SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witamina K i D - jako suplementy anaboliczne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Czy dobrze rozumiem ? Witamina K i D działają jak legalne sterydy anaboliczne ? oczywiście nie w tak szybki sposób ale czy działanie jest podobne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12043 Napisanych postów 160439 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234412
tak jak legalne sterydy a alegro hehe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Witaminę D możemy śmiało uznać za steryd anaboliczny, a witamina K wzmacnia jej działanie oraz zapobiega efektom niepożądanym, związanym z przyjmowaniem bardzo wysokich dawek witaminy D.

Badania dowodzące pozytywnego wpływu witaminy D na mięśnie omawiam szczegółowo tutaj:

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/witamina-d-zwieksza-zdolnosci-wysilkowe/#more-902

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
Panie Sławomirze co do witaminy D potwierdzam - testowałem na sobie jednak połączenia K + D jeszcze nie, więc po przeczytaniu artykułu sprawdzę na pewno. Wcześniej jeszcze czytałem to: https://www.sfd.pl/Witamina_D__a_poziom_testosteronu-t789333.html
Pozdrawiam.

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
ja w niedługim czasie też zamierzam suplementowac witaminę d w dawce 5000Iu 200dni(to jest również pytanie czy tak długie stosowanie jest bezpieczne?) witaminę k postaram dołożyć, postaram się później coś powiedzieć o tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 494 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12553
Ciekawi mnie jak to faktycznie wyjdzie w praktyce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1710 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33009
Coś wiadomo o efektach ubocznych przy dłuższym stosowaniu?

Marzenia mają mali chłopcy, mężczyźni cele do zrealizowania...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
Branie dużych dawek wit D powoduje kalcytację ścian arterii krwionośnych i narządó. Witamina K może znosić to działąnie, ale raczje K2, a nie K1 obecna w suplementach...

W wyszukiwarce medline brak informacji na temat klinicznych objawów przedawkowania wit D, jednak literatura medyczna z zakresu pediatrii wskazuje na możliwośc opłakanych skutko przedawkowania wit D u dzieci.

Ze względu na to, że wit D sprzyja nasilonej absorbcji metali cięzkich z przewodu pokarmowego, lepiej ją przyjmować rzadzje, a w większych dawkach (np 2000 - 5000 IU co kilka dni).

Zmieniony przez - saajonarah w dniu 2013-03-11 22:21:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1710 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33009
Takie informacje znalazłem w internecie, ale bardziej interesuje mnie opinia ludzi, którzy biorą już to dłuższy okres czasu/ew. znają kogoś kto brał.

Marzenia mają mali chłopcy, mężczyźni cele do zrealizowania...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ja znam kilka osób... Podobno efekt bardzo dobry, tyle że wolno się wkręca - czuć dopiero po ok miesiącu suplementacji. Kilku chłopaków pisało mi, że witamina D to lipa. Ale po kilku tygodniach zmienili zdanie, bo wtedy dopiero zaczęła działać. A, i podobno nie tylko buduje masę, ale jeszcze dobrze pali fat.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) czy ktoś coś wie?

Następny temat

Kreatyna? Jaka

WHEY premium