SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie regulaminu zawodów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 392 Napisanych postów 310 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17501
Witam. Czy istnieje odgórna instytucja do której mogłabym zgłosić złamanie regulaminu zawodów rangi MP przez samego organizatora? Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 152 Napisanych postów 256 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8785
Ministerstwo Sportu i Turystyki koordynuje prace związane z przeciwdziałaniem negatywnych zjawisk w sporcie. Działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie negatywnych zjawisk w sporcie są nie tylko związane z koniecznością przestrzegania prawa krajowego, ale służą także realizacji obecnych bądź przyszłych zobowiązań międzynarodowych Polski. Walka z negatywnymi zjawiskami w sporcie obejmuje zwalczanie dopingu w sporcie (we współpracy z Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie oraz Instytutem Sportu), przeciwdziałanie korupcji oraz ustawianiu zawodów sportowych, przeciwdziałanie przejawom dyskryminacji w sporcie oraz przeciwdziałanie niebezpiecznemu zachowaniu kibiców piłkarskich poprzez wspieranie działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa imprez sportowych.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 694 Napisanych postów 4544 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167092
Najpierw może to lepiej zgłosić do związku o ile istnieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9719 Napisanych postów 114704 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1371309
Najpierw zapoznaj sie odbrze z regulaminem, moze tam być wszytsko napisane dlaczego tak się stało.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 862 Napisanych postów 4103 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72012
MP w czym? Te oficjalne (zwłaszcza olimpijskie) podlegające w ten czy inny sposób po Ministerstwo może i mają przewidzianą jakąś drogę. Ale te prywatne tylko wolna wola organizatora (ewentualnie sprawa cywilna w sądzie).
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dziękuję za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi. Chodzi o MP w BJJ ADCC, które odbyły się dzisiaj. Do kategorii początkujących (do 2 lat stażu treningowego) zgłosiła się zawodniczka z prawie 3 letnim stażem. Oczywiście opisałam sytuację, wysłałam linki do zawodów z jej udziałem organizatorowi. Przyznał rację, że powinna startować już w wyższej kategorii zaawansowania i obiecał że się tym zajmie. Jednak w panelu rejestracyjnym nic się nie zmieniało, zaczęłam się niecierpliwić i naciskać na rozwiązanie tej sytuacji. Przestał odpisywać, odbierać ode mnie telefony. Było już dzień przed zawodami, dalej nic, musiałam zadzwonić z innego numeru, odebrał i kiedy powiedziałam w jakiej sprawie dzwonię, zdenerwował się i powiedział, że za późno na takie rzeczy, zdezorganizuje mu to drabinki i ma wystarczający młyn z organizacją tych zawodów. Cóż... Start zdecydowałam się dla zasady odpuścić w obliczu takiego stosunku organizatora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
(... Limit znaków) A koleżanka została dopuszczona do startu w niższej kategorii zaawansowania niż powinna i oczywiście ostatecznie wygrała zawody.

Kierując się Waszymi radami, zdecyduję się chyba opisać tę sprawę do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 694 Napisanych postów 4544 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167092
annacho
...Chodzi o MP w BJJ ADCC...
annacho
Kierując się Waszymi radami, zdecyduję się chyba opisać tę sprawę do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Wydaje mi się, że nic nie wskórasz. Nie ma Polskiego Związku BJJ. Organizator nikomu nie podlega. Minierstwo Sportu i Turystyki nie daje pieniędzy na BJJ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Rozumiem, ale nie mam na chwilę obecną lepszego pomysłu co mogę zrobić, a nie chcę tego tak po prostu zostawić. Mocno mnie dotknęła ta sprawa, dlatego jestem gotowa wziąć
pod uwagę każdy pomysł.

Zmieniony przez - annacho w dniu 2019-05-11 23:05:46

Zmieniony przez - annacho w dniu 2019-05-11 23:06:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 198 Napisanych postów 682 Wiek 105 dni Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12667
Prawda jest taka, że nie tylko w BJJ są takie rzeczy. Siedzę w boksie od kilku lat, jeżdżę po zawodach, startuję i to co Ty opisujesz to i tak jest małe piwo. Przykład AMPy w boksie. Skład sędziowski pochodzi z miasta gdzie są zawody. Mało tego, skład sędziowski jest powiązany z uczelnią, z której oczywiście ramienia startowali zawodnicy i są to sędziowie, którzy sedziują tylko na tych zawodach i tylko w tym mieście. Zawodnik z miasta zbity do jednej mordy, oczywiście wygrywa. Reszta podobnie. Recepta to albo nokaut, albo parasol ochronny z ramienia kadry. Są równi i rowniejsi. Zawsze tak było i tak będzie. Taki jest sport, nawet amatorski, gdzie najważniejszym czynnikiem powinna być zdrowa i uczciwa rywalizacja. Walka chłopa co ma 70 na koncie z kolesiem co ma swoją pierwszą walkę? Tu jest dopiero dysproporcja. Tak jest i już. Oczywiście, masz prawo robić aferę w tej sytuacji, ale jesteś za małym pionkiem żeby coś wskórać inaczej byś tu nie pisała co zrobić. Albo będziesz robić swoje i nie będziesz narzekać, albo co rusz będziesz stykać się z jakimiś machlojami. Takie życie. Niestety. Pozdrawiam

Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2019-05-11 23:14:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 862 Napisanych postów 4103 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72012
Akurat znam organizatora osobiście i mogę Ci powiedzieć, że ch** go przez takie sytuacje strzela. Jeżeli dostaje informacje odpowiednio wcześnie to reaguje, ale w sytuacji, gdy wszystko ma pozapinane, rozpisane to wprowadzenie zmian rozj**ałoby mu wiele dni pracy.
2
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi z ludźmi w rękawicach 10-12oz...