SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
milus13 Mistrz Europy IPF
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 894 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18861
a pozatym zawodnicy zaawansowani wyciskają trochę inaczej niż "kulturyści" oraz mają trochę inne metody treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 178 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3107
"Buddy rozmawiasz z Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym"

milu gratulacje:p

"Swoją drogą co ma większy zakres ruchu do wyrównywania siły jednej ręki do drugiej....tym bardziej, że tak jak Milu pisał za nierówne dociśnięcie najbardziej odpowiedzialny jest triceps."

cos maja ale to byla odpowiedz do posta milus13
"same hantelki nie są dobre, bo dobierasz cieżar pod słabszą rękę, przez co ręka silniejsza traci."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1318
mowimy o wyciskaniu a nie o przysiadach! a czy ja napisałem ze ma wyciskac jeden ciezarek?! a 5kg na jedna strone to niejest tam jakis wielki kilogram! jak jestes taki madry to pomusz koledze dorac cos! a nie krytykujesz czyjes odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 178 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3107
rufus38 ie drogi poczytaj moje wczesniejsze posty w ktorych sa porady z mojej strony...


pozatym chcialbym przypomniec zawodowcom ze doradzamy raczej osobie poczatkujacej bez aspiracji na mp/me
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1318
czasem nawet zawodowcy sobie pomagaja, podpowiadaja jak cos robic, cwiczyc! ale szkoda rozwijac temat naszymi kłótniami .. wiec dajmy juz spokój z tymi wymadrzeniami kto z nas ma wieksza wiedze! kazdy ma swój zeszyt cwiczen! pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Ja kiedys zakladalem 1,25kg na jedna strone przy wyciskaniu zeby podgonic slabsza strone. Nie przesadzajmy zejak zalozymy 2,5-5kg na strone wiecej w przysiadzie cos nam moze zrobic. Wielokrotne zdazalo mi sie ze zapomnialem dolozyc z jednej strony talerza 5kg i nie czulem na plecach zadnej roznicy. Wystarczy ze nam sie rozjada ciezary na sztandze, sztanga nam troche zjedzie z plecow z jednej strony albo krzywo ulozymy sobie sztange na plecach i juz mamy nierowno obciazone plecy. Wydaje mi sie ze wiecej szkody dla kregoslupa moze robic noszenie plecaka na jednym ramieniu.

W wyciskaniu spokojnie mozna dolozyc 1,25kg na slabsza strone (chyba ze ktos wyciska 40kg). Wystarczy ze sie krzywo ulozysz na laweczce, albo ktos ci krzywo poda i juz masz nierowno rozlozone sily.

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Dziko zakładamy, że zdejmujemy równo(w sumie nie zdarza mi się krzywo - jak coś robić to porządnie ). Ostatnio robiłem dociski i kolega z jednej strony dołożył mi 5kg więcej i od razu zorientowałem się, że coś jest nie tak bo był problem ze zdjęciem sztangi ze stojaków. 1,25kg może rzeczywiście nie robi jakiejś różnicy ale dla mnie 5kg w siadzie czy ławce robi już bardzo dużą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 178 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3107
juz to ktos walkowal...
jak wyciskasz 150 i ci ktos przy 40kg dolozy z 1 strony 5kg to nie ma problemu ale probuj wycisnac ta metoda wieksze ciezary... co do przesuwan ciezarow/krzywego trzymania nie bede komentowal bo po to sie walkuje technike na niskich obciazeniach zeby nie robic bledow na wyzszych,,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Bez wiekszych problemów wycisnie sie ciezaru ok 50-70% maksa z dolozonym 2,5kg na strone. Nikt nie kaze sprawdzac maksa.
Strasznie negujesz przesuwanie sztangi. Co jesli ktos mial jakas kontuzje, np zlamana reke? Zdaza sie ze zlamana reka nigdy nie wroci do pelnej sprawnosci - nic tu nie da walkowanie techniki - reka po kontuzji bedzie slabsza.

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9793
jak już kilka razy wcześniej powtarzano, gdy już występuje problem z nierównym wyciskaniem sztangi można stosować tą metodę i przynosi ona zadowalające rezultaty.
Metoda ta znana jest w wyciskaniu już dość dawno, stosowana na ciężarach znacznie mniejszych niż maks i tylko do czasu aż problem nierównego wyciskania minie(zazwyczaj kilka treningów) więc nie widzę powodu czemu miała by być ona aż tak niebezpieczna, tym bardziej, że raczej stosowana przy wyciskaniu bez sprzętu gdzie ryzyko kontuzji nie jest aż tak duże(szczególnie jeśli ktoś regularnie wyciska w koszulce)...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła 4ever

Następny temat

Wyciaknie Leżąc Niepełnosparni

WHEY premium