SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WW Pro & Amator

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 62994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Ha ha no fajnie się to czyta szczególnie "bijj dziadka"
Marian jest limit czasowy dla wszystkich ten sam.Każde dłuższe przytrzymanie sztangi to strata czasu .dla danego zawodnika. No ja mam przeprost ale czy na zawodach zatrzymuję sztange ?Raczej staram sie utrzymać jedno tempo przynajmniej do tego dążę .Na ostatnich zawodach to co widziałem to dłuższe przerwy w górze mieli Ci co niby nie mają przeprostów W 2min. " zawiosłowac " też moge ( ostatni PP w Gdańsku ).Ja Wam jeszcze raz mówie to wszystko jest do wytrenowania .Tylko jak ktoś ( ja ) tylko to robi ( WW ) inni stoja w rozkroku i rozkminiaja czy siła czy wytrzymałość no to zawody to weryfikują .
Chcecie wprowadzić zatrzymania na klatce a zatrzymujcie Wasz czas dysponujcie nim jak chcecie jeżeli to ma ułatwić i zachęcic więcej ludzi do WW jestem za .
Odbijanie od klatki znakiem firmowym WW ? Takim samym znakiem miała byc pozycja górna a jednak ewolucja nastąpiła
Rosjanie mają Związek " Ruskiego Żima " ( od 2008 ) czyli po naszemu WW . U nich dopuszcza sie zatrzymanie sztangi na klatce dwukrotnie w czasie próby ( 5min.) na dowolny czas .Jak to wygląda nie będę komentował tak robią od lat i tyle .Czy mi by to przeszkadzało w walce na ich zawodach absolutnie nie .Tak jak pisałem wcześniej masz 5min. i wykorzystaj je najlepiej jak potrafisz.

Propagowanie i reklamowanie WW ja w mediach mam znikome pojęcie wstawienie filmu jest dla mnie wyzwaniem .
Zakładajcie kluby WW to założymy federację . Macie wokół siebie kumatą młodzież bo to raczej oni "buszują " po mediach to wciągnijcie ich do pomocy.I raczej właśnie bym wysłuchał młodzież co im pasuje a co nie pasuje w WW.Może właśnie trzeba by było coś zmienic .
Wydaje mi sie że ciężar do wyboru jest super pozwala każdemu pokazać się z takim obciążeniem sztangi jakie mu pasuje .Timer rozwiązuje z koleji odwieczny problem przeprostów Każdy ma taki sam czas zatrzymania w górze i w dole . Współczynnik wielokrotności ma tu zastosowanie jak w morde strzelił.
No nic tylko iśc w tym kierunku organizując MP w WW pozostałe konkurencje jak 1/2 CC , CC ,ciężar stały mozna rozgrywac nie koniecznie o tytuł MP.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też w sunie tak jest. Ja nie mam przeprostów a jednak walczę z najlepszymi. Dlatego jestem obojętnie za jaką forma tylko mówię że jak mam sędziować to trzeba ustalić czy pauza na dole i u góry
Czy odbijania od klaty i czy można u góry też pauzę robić czy tylko akcent i już.

Obojętnie tylko musimy mieć jasne zasady raz na zawsze.
Tak aby już zmian nie było i na lata tak zostawić i już.

No o to mi chodzi.
Ten timer rytm to faktycznie super to na pewno zostawimy bo fajne emocje itp.

A reszta cały czas ustalamy no.
Tak panowie
Piszcie dalej
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3008 Napisanych postów 2649 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29862
Timer czasowy moim zdaniem powinien zostać chociaż raz w roku i tu licze na Mariana.

Tak na boku to jako samo ćwiczenie (z timerem) wyrabia niezłą wytrzymałość...

Co do reszty zostawiłbym jak jest czyli 5min , akcent , można odbijać.
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 551 Wiek 52 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11024
iti706
Timer czasowy moim zdaniem powinien zostać chociaż raz w roku i tu licze na Mariana.

Tak na boku to jako samo ćwiczenie (z timerem) wyrabia niezłą wytrzymałość...

