SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8
Sprawa wygląda tak że od wtorku zaczynam chodzić na siłownię, jednak nie wiem w kierunku czego powinnam się kierować. Zacznijmy od tego że nie jestem otyła, ważę 64kg przy wzroście 167, głównie zależy mi na zrzuceniu zbędnego tłuszczu i wiadomo - rozbudowania ładnie mięśni. Co powinnam najpierw zrobić, zrzucić tłuszcz i potem zabrać się za rozbudowywanie sylwetki czy może od razu zacząć wdrażać się stopniowo w treningi siłowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Nie da się jednoznacznie określić jaki powinien Ci przyświecać cel treningowy bo to można określić tylko po sylwetce, a zdjęć sylwetki żadnych nie ma. Tak czy inaczej od tego powinno się zaczynać swoją przygodę z siłownią i kształtowaniem sylwetki.

Niestety, ale samo podanie masy ciała i wzrostu niewiele nam mówi ponieważ można mieć fajne, umięśnione ciało i ważyć więcej, a można ważyć niewiele, a mieć nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicach brzucha i sylwetka wygląda fatalnie.

Dlatego najpierw trzeba realnie ocenić swoją sylwetkę w lustrze. Stanąć w bieliźnie przed lustrem i ocenić co nam się w niej podoba, a co chcielibyśmy zmienić. Jeśli zauważasz, że jest sporo tkanki tłuszczowej to można zacząć od takiego celu treningowego. Ułożyć dietę z deficytem kalorycznym, a trening może pozostać taki sam zarówno w okresie budowania masy mięśniowej jak i redukowania tłuszczu. Cele głównie osiągamy dietą.

Rozpoczęcie od redukcji ma dodatkowy plus. po niej widzimy jak faktycznie wygląda nasza sylwetka czy ilość masy jest wystarczająca i łatwiej podjąć decyzję co robić dalej.

Polecamy również: Cel treningowy - konieczny aby rozpocząć przygodę z siłownią



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-04-24 14:12:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400735
Treningi siłowe bez względu na to czy celem będzie redukcja czy masa są wskazane.
A co do ustalenia celu, tutaj lustro Ci odpowie.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Bez wątpienia trening siłowy jest kluczem do sukcesu pod kątem kształtowania sylwetki. Bez względu na to, jako jest cel. Budowa masy mięśniowej, czy też redukcja tkanki tłuszczowej. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej i ułożyć plan.

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/efektywny-trening-silowy-kobiet-fakty-i-mity-2574

Wybór celu treningowego uzależniony powinien być od poziomu tkanki tłuszczowej. Najlepiej jakbyś wkleiła zdjęcia sylwetki i doradzimy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 13
chcę stracić tłuszcz z brzucha, ale nie wiem od czego zacząć, czy możesz pokazać mi jakieś skuteczne ćwiczenia?


Zmieniony przez - domer w dniu 2023-04-27 11:47:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
W zasadzie wszystko opisane już zostało w wypowiedziach powyżej. Podstawą kształtowania sylwetki jest solidny trening siłowy i dobrze dobrana dieta. Na tym też sugeruję skupić siew sytuacji, gdy chcesz uzyskać efekty.

Zapraszam do założenia nowego tematu, w którym dokładnie opiszesz swoją osobę, wypełniając formularz ankiety działu. Wtedy będziemy mogli doradzić coś więcej. W tej chwili niestety nic nie wiemy na Twój temat, a jest to podstawa.

https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roślinne anaboliki

Następny temat

Wyjście na miasto z rodzina

WHEY premium