SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypychanie nogami

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, jakie jest mniej więcej przeliczenie wypychania nogami na przeciętnej suwnicy względem ciężaru bezpośrednio spoczywającego na nogach. Chodzi mi o suwnice na której siedzimy niżej a nogami wypychamy ciężar do góry pod kątem. Może ktoś interesował się tematem i ma jakieś informacje, chodzi mi np: 300kg na suwnicy to +/- 150kg przysiad. Wiem, że przysiad a suwnica to dwie różne kwestie, ale głownie chodzi mi o ciężar, którym obciążamy nogi. Po moim wywiadzie środowiskowym osoby przysiadające ok 1x200kg robią na suwnicy serie 8/12 powtórzeń 300kg. Ja robię 12x240kg na suwnicy a 1x170 na przysiadzie a interesuje mnie to bo chcę sprawdzić jak progres w jednym ćwiczeniu może działać na inne ćwiczenie. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Powiedzmy, że na sównicy wypychasz 10 ton. Oznacza, to, że mięśnie biorące udział w tym ćwiczeniu są bardzo silne. Przy przysiadzie pojawia się inne limitery ciężaru. Brzuch, plecy, core...
Wobec tego Twoje pytanie jest z cyklu biegam 60 m w 5 sekund, jaki mogę mieć czas w maratonie?
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety nie ma możliwości, żeby określić tego typu zależność. Jedyne czego możemy być pewni, to to, że na suwnicy tego typu możemy wypchnąć większy ciężar niż w tradycyjnym przysiadzie low/high bar. Każdy z nas jest zbudowany inaczej, angażuje inaczej do pracy swoje mięśnie i trenuje w inny sposób. Ja np. wykonując cale życie siady nigdy nie byłem w stanie trenować dużym obciążeniem. Już 90-100 kilogramów w ostatniej serii czuje, że mnie wgniata w ziemię i mam z tym problemy. Z kolei na suwnicy robię podobnym ciężarem co Ty.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wędlina - jaką wybrać?

Następny temat

Trening - pytania

WHEY premium