SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam, prosze o ocene diety i ewn sylwetki.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Nie nie jestem , głodna ani zdenerwowana , jestem twarda babka !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Radzicie abym sie do kogoś udała, czy sama mam stopniowo dodawać kacl? Mój Maz oczywiście mi pomaga, tzn krzyczy i mowi mi co mam dobić, ale boje sie efektu jo-jo:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Jak masz kogos ogsrnietego to zawsze spoko zeby poprowadzil i pomogl, aczkolwiek w dzisiejszych czasach ciezko o ogarnieta osobe z wiedza i indywidualnym podejsciem do klienta.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3779 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68507
Głód (jego brak) i dobre samopoczucie mogą być mylące - w długotrwałym stresie wytwarzamy hormony mobilizujące nas do akcji (np.adrenalinę) i możemy nie czuć głodu ani zmęczenia. Nie można absolutnie polegać na tych odczuciach.
Jedynie badania, w tym badania hormonów mogą wykazać czy na pewno nie nadwyrężyliśmy zdrowia.

Tak, jak napisał stojeden - na pewno czym prędzej dokładaj kalorii, możesz od razu podnieść w okolice swojego "zera" lub nieco poniżej, jeśli się boisz zalania, bo to da Ci zastrzyk energii i szybko podbuduje hormony.
Z dwojga złego lepiej nawet się ciut zalać, ale nie dopuścić do zniszczeń w układzie hormonalnym, niż cackać się z podnoszeniem kalorii z obawy przed przytyciem, zniszczyć np. tarczycę, a później mieć wieczny problem z łatwym tyciem - bo do tego summa summarum prowadzi zniszczony układ hormonalny.

Poczytaj o wychodzeniu z redukcji - powolne dokładanie kalorii niepotrzebnie przedłuża stres, jakiemu poddany jest organizm. Natomiast kiedy dołożymy szybciej, ale poniżej "zera", to nie ma możliwości utyć, ale skracamy ten stres i możliwe szkody dla organizmu:
http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet 

Zadbaj też o witaminę C, dostatek omega3, długi sen, dobrą regenerację...


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-01-12 12:32:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Boje sie wlasnie zgłaszać juz do kogo kolwiek ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Bede stopniowo dodawała kacl i obniżę bieganie, mam nadzieje ze cos to pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Jeszcze wieczorkiem wrzucę ankietę :) Bardzi dziękujemy a pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
Witam, wypelniona ankieta oraz zrzut aktualnie zmienionej diety.

Cel : lekka masa
Płeć : kobieta
Wiek : 26
Waga : 52
Wzrost : 164
Obwód klatki : b.d.
Obwód ramienia : 30
Obwód talii : 67
Obwód uda : 52
Obwód łydki : b.d.
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - kazda partia osobno + 3 x HIIT, w DNT aero (bieganie po dworze)
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : Delikatna masa,
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy i glutenu
Stan zdrowia : niedobor hemoglobiny
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BCAA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : oczywiscie
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana







Zmieniony przez - Lolita90 w dniu 2017-01-12 19:12:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
za dużo kurczaka, dorzuć jakieś tłuste mięso typu karkówka, łopatka, schab, golonka, boczek itp.
orzechy włoskie spoko, ale urozmaicaj to laskowymi / migdałami.
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 194
A wlasnie mialam pisac, ze mieso i tluszcze zamieniam - jem bardzo czesto ryby (dorsz, makrela, losos). Przy tlustych rybach troche obcinam orzechy. Zamieniam rowniez kurczaka na 3 jajka gotowane lub omlet. Planuje rowniez zwiekszyc za tydzien kalorie o kolejne 200 kcal (oczywiscie sprawdze jak bede czyula sie po tej zmianie)


Zmieniony przez - Lolita90 w dniu 2017-01-12 19:34:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do Oceny

Następny temat

Masa a brzuch

WHEY premium