) Co do działania, wchłaniania itd. za jakiś czas dopiszę - jak tylko przetestuje to białeczko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958366


21.Ultimate Nutrition IsoPreme
Rodzaj:
- izolat
Wartość energetyczna w 100g:
- ~362.2 kcal
- ~81g białka
- ~5.4g ww
- ~2.7g tłuszczu
Inne: skład aminokwasów w 1 porcji = 37g:
L-Lysine 2,901mg
L-Alanine 1,215mg
L-Glutamic Acid 5,160mg L-Methionine 456mg
L-Serine 873mg
L-Phenylalanine 954mg
L-Arginine 1,113mg
L-Cystine 333mg L-Histidine 477mg
L-Leucine 3,417mg
L-Proline 837mg
L-Tryptophan 720mg
L-Tyrosine 759mg
L-Valine 1,887mg
L-Threonine 2,532mg
L-Isoleucine 2,583mg
L-Glycine 540mg
L-Asparatic Acid 3,243mg


Cena: 2270g - ok.197.00zł
Cena za 100g produktu: ~8.68zł
Cena za 100g białka: ~10.72zł


Kolejny izolat w zestawieniu tym razem znowu od Ultimate'a (w 1 części był IsoCool) Smaki: Chocolate Dream, Vanilla Cream, Strawberry Burst, and Strawberry-Banana. Wanilia posiada najwięcej białka. W składzie aminokwasów jest b.duża ilość aminokwasów rozgałęzionych - ponad 25%. Łatwo rozpuszczalne i bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. Ogólnie produkt z najwyższej półki , jeżeli chodzi o izolaty - niestety odbija się to w cenie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zma

Następny temat

Dobor suplementow - co i jak, kiedy najlepiej wziasc

WHEY premium