SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
Witam. Mam mały problem, mianowicie zacząłem ćwiczyć po dłuższej przerwie i zaatakowałem razem ze starym planem do którego wcześniej się stosowałem. Sęk w tym że gdy ćwiczę klatkę robię :
*wyciskanie sztangi płasko
*wyciskanie sztangi skos góra
*wyciskanie sztangi skos dół
*rozpiętki na maszynie
Teraz przeglądam sobie przeróżne materiały i co widzę ? A no to że praktycznie każdy w swoim planie uwzględnia wyciskanie sztangielek na ławce poziomej. I tu pytanie czy te ćwiczenie jest aż tak dobre i polecane że mało kto je pomija, może powinienem coś u siebie zmienić, może po prostu dorzucić te wyciskanie do planu ? Co wy byście zrobili na moim miejscu ?

Tylko się uczę...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
ja to bym calkowicie zmienil ten plan

przyklad :

dipsy (na klatke)
wycisk sztangi skos dodatni (ok 30*)
rozpietki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
Niestety siłownia na której ćwiczę jest dosyć uboga i nie mam warunków do dipsów a jakieś krzesła brać to już lepiej sobie odpuścić. Sam plan dla mnie jest niezły efekty są po 2 miesiącach jak dla mnie naprawdę zadowalające ale zdaję sobie sprawę że można coś poprawić jeszcze. A gdybym tak skos w górę robił na hantlach ?

Zmieniony przez - maciek7566 w dniu 2010-01-23 21:06:38

Tylko się uczę...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
standardowo i ubogo to :

wycisk hantli na plaskiej z supinacja
wycisk sztangi skos +
rozpietki

bez skosu dolnego bo zbedny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 222
Ale dla mnie to byłoby trochę za mało. Klatkę ćwiczę raz w tygodniu i osobno ewentualnie czasem brzuch także czułbym niedosyt po każdym treningu :]

Zmieniony przez - maciek7566 w dniu 2010-01-23 21:16:22

Tylko się uczę...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy by Humek walka o masę oceniajcie

Następny temat

Trening na mase

WHEY premium