SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost- jestem za niski.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Witam- mam 15 lat i ~173cm wzrostu, a mój tata ~178. Uważam, że jestem już bardzo dojrzały, więc nie sądzę, żebym miał jeszcze dużo urosnąć. Moje pytanie brzmi:
a) Co sądzicie o hormonie wzrostu i dlaczego miałbym go nie brać? Konkrety.
b) Jakie sporty mogą mi pomóc urosnąć. Proszę o precyzyjne odpowiedzi- co i jak.
c) Co jeść, albo jakie ćwiczenia robić, aby zwiększyć wzrost o parę cm- 180cm byłoby idealne. <3

Z góry dziękuję!

P.S.
Nie wiedziałem, gdzie mam o tym napisać, więc dałem to do 2 działów. ;)

P.S. 2
Wiem, że na forum są różnego rodzaju poradniki, ale chciałbym wiedzieć, co jest dobre dla osoby w moim wieku. Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Wszystkim dziękuję za pomoc, bo każdy wypowiadał się na temat i chciał dobrze.

Dodam wszystko, że ze mną jest w porządku wszystko jeśli chodzi o zdrowie, ale moje szczęście wymaga czegoś więcej. Cudów tutaj nie wymyślimy, więc żegnam i każdemu zostawiam SOGa na pamiątkę i w ramach podziękować. Żegnam! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1500
człowiek rośnie do 21 roku życia więc pewnie jeszcze *******niesz w góre ;), rób wszystko co do tej pory na pewno się nie faszeruj jakimiś hormonami na dobre Ci to nie wyjdzie, to samo z ćwiczeniami- jakieś pompeczki, drążek ok ale z siłownią bym jeszcze poczekał


dla przykładu mam koleżke co zawsze malutki był ( tak z 173 nie ubliżając malutkim tak w wieku 19 lat z 10 cm wystrzelił,więc wszystko jest możliwe tylko trzeba być cierpliwym
Zmieniony przez - RaidN w dniu 2010-01-04 23:24:52

Zmieniony przez - RaidN w dniu 2010-01-04 23:27:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
No ok, ale ja już, jak zaznaczyłem, jestem bardzo dojrzały. Mam włosy na nogach i klatce już od podstawówki i broda rośnie mi od początku gimnazjum. Byłem najwyższy do 4- 5 klasy szkoły podstawowej, a potem przestałem rosnąć. Może etap " wystrzeliwania " mam za sobą, hm?

Nie ćwiczę na siłowni, bo sobie nie chcę zepsuć kręgosłupa.
Gram w piłkę nożną, chodzę na wszelkie UKSy sportowe w szkole, ale ważę ~70kg, więc troszkę więcej niż powinienem. Mam się tym przejmować?

Zmieniony przez - kroku11 w dniu 2010-01-04 23:32:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5895
Taki malutki to nie jesteś. Nie masz się czym przejmować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Właśnie mam, zawsze chciałem być wysoki i wszyscy moi równieśnicy mnie dawno przerośli... :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 465 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15295
nic nie poradzisz - nie ma magicznego eliksiru (a na HGH już za późno)

zdrowo się odżywiaj, uprawiaj sporty i przyzwyczaj się do tego wzrostu a wcale nie jesteś niski tylko średni
jak dorośniesz to na 99% przestanie Ci to przeszkadzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5895
kroku11 nie wydziwiaj, są niżsi od ciebie i żyją. Jeżeli jesteś zdrowy ( sądząc po postach nie masz jakichś uchybień fizycznych) to się ciesz tym co masz. Kejmen dobrze prawisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
" Oto poradnik opracowany przeze mnie, który (wg. mnie !!!) pozwala na osiągnięcie wyższego wzrostu, niż jest nam dane:
1.krok: Idziesz do apteki i mówisz ten ładny wierszyk pani w okienku: "Poproszę wapń, kwas foliowy, witaminę D i preparat o nazwie "REXORUBIA"
2.krok: Kupujesz argininę w sklepie z odżywkami. Preparaty zawierające argininę mają często w nazwie "HGH" mimo że nie są hormonami wzrostu.
3.krok: Wszystko ładnie łykasz w dawkach zalecanych w ulotkach z wyjątkiem argininy, którą bierzesz w 2 razy większej dawce niż wskazane (ja tak robiłem i nie miałem żadnych złych skutków ubocznych).
Jesz dużo NABIAŁU i MIĘSA (najlepiej drobiowe- najzdrowsze). Musisz spożywać bardzo dużo białka. Nawet jak twoi rodzice będą mieć po 2 metry wzrostu, a ty nie będziesz spożywał odpowiedniej ilości białka to ni ch*ja nie urośniesz!!!
Dużo śpij!!!!!! Staraj się kłaść o takiej porze dnia, aby cię budzik nie musiał budzić rano(o ile go używasz). Budź się sam, nie za pomocą budzika!
Dużo ćwicz (nie tylko na siłowni), ruszaj się, biegaj, pływaj, rób brzuszki, pompki- cokolwiek! Staraj się być aktywny fizycznie!
Zjedz ostatni posiłek 4-5 godzin przed zaśnięciem.
Nie głódź się!!! To bzdura, że głód pomaga w procesie wzrastania. Wprawdzie hormon wzrostu wytwarza się wówczas w większych ilościach niż po posiłku, ale wtedy wątroba hamuje wydzielanie somatomedyn, a bez nich hormon wzrostu jest niczym!!! W czasie głodu wytwarza się hormon wzrostu po to aby organizm w trybie ekspresowym wykorzystał tłuszcz zgromadzony w tkance tłuszczowej, bo brakuje węglowodanów, a organizm potrzebuje energii 24h/ dobę. Nawet jak leżymy i oglądamy TV to spalamy kalorie, oczywiście w mniejszych ilościach niż podczas wysiłku fizycznego. "

Z tematu: https://www.sfd.pl/Poradnik_Jak_zwiększyć_WZROST.-t475122.html

Co o tym sądzicie? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
swoją drogą jeśli moge sie tak wtrącić do tematu bo po co zakladac nowy, Czy rośnie się podczas snu? czy jesli np. spałem 5-6 h w wieku 15.16 lat to "coś " mnie ominelo ze za krtoko spalem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
15 lat i ~173cm


i co to kurva mało ??

spokojnie jeszcze z 10cm możesz podskoczyć...

ale dupe trujecie, to co mają powiedzieć faceci po 165cm

nie ma co pjerdolić tylko trzeba szukać dobrych stron tej sytuacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
sqrwielll- ja wiem, że mój wzrost w "normalnej" sytuacji byłby całkiem w porządku, ale chodzi o to, że ja już dojrzałem, tatę mam niewiele wyższego ( mamę przerosłem o ~1-2cm ), a w podstawówce byłem jednym z wyższych. Pisałem o tym.

We wrześniu będę miał 16.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol glowy podczas WL

Następny temat

Negatywne działanie drożdży w postaci pryszczy. Potrzebna pomoc.

WHEY premium