SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie na "maxa" cos nie tak, Mozecie Pomoc !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9335
Witam panowie mam takie pytanko w ostatniej seri na klatke w Wyciskaniu podnosze 73kgx8 przed chwila bylem zmierzyc sie na raz i podnioslem 92kg z bardzo duzymi trudnosciami ze musialem sie wyganiac moim zdaniem powinnem podniesc conjamniej 96-98kg mam racje ???
Moze błędem jest rozgrzewka bo najpierw rozgrzewam sie 2minuty wyginajac pozniej podnosze 44kgx5 68kgx5 80kgx1 i na maxa????
Staż 3 lata dieta jest

Czy moze jest jakies cwiczenie na poprawienie wyniku co do wyciskania na maxa ???

Dodam ze w seriach podnosze 12x58kg 10x63kg 8x68kg 8x73kg tak jak i w wyciskaniu na raz mam 2 minuty przerwy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Te procenty nie zawsze są ważne głównie dlatego, że liczy się właśnie technika. Idąc dalej-nie liczy się ścisła liczba powtórzeń...to takie już przestarzałe ujęcie treningu na siłe-że od 6 powtórzeń jest siła, a powyżej to już nagle masa. Wszystko zależy w głównej mierze od techniki, potem dopiero nalezy się patrzec na liczbę powtórzeń. Można uzyskac głównie masę schodząc na nieco niższa liczbe powtórzeń, a zdarza się rzadko, że nieco bardziej rośnie też siła bardziej niż masa, jeżeli wcale nie mamy siłowej ilości powtórzeń[a kiedy ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć-siła i tak potrafi iść jak burza, nawet mimo braku niższej ilości powtórzeń od 6 w dół...ale to zależy tez oczywiście od czegoś innego].

Negatyw-to faza ekscentryczna-faza negatywna-czyli opuszczenie sztangi w tym wypadku.Na zawodach trójbojowych właśnie tak wygląda porpawnie zaliczone powtórzenie-powolny negatyw 2-3 sekundy i dopiero potem wyciścnięcie. Oczywiście jeżeli zalezy ci na sile, wyciśnięcie powinno zostać wykonane jak najbardziej dynamicznie będziesz w stanie je wykonać.
W gruncie rzeczy-negatyw odpowiada tak naprawdę w głównej mierze za rozwój masy...A dynamiczny ruch to siła. Niemniej jednak na wszelkich zawodach trójbojowych negatyw NIE jest pomijany na rekordzie+jeżeli zalezy ci też ogólnie na rozwoju klatki...Nie pomijaj negatywu.

Co do przytrzymywania ciężaru w GÓRNEJ fazie ruchu-absolutnie tego unikać. Nie należy prostować do końca ramion-czy tez zatrzymujesz sztangę w tym momencie na dłużej, czy tez nie. Wtedy ciężar przejmuje triceps i stawy łokciowe w głównej mierze[a do tego bardzo łatwo tutja ejszcze wypchnąc barki, a to już totalnie wyłącza klatke, która odpoczywa]...Ogólnie to najczęsciej popełniany błąd w wycisku-gdziekolwiek nie byłem na siłowni, zawsze wiekszość osób wyciskała w ten sposób. Jak na to patrze to osobiście aż mnie łokcie bolą od samego widoku[mam problemy z łokciami niestety kiedy tylko prostuje ramiona zaraz odczuwam ból stawów]. Jezeli te powtórzenia z ciężarem 75kg wykonywałeś własnie w ten sposób-że blokowałes ramiona, to nie ma co liczyć na to, że rekord będzie wiekszy w tej chwiliTo taki podświadomy odruch robiony przez nas aby chwilke odpocząć i zrobić te anwet jedno powtórzenie więcej...Sam tak kiedyś robiłem ale to naprawdę bardzo błędny nawyk, zero korzyści jedynie co najwyżej uszczerbek na stawach może z tego być.

Natomiast co do samego przytrzymania sztangi-czasami możesz ją przytrzymać w dolnej fazie ruchu.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-27 00:52:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 359 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4035
moja rada nie skupiaj się na maxach tylko wykonuj czysto technicznie ćwiczenia w tym przypadku wyciskanie a jak chcesz tylko imponować kumplom ile wyciskasz to skup się na mniejszej ilości powtórzeń rób na 15,12,10,8,6,4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347355
A skad pomysl ze powinienes podnosic wiecej?
wynik wydaje mi sie w miare normalny-wzgledem seri osmio powtorzeniowej.

