SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ważenie produktów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12595

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 295 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1726
tak, jesli chodzi o ryz to jak zjadam worek 100g to znaczy ze tyle zjadłem, bo po ugotowaniu nabiera wody i wazy wiecej.

spójrz logicznie - skoro przed ugotowaniem ryz ma kolo 80 g węgli na 100 g , to chcesz powiedziec ze jak go ugotujesz i nabierze wody i wazy powiedzmy 200g to ma juz 160 g wegli ?! tak samo w przypadku miesa

a jesli chodzi o mieso to według mnie nalezy wazyc po, po co mi woda w surowym miesie ? skoro nie ma zadnych wartosci.



Zmieniony przez - MuscleBody w dniu 2008-05-29 17:46:45
1

kto nie ryzykuje- szampana nie pije

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 295 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1726
po przeanalizowaniu faktów muszę stwierdzić iz sie myliłem - zawsze warzymy przed obróbką termiczną !!! mieso równiez

zatem jesli mamy 200 g piersi surowej, po usmazeniu wazy np. 150 g to wartosci odżywcze mamy nadal jak dla 200 g !!!!

pozdr.

kto nie ryzykuje- szampana nie pije

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
przepraszam za odswiezanie ale problem ważenia produktow siedzi mi w glowie od kilku dni,poniewaz z miesem nie ma dla mnie az tak duzej roznicy ale z weglami jest! zeby zjesc 200g makaronu musze zjesc cala paczke? w jedym posilku? jak dla mnie to nie mozliwe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8415
zeby zjesc 200g makaronu musisz go zjesc 200g jesli paczka ma 200g to musisz zjesc cala, jesli 400g to musisz zjesc pol. tak na chlopski rozum.

jesli nie umiesz tego zjesc na raz to rozloz na 2 mniejsze posilki- i tak bym radzil. 200g to naprawde duzo, a przeciez to nie jedyny skladnik Twojego posilku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
mialem nadzieje ze to jakos odwrotnie sie liczy jednak z calej paczki makaronu po ugotowaniu mam prawie caly durszlak....


dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
ale jak wy ważycie to udo przed gotowaniem to jeśli waży 160gram to skubiecie go do 100g ^_^ i potem gotujecie ?

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
dla mnie miesa nigdy za duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 524 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5885
yamek pozamiatał na 1 stronie

rozchodzimy się do domów

Red flags are flyin' high!
Manchester United!
Here we are !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 30 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 704
Pewnie odgrzewam kotleta ;), ale

Dla łatwiejszego wyliczenia ja ugotowanego kurczaka mnożę razy 1,5 (zakładam, że średnio 33% "ubywa" po ugotowaniu),tzn.

jeżeli mam zjeść 200g kuraka, to po wyjęciu z wody nakładam 133g (pewnie ameryki nie odkryłem :D ), ale ja często gotuje na wiele posiłków, więc takie przybliżone wyliczenia na szybko mi pomagają

Może komuś sie przyda :)


Zmieniony przez - wkarpiuk w dniu 2015-08-09 18:18:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Co za różnica, skoro i tak zjesz wszystko? (chyba, że jednak nie). Poza tym zwróć uwagę na daty tematów, które odświeżasz.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Brak chceci !

Następny temat

10kg w ciągu 27dni

WHEY premium