SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost a SW

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 584
czesc.
mam pytanie odnosnie wplywu wzrostu na ogolnie pojeta
skutecznosc w SW.
generalnie chodzi mi o style uderzane ponieważ to mam zamiar zaczac trenowac.

problem jest następujący : mam 170 cm wzrostu wiec jestem generalnie
bardzo niski , i nawet w mojej kategorii wagowej z tego co sie orientuje przeciwnicy beda lekko 10 cm wyzsi.

pytanie ktore obmyslilem brzmi:
czy przy tak niskim wzroscie jest sens pakowac sie w SW
(aspekt samodoskonalenia i treningu dla siebie i samego treningu w tym przypadku prosze pominac)
chodzi konkretnie o skuteczność, efektywnosc.

jako oftop mozecie dorzucić swoje opinie n/t czy w sytuacji kompletnie ostatecznej pod sciana (niema gdzie zwiewac ), bronic sie przed menelem rekami i nogami /czy lepiej kupic sobie pistolet.

pozdrawiam

ps. to moj pierwszy post wiec wybaczcie niedociagniecia.


Zmieniony przez - bt55 w dniu 2008-07-28 14:39:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Pistolet to sobie kup ale na wodę chyba

Planujesz starty czy trenowanie dla siebie? Ile ważysz? Masz coś lepszego do roboty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 584
jak w profilu. -170 -77kg ( przy normalnym regularnym treningu lekkiej atletyki waga spada do ~~75 i tak sie trzyma)
starty za dwa lata+ (niemam wiele doswiadczenia niewiem ile potrzeba zeby mnie nie zabili od razu wiec spieszyc sie nie bede) . ew. wiecej czasu mam tyle ile potrzeba ;)
czy pytanie czy niemam nic lepszego do roboty mam traktowac jako delikatna sugesite ze niema sensu sie w to ladowac ?
czy cos w stylu ("idz sie ogarnij menelu i nie zasmiecaj forum" ) ? .-)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Nadal Cię nie rozumiem - chcesz trenowac pod ulicę czy pod walki?

Jako sugestię, że skoro nie masz nic lepszego do roboty to byś mógł się ruszyć na trening bo i tak Ci to nie zaszkodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
kuźwa, nooo... pięć tematów niżej:

https://www.sfd.pl/Sporty_walki_a_warunki_fizyczne_-_art.-t422727.html

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Po pierwsze: j/w
Po to zakładamy te tematy, żeby je czytano

Po drugie, baardzo rzadko zdarzają się tak ekstremalne sytuacje, żeby niezbędna była broń palna, na którą zresztą nie tak łatwo uzyskać pozwolenie, a za nieuzasadnione użycie są niemiłe konsekwencje. W ogole jak ktos nie szuka problemow, to moze ich uniknąć, a jak juz sie zdarzy, starczy SW. I zawsze lepiej jak się ma nawet słabsze warunki, ale coś umie, niż kiedy jest się zupełnie zielonym. Poza tym osoby niższe często nadrabiają lepszą zwinnością i szybkością.

PS>Jeżeli zaczniesz trenować SW to szybko zobaczysz że daje to dużo więcej fajnych rzeczy (psychika, pewność siebie, sprawność) niż tylko zwiększenie szans w ulicznych napier.dalankach.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 584
Searme/Lady M. sroz archiwum przedlubalem a tematu pare pieter nizej nie zczailem mea culpa.
anyway ciekawy art.
dzieki za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Jak Searme
W ogole powienienes po prostu pojsc na trening.
Podejscie do SW "na ulice" jest raczej charakterystyczne dla poczatkujacych. Zobaczysz, ze po kilku miesiacach dojdziesz do wniosku, ze jest naprawde sporo innych plusow treningu.

A warunki sa imo dobre. Ja bym sie na pewno nie przejmowal- tymbardziej, ze jezeli bedziesz chcial, to z waga mozesz zejsc w dol.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gasshuku z Morio Higaonna sensei

Następny temat

Przetoczenie

WHEY premium