Jezeli tak sie uparles-wchodz na wieksze ciezary.Widze ze nie schodzisz na mniej niz 8p.Atakuj na 1/4RM -cialo musi sie przyzwyczaic do wiekszych obc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2532
tak, wytrzymałość jest, ale 1RM poniżej oczekiwań. moim zdaniem to lepiej, na siłę zawsze przyjdzie pora.

dawaj, nie p******.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 106 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 765
Mój problem był podobny. Różnica tylko taka, że mój max był trochę większy. We wrześniu '09 wyciskałem 105kg, później do grudnia doszedłem do 118kg a za sprawą planu Michaiła na poprawę siły doszedłem do 130kg. Ale pół roku temu robiłem dokładnie takie same serie jak Kaczor. Tak jak koledzy już powiedzieli jeśli chcesz zwiększyć siłę musisz używać większych ciężarow w mniejszą liczbą powtórzeń. Powodzenia.
Ps. Wcale się nie dziwię, że Kaczor chce wyciskać więcej, w końcu jest to jakiś wyznacznik naszej siły. A większa siła może prowadzić do większej masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2532
akurat nie zawsze. sam znam kolegów, gdzie jeden na maxa brał chyba pod 100 ale serie 75x8 nie mógł, inny zaś serię 75x10 mógł zrobic a 95 nie wziął na max, a miał 'większe' mięsnie tzn optycznie.
zależy od osobistych możliwości. ja bym leciał mase mase mase a siła przy okazji :D

Zmieniony przez - abcdabcd77 w dniu 2010-02-22 14:13:15

dawaj, nie p******.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Wynik jest w miarę"normalny", myślę, że przy odpowiednim"podchodzeniu"zwiększyłbys go tylko minimalnie. Poza tym wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji tak naprawdę...widac może trochę bardziej idzie ci pod względem wytrzymałości, niż siły. Ale nie jest to moim zdaniem jakaś ogromna różnica.

Spróbuj zrobić porzadną, 5 minutową rozgrzewke, potem zrób tak:
40kg 10 razy
60kg 8 razy
80kg 4 razy
[tylko nie wykonuj zbyt krótkich przerw, tak z 2-3 minuty]
Jeżeli wynik się nie zwiększy-to po prostu jest tak jak wyżej napisałem.

Zastanów się tylko-co jest twoim celem? Zalezy ci bardziej na masie czy na sile?


Zresztą-musisz się tez zastanowić nad swoją techniką-może dlatego tez nie ma tutaj odpowiedniego przełożenia. Chodzi o to, że jezeli te 75kg podniosłeś 8 razy ale slabo technicznie, bez negatywu, to i nic dziwnego, że wynik na jedno powtórzenie nie jest o wiele większy. Tak czy siak-w innym wypadku byłby moze, 5-10kg większy, jezeli to dla ciebie takie ważne...Ale radziłbym się nie koncentrowac tak na podniesieniu tej magicznej stówki, jesli o to chodzi, bo to naprawdę potrafi psychicznie zablokowac.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2010-02-22 14:25:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9335
Morepower a te :
40kg 10 razy
60kg 8 razy
80kg 4 razy
to jest rozgrzewka na wycisk na maxa???

a moze takie cos zrobie ?

1.Tydzień
Poniedziałek- 80%CM,2powturzenia,6serie
Wtorek-80%CM,3p,6s
Czwartek-80%CM,2p,6s
2.Tydzień
P-80%,4p,6s
W-80%,2p,6s
C-80%,5p,6s
3.Tydzień
P-80%,2p,6s
W-80%,6p,6s
C-80%,2p,6s
w sobote prvbójesz podnieść rekord o jakies 2-4 kg
4.Tydzień
P-85%,5p,5s
W-80%,2p,6s
C-90%,4p,4s
5.Tydzień
P-80%,2p,6s
W-95%,3p,3s
C-80%,2p,6s
6.Tydzień
P-100%,2p,2s
W-80%,2p,6s
C-105% i 110%,1p,1s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3455
http://www.programy.u.waw.pl/wyciskanie.php  prosze bardzo 92 kg i ani ciut więcej

Jes Ofcors Naturliś Jawol Absolimon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9335
to sa tylko obliczenia programowe

Moze ktos odp na pytanko morepowera ? i troszke mi pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Jesli bardzo zalezy Ci na sile polecam rampe*5
5 powtorzen z duzym zapasem
5 powtorzen z duzym zapasem
5 powtorzen z mniejszym zapasem
max dla 5 powtorzen
max dla 3 powtorzen
podchodzisz pod swoj rekord
bijesz rekord jesli pojdxzie w miare lekko
Co tydzien progresujesz co 1,25kg lub troche wiecej, przerwy ok 2 minuty

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas na nowy trening- prosze o ocene

Następny temat

6 Weidera działa również na plecy?

Wiecej