Co do reszty zostawiłbym jak jest czyli 5min , akcent , można odbijać.



amen
3

..siła i rowność..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja z mojej strony to też bardzo bym chciał mieć ten timer rytm.
Super no to jest. Rzeczywiście.
Kurde fajna zabawa jest z tym.
Niektórzy mieli okazuje wystartować w tym i chyba się cieszyli i no była fajna walka że między czterema pierwszymi miejscami mega walka była i każdy tak naprawdę miał bezpośrednio szanse na Mistrza Polski.

No podobało mi się to.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
No to Marian działaj najbliższe MP u Ciebie
Panowie troche odbiliśmy od tematu Pro & Amator a zajęliśmy sie konkurencjami i wykonaniem .
Proponuje zamknąć temat wykonania zostaje 5min. ,akcent ( bo ja sobie nie wyobrażam inaczej jak ocenić pełny możliwy dla danego zawodnika zakres ruchu ) dopuszczamy mozliwość odbijania ( chociaż powiem szczerze to nie wygląda Pro ) ale dobra skoro będzie mozliwość startu z podwójnym stopem to ok. może nie wszystko na raz . I tak nasze wyciskanie wielokrotne wypada korzystniej od tego co prezentują w innych krajach .
Pytanie jest takie czy wprowadzac podział na Pro i Amator ?
I mówie wam z ręką na sercu ja bym to widział tylko na zasadzie eliminacji . Trzy najlepsze wyniki walczą o 1 miejsce w odwrotnej kolejności ten który zrobi największą ilość powt. w eliminacjach startuje ostatni a miejsca 4-6 z eliminacji zajmuja pudło jako Amator .
Powiem tak naprawde juz normalnie głupio mi chodzić na " żebry " teraz każdy liczy każda złotówke . Chyba że wprowadzamy konkret startowe np. 100 zł a no to wtedy możemy robić kat. i konkurencje do woli .

Wielkie dzięki dla WZORKA za konsultacje i prosimy o jeszcze bo to bardzo pouczające spostrzeżenia


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2022-09-25 14:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie troszkę temat się zróżnicował. Haha i też troszkę przeze mnie. No ale jeszcze obiecałem że zrobie masę ciała inną techniką.
Akcent u góry ale bez pauzy i bez odbicia na dole. Czasem kilka razy wyszło mi akcent na dole ale skupiałem się aby nie wtapiać w klatkę sztangi tylko dotknąć klatki i góra.

No chyba ładniej to wyszło.

Sami oceńcie.
Przy okazji to jest 100 kg też.



4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
mkxxx1980
Dokładnie troszkę temat się zróżnicował. Haha i też troszkę przeze mnie. No ale jeszcze obiecałem że zrobie masę ciała inną techniką.
Akcent u góry ale bez pauzy i bez odbicia na dole. Czasem kilka razy wyszło mi akcent na dole ale skupiałem się aby nie wtapiać w klatkę sztangi tylko dotknąć klatki i góra.

No chyba ładniej to wyszło.

Sami oceńcie.
Przy okazji to jest 100 kg też.







No i jest super....już nie muszę nagrywać filmiku z WW 100kg .

A tak na marginesie wracając do Twoich wyników w WL , to gdybyś jeszcze zrobił retrakcję barków i spięcie pośladków to przełozyłoby się to na wynik max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Wzorek
No widzisz doszedłem do Max 190 na treningu a na zawodach 187,5 kg.
Więcej się nie udało bo już się zbliżały kontuzje.
Wiesz barki łokcie już dawały znać i wolałem już bardziej na WW wejść nic mocno iść na WL.

Oj i tak no teraz trzeba poszaleć na WW i przegonić najlepszych z WW
Haha

Ok już wracamy do tematu.
Już nie odbiegamy. Ok sorki
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
No i mamy tu od razu szkolenie z WL
No i własnie o to mi chodziło żeby chociaż Ci co pretendują do Pro w WW tak wykonywali powtórzenia .
Ale dobra zostawmy juz to .
Wciąż nie widze odpowiedzi na moje pytanie Pro & Amator czy zostajemy Amator?
I co ze startowym ?czyli duzymi mozliwościami w kat. i konkurencjach czy ograniczamy jak sie da ???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trójbój siłowy, przy jakiś totalu warto zainteresować się zawodami?

Następny temat

Otwarty PP w Pompkach na komendę & Podciąganiu na drążku - 19.11.2022

WHEY premium