SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie na "maxa" cos nie tak, Mozecie Pomoc !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
1.Owszem, to co podałem to była rozgrzewka przed maksem, ale zauważ, że wcześniej pisałem także o tym aby przed tymi seriami dokonac porządnej rozgrzewki, poprzedzającej serie wyciskania[rozgrzewki równiez i klatki piersiowej-np. pomchanie chwile łysą sztangą, ale i nie tylko...chodzi o ogólne rozgrzanie stawów].


2.Co do tych programów obliczających siłę w wyciskaniu-podchodzę do nich zawsze z dużą rezerwą i polecam to samo-traktowałbym wynik obliczenia takiego programu bardziej jako wyznacznik naszych możliwości...A nie ścisłą bariere....Wszystko zależy od wielu czynników, a takim czynnikiem może być nawet sama technika wyciskania-z wolnym negatywem, czy bez niego...Nie wiem czy autor programu brał to pod uwagę, czy też nie. Prawdę mówiąc możemy się tylko nad tym zastanawiać i zgadywać.

3.Diablos polecił ci bardzo skuteczną metodę....Aczkolwiek jezeli od dłuższego czasu katujesz klatkę, radzę przed zastosowaniem tej metody dokonać tygodnia dość lekkich treningów klatki.



Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-24 02:52:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3467
"Zastanów się tylko-co jest twoim celem? Zalezy ci bardziej na masie czy na sile?"
A ten trening co podales, to nie jest wlasnie masa+sila ?
Jak wedlug Ciebie powinna wygladac liczba powtorzen w stosunku do %CM w wyciskaniu, jesli chodzi o trening typowo masowy?
"Chodzi o to, że jezeli te 75kg podniosłeś 8 razy ale slabo technicznie, bez negatywu, to i nic dziwnego, że wynik na jedno powtórzenie nie jest o wiele większy."
Faza negatywna ? Chodzi o wolne opuszczanie sztangi ? (ok.3 sekund?) a pozniej jej jak najszybsze wycisniecie ? (faza eksplozywna), więc jeśli tak wykonałem to ile czasu mam trzymać sztangę w powietrzu z mniej wiecej wyprostowanymi ramionami ? Czy może wogole nie zwlekać i odrazu po wycisnieciu wykonac nastepna faze negatywna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Te procenty nie zawsze są ważne głównie dlatego, że liczy się właśnie technika. Idąc dalej-nie liczy się ścisła liczba powtórzeń...to takie już przestarzałe ujęcie treningu na siłe-że od 6 powtórzeń jest siła, a powyżej to już nagle masa. Wszystko zależy w głównej mierze od techniki, potem dopiero nalezy się patrzec na liczbę powtórzeń. Można uzyskac głównie masę schodząc na nieco niższa liczbe powtórzeń, a zdarza się rzadko, że nieco bardziej rośnie też siła bardziej niż masa, jeżeli wcale nie mamy siłowej ilości powtórzeń[a kiedy ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć-siła i tak potrafi iść jak burza, nawet mimo braku niższej ilości powtórzeń od 6 w dół...ale to zależy tez oczywiście od czegoś innego].

Negatyw-to faza ekscentryczna-faza negatywna-czyli opuszczenie sztangi w tym wypadku.Na zawodach trójbojowych właśnie tak wygląda porpawnie zaliczone powtórzenie-powolny negatyw 2-3 sekundy i dopiero potem wyciścnięcie. Oczywiście jeżeli zalezy ci na sile, wyciśnięcie powinno zostać wykonane jak najbardziej dynamicznie będziesz w stanie je wykonać.
W gruncie rzeczy-negatyw odpowiada tak naprawdę w głównej mierze za rozwój masy...A dynamiczny ruch to siła. Niemniej jednak na wszelkich zawodach trójbojowych negatyw NIE jest pomijany na rekordzie+jeżeli zalezy ci też ogólnie na rozwoju klatki...Nie pomijaj negatywu.

Co do przytrzymywania ciężaru w GÓRNEJ fazie ruchu-absolutnie tego unikać. Nie należy prostować do końca ramion-czy tez zatrzymujesz sztangę w tym momencie na dłużej, czy tez nie. Wtedy ciężar przejmuje triceps i stawy łokciowe w głównej mierze[a do tego bardzo łatwo tutja ejszcze wypchnąc barki, a to już totalnie wyłącza klatke, która odpoczywa]...Ogólnie to najczęsciej popełniany błąd w wycisku-gdziekolwiek nie byłem na siłowni, zawsze wiekszość osób wyciskała w ten sposób. Jak na to patrze to osobiście aż mnie łokcie bolą od samego widoku[mam problemy z łokciami niestety kiedy tylko prostuje ramiona zaraz odczuwam ból stawów]. Jezeli te powtórzenia z ciężarem 75kg wykonywałeś własnie w ten sposób-że blokowałes ramiona, to nie ma co liczyć na to, że rekord będzie wiekszy w tej chwiliTo taki podświadomy odruch robiony przez nas aby chwilke odpocząć i zrobić te anwet jedno powtórzenie więcej...Sam tak kiedyś robiłem ale to naprawdę bardzo błędny nawyk, zero korzyści jedynie co najwyżej uszczerbek na stawach może z tego być.

Natomiast co do samego przytrzymania sztangi-czasami możesz ją przytrzymać w dolnej fazie ruchu.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-27 00:52:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas na nowy trening- prosze o ocene

Następny temat

6 Weidera działa również na plecy?

WHEY premium