SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WW Pro & Amator

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 62888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
W zwiąsku z MP w WW miałem ostatnio kilka rozmów . Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie sprawy z tego jak nas czołowych zawodników którzy " wiecznie " ci sami zajmują najwyższe lokaty na MP postrzegają inni . Ci którym WW sie podoba i próbują swych sił nie koniecznie na zawodach bo jak twierdzą nie mają szans przy najlepszych .Choć sie im podoba ta rywalizacja to ich wyniki mocno odbiegają od najlepszych.
Myślę że tak wygląda w każdej konkurencji ale z drugiej strony to faktycznie może zniechęcać w braniu udziału w zawodach WW. A raczej chciało by sie żeby frekwencja była jak największa i żeby WW przyciągało większe ilości startujących.
Może faktycznie wprowadzić coś na zasadzie karty Pro w WW na MP?
Umozliwić wygrywanie zawodów tym co zaczynają czy tym którzy nie moga poświęcic tyle czasu na WW co czołowi zawodnicy. Moze to zdopingowało by wielu do pracy aby uzyskać taką" kartę Pro " ?
Wstawiam ten temat żeby podyskutowac i wypracowac jakieś pomysły.
Szkoda sie zamykac w tak wąskim gronie specjalistów od wytrzymałościowego wyciskania sztangi.
Więcej startujących więcej możliwości pokazania WW
Piszcie o wszystkim co wiąże się z naszą konkurencją . Szczególnie początkujący ale i weterani WW pewnie maja wiele spostrzeżeń i uwag.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak panowie nic to ucichło znów jak zawsze wiec nic nie pozostaje jak ćwiczyć dalej i dawać czadu.

Klub wzajemnej adoracji musi być
Hahaaha !!!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 207 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9175
Według mnie spoko, tylko spodziewajcie się tego że dużo ludzi będzie w amatorach a pro już będzie sitem. W kettlebell lifting jest podobnie gdzie początkujących z odważnikami 16 kg jest mnóstwo a z odważnikami 24 startuje już znacznie mniej osób, że juz nie wspomnie o 32 kg na których praktycznie zaprzestano organizować zawody bo nie było obsady. Trzeba by było jasno ustalić warunki jakie musi spełniać zawodnik w klasie pro, np wynik? Przymusowe przejście zwycięzców kategorii amator do kategorii pro na nastepny start? W całej mojej skromnej karierze w WW raz byłem na zawodach z takim podziałem tylko tam amatorzy startowali z 1/2 masy ciała a pro z 100 pro masy ciała. Tutaj rozumiem że podział byłby inny ale i tak wygląda to ciekawie i napewno zachęci ludzi którzy do czołówki nie aspirują a a chcą powalczyć o pudło


Zmieniony przez - Edmondson w dniu 2022-09-11 00:31:42
1

Kettlebell Sport & Deadlift

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Temat jest napewno bardzo trudny .
WW działa bez federacji czy zwiąsku i trudno co kolwiek było by narzucać . Na MP w WW organizowanymi przez Wrocławskie Stowarzyszenie Wyciskania Wielokrotnego obowiązuje jeden regulamin ale są przeciez inni organizatorzy którzy maja swoje wymogi bardziej lub mniej jasne ( tak to ujmę .
Ale dokładnie tak jak piszesz chodzi o to żeby zachęcać do startów " ludzi którzy do czołówki nie aspirują a chcą powalczyc o pudło". Twoje doświadczenie z Kettlebell Lifting też ciekawe ( zróżnicowane obciążenie wcale nie musi rozwiązywać problemu ).
Ciekawe jak to widzą osoby mniej zaawansowane w WW i nasze asy WW
Chodzi mi o to jak oddzielić starty ( przynajmniej na MP) "Pro " od "Amator" a jednocześnie zwiększyć zainteresowanie ludzi przechodzeniem do "Pro" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 503 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10258
Witam serdecznie ,mogę powiedzieć iż osoba która osiągnie limit czasowy 5 min należy już do zawodników Pro jeśli tak podział zaproponowano czyli jest to już przynajmniej 100 powtórzeń. Osoby które zaczynają swoją przygodę z ww osiągają z reguły od 2-3 minut limitu czasowego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Tak to prawda nad wytrzymałościowym wyciskaniem sztangi jednak trzeba "trochę " popracować .
A jak by zrobić Pro Open a kategorie ( wagowe czy wiekowe ) zostawic Amatorom ( myślę o MP )?
Myśle że oprócz znajomych gęb było by chyba można zobaczyć nowe twarze ?
No i czy korzystać z współczynnika wielokrotności ( ciężar sztangi x ilość powtórzeń / ciężar ciała ) ?
A moze w Pro wydłużyc czas max próby do 6min. a w Amator skrócic czas max próby do 3min. ?




Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2022-09-14 11:32:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Według mnie tak jak my wyciskamy czyli z odbiciem od klatki to raczej nie można nazywać Pro.
Ja bym to widział tak :
1. obciązenie startowe wybiera zawodnik , dobór obciążenia co 0,5kg minimalne obciążenie to ciężar gryfu ( 20kg ).
2. konkurencja Amator :
- czas max próby 3min.
- dwie kat. wagowe :
a/ lekka ( kobiety do 60 kg , mężczyżni do 80kg )
b/ ciężka ( kobiety + 60kg , mężczyźni + 80kg )
- rozgrywane na tonaż ( ciężar sztangi x ilość powtórzeń ) kobiety ( x2 )
3. konkurencja Pro:
- rozgrywana z współczynnikiem ( ciężar sztangi x ilość powtórzeń / ciężar ciała );
- wyeliminowanie odbijania sztangi od klatki;
- wydłużenie max czasu próby do 6min.
Tak ja bym to widział .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O tak grzebię i patrze a tu taki ważny temat.
Kurde nikt nic nie gada że tu taka ważna dyskusja jest.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
To i ja dodam swoje zdanie w armwreslingu jest taki podział na amatorów i zawodowców, przed pandemia frekwencję na MP amatorów sięgały nawet 185 zawodników na MP zawodowców nawet i ponad 200, każdy kto zaczyna przygodę startuje w amatorach i może też startować na jakiś lokalnych zawodach razem z zawodowcami ale jeśli taki amator wygrywa MP staje się zawodowcem i już ma zakaz startowania w amatorach, zasady jasne, przejrzyste
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Jeśli w WW powstawał by podział na amatorów to podejrzewam że wyniki z roku na rok będą rosły i może to ściągnąć dużo osób zajmujących się tym amatorsko, kto wie może wśród tych amatorów będą ukryte talenty którzy za kilka lat mogą wygrysc elite, tak bywało wielokrotnie w armwreslingu ze chłopak czy dziewczyna zaczynała startować w amatorach wygrywa MP staje się zawodówce za miesiąc jedzie na MP zawodowców tam wygrywa za 3 miesiące pojechał na MS zawodowców i zajął 3 miejsce
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
W armwreslingu przