SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wygrać w samym sobą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1077

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

55kg

Wzrost

180cm

Cel treningowy

Poprawa sylwetki, nabranie masy

Staż treningowy na siłowni

2/3 miesiące

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga prosta,łamana sztangielki ,drążek

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

Mass Up

Ostatnio przerabiany plan

wstępnie ogólnorozwojowy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Witam na wstępie napiszę coś o sobie. Mam 19 lat i przy wzroście 180 cm moja waga to około 55 kg i kiedyś nie było to dla mnie wielkim problemem, ale teraz zrobię wszystko by pozbyć się kompleksów. Pewnego dnia powiedziałem dosyć bycia patykiem, załadowałem sztangę którą miałem w domu (Kiedyś też były jakieś próby ale nigdy nie było to tak poważne jak teraz) i zacząłem ćwiczyć ćwiczę około dwa/trzy miesiące i nawet gdy nie mam któregoś dnia zbyt wielkiej ochoty to łapie za ciężary. Dokupiłem drążek rozporowy, sztangę łamaną i 5 kg obciążenia bo miałem go trochę za mało. Żeby nie stracić motywacji nie stawiam sobie od razu za cel nabić 100 kg ani nic podobnego, chcę poprawić sylwetkę i siłę w miarę rozsądku. Nie widzę jeszcze żadnych efektów wchodząc na wagę jedyne co zaobserwowałem to że mój triceps się obudził i widzę ze zaczął nabierać jakiegoś kształtu bo wcześniej był to naprawdę malutki zarys. Cwiczyłem przez trochę ogólnorozwojowym a teraz ćwiczę systematycznie trzy razy w tygodniu planem:

Poniedziałek
Klatka
4 serie pompek na maxa
4 serie rozpiętek po 12 powtórzeń
4 serie wyciskania na klatkę sztangi po 12 powtórzeń i choć ciężaru nie jest zbyt dużo to po wykonaniu poprzednich ćwiczeń wyciskanie nie jest jakieś mega łatwe

Triceps
4 serie wyciskania francuskiego po 12
4 serie odwrotnych pompek na triceps

Środa
Barki
4 serie wyciskanie nad głowę po 12 powtórzeń
4 serie wznosy sztangi do przodu z wyprostowanymi ramionami po 12 powtórzeń
3 serie podciągania sztangi do brody po 12 powtórzeń

Nogi
4-5 serii przysiadów po 12 powtórzeń

Piątek
4 serie Podciąganie na drążku szerokim nadchwytem Max powtórzeń
4 serie wiosłowania po 12 powtórzeń

Biceps
4 serie Uginanie ze sztangą łamaną po 12
4 serie uginanie ze sztangielką po 12

Nie mam diety bo jestem niepracujący i jem to co jest akurat w dm a dla podbicia kaloryczności kupiłem dwie paczki Mass Up po 1200g i biorę raz w dzień beztreningowy a dwa gdy trenuje po 100g
Chciał bym by ktoś kto się na tym zna ocenił czy ten plan się nadaje i polecił mi może jakąś odżywkę białkową bo myślę że by się przydała. I tak realnie jakich mogę się minimalnie efektów spodziewać powiedzmy po roku ćwiczeń. Nie znalazłem nigdzie w necie kogoś kto z takiej sylwetki jak ja zmienił się w kogoś dobrze zbudowanego bo wiele filmów pokazuje jak schudnąć itp. A sam chciałbym być dla kogoś motywacją że jednak można. Na prawdę podchodzę do tematu poważnie i chciałbym zmienić siebie. Z góry dzięki za odpowiedzi. Będę śledził temat i uczestniczył w nim :) Jak mi się coś przypomni to dopiszę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Dzis zrobilem trening tym planem i konkretnie sie zmeczylem Z tym podciaganiem to nie dalbym nawet rady juz wiec zostanie tak jak jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 628
Najpierw zmień plan treningowy bo ten jest beznadziejny ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Żaden dzień nie jest ok :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Nie, plan fatalny. Zacznij od prostego FBW i DIETY.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Staż treningowy na siłowni: 2/3 miesiące

Plan ogólnikowo beznadziejny. Na obecnym Twoim poziomie wytrenowania, większa intensywność jest nie potrzebna, bierz sprawdzonego gotowca z tematów podwieszonych, bez kombinowania, zwykłe FBW oparty o podstawy, 3 razy w tygodniu.

Zażywane suplementy: Mass Up
Dieta: brak

Odpowiednie żywienie w tym sporcie to kluczowa rola.
Przyłóż się do michy nie do odżywek typu gainer, a wtedy masa ruszy.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-12-14 15:12:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
więc FBW da mi lepsze wyniki niż split ? Zawsze byłem zdania że jak się w splicie bardziej zmęczy mięsień to efekty przyjdą szybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Spójrz na Twój staż, nawet najmniejszy bodziec kopnie Twoje ciało.
Na kosmetykę przyjdzie czas. Zbuduj solidne fundamenty.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-12-14 15:19:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
U mnie z tą masą właśnie jest ciężko :/ Ćwicząc tym planem który podałem czułem większe zmęczenie i wydawało mi się to po prostu lepsze więc odbiłem od fbw. Poszukam dobrego planu i będę się katował byle by utyć :) Ale z tą dietą bedzie problem bo z kasą zawsze problem dlatego myślałem o białku z supli bo węgle to zawsze się jakoś znajdzie. I Jeśli już chciałbym te białko kupić to jakiej firmy ?


Zmieniony przez - chudszy94 w dniu 2013-12-14 15:29:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Masa to dodatni bilans kcal w Twojej diecie, możesz ćwiczyć treningiem 'typowo na masę'
będąc na deficycie kcal, nie zyskasz ani kg. Trening to bodziec do rozwoju mięśni.

Etap 3
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Poczytalem ten link i sensownie to brzmi i mysle o powrocie do ogolnorozwojowki i pytanie brzmi czy ciezaru powinno byc tyle zebym po cwiczeniu czul podobne zmeczenia miesnie powiedzmy bicepsa jak po splicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Ciężar dobierasz taki, byś mógł technicznie zrobić planową ilość powtórzeń i serii... Ale nie masz sobie machać nimi z bananem na twarzy, tylko to ma być trening. Ciężki, ale bezpieczny i z głową. Nie da się dokładnie powiedzieć, ile masz dokładnie dać, sam to musisz "wyczuć".

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny.

Następny temat

Plan treningowy do oceny + pomoc

WHEY premium