SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka w szkłach kontaktowych

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Mam dużą wadę wzroku. Myślę o szkłach kontaktowych, bo ostatnio przegrałem medal na turnieju, myślałem, ze 20 sek. przed końcem walki przegrywam na waza-ari, a przeciwnik dostał tylko yuko i nadal prowadziłem, ale nie widziałem tablicy i myślałem że przegrywam. Poszedłem za bardzo do przodu i mnie skontrował. Nikt u nas w klubie nie walczy w szkłach kontaktowych, więc nie mam kogo zapytać, czy to nie przeszkadza i czy nie jest niebezpieczne. Trener też nie wie. Może tu ktoś ma jakieś doświadczenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Ćwiczę boks, kilka raz zdarzyło mi się przesuniecie soczewki, a także wypadniecie. Jeżeli Ci soczewka po prostu wypadnie podczas zawodów, to trudno walczysz dalej, ale jak ci się przesunie i wlezie gdzieś pod powiekę, to może być problem. Jak będziesz miał pecha i się zakręci to będziesz musiał ja wypłukać, bo paluchami nie wyjmiesz.
Nie wiem jaka masz wadę, ale jeżeli dużą krótkowzroczność, to poczytaj o ryzyku odklejenia siatkówki, przy uderzeniach w głowę, oko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 290
Ja trenuję K-1 w szkłach kontaktowych. Na sparingach dostałem w oko i nic się nie stało. Soczewka prawie na pewno nie wypadnie, także nie ma się czego obawiać :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2342
BJJ i zapasy w szkłach, nic nigdy sie nie stało. Na MMA raz dostałem palcem w oko i wypadła. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Teoretycznie przepisy (np. muay thai) nie dopuszczają do walki w szkłach...

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
W judo nie zabraniają, w ogóle przepisy są dziwne. Dziewczynom oglądają gumki do włosów, a pozwalają walczyć w aparatach na zębach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Lady M, nie można walczyć w SOCZEWKACH? Nazwa szkła może być myląca, a soczewki chyba nie przeszkadzają, bo walcząc w rękawicach nie da się trafić tak, aby soczewka wypadła, a jeśli by się tak stało, to już byłby raczej KO. W Judo nie powinno być żadnego problemu, bo chyba nie ma chwytów na oko ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
mam znajomego co ćwiczy od zawsze w szkłach, ale zdarzyło się raz jak mu przylałem w oko to mu soczewka wypadła, a potem już jej nie mogliśmy znaleźć. Pomimo tego dalej ćwiczy choć na zawody nie jeździ. No ale to już chyba jego wiek, że go takie rzeczy nie bawią bo już jest koło 50-tki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
SzK
Lady M, nie można walczyć w SOCZEWKACH? Nazwa szkła może być myląca, a soczewki chyba nie przeszkadzają, bo walcząc w rękawicach nie da się trafić tak, aby soczewka wypadła, a jeśli by się tak stało, to już byłby raczej KO. W Judo nie powinno być żadnego problemu, bo chyba nie ma chwytów na oko ;).


skrót myślowy od "szkła kontaktowe"
Eeee, ja nie raz miałam palucha od rękawicy w oku nie wiem, jak by sie przy tym soczewka zachowała.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
To ja spróbuję i napisze, jak było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Aha, czyli jednak palec trafia do oka. Cóż, ja jestem prosty karateka, moje epizody z Kickboxingiem i Muaythai są dość krótkie. Wracając do tematu, przy włożeniu palucha do oka, soczewka mogłaby się przesunąć, ale raczej nie wypaść, przynajmniej tak wynika ze zdobytych informacji. A jak ktoś wsadzi paluch do otwartego oka, tak, że soczewka mogłaby wypaść, no to cóż, soczewka nie byłaby w tej sytuacji głównym zmartwieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
"bo walcząc w rękawicach nie da się trafić tak, aby soczewka wypadła"

I tu się akurat mylisz. Zdarzało mi się dostać rękawicą tak, że soczewka wysunęła się na policzek albo została na rękawicy. W końcu przestałem chodzić na treningi w soczewkach. Z moją wadą (~ -3) da się jeszcze spokojnie ćwiczyć i walczyć - jedyny dyskomfort jest taki, że z daleka nie rozpoznaję, kto jest na sali, chyba że po sylwetce.
Natomiast wiele też zależy od samych soczewek. Od pewnego czasu mam takie, które sam z dużym trudem wyjmuję, tak się przyklejają. Myślę, że w tych mógłbym walczyć, zbierać po twarzy, a i tak by siedziały. Ale nie sprawdzałem.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening SW w domu.

Następny temat

Kreatyna a zawody

WHEY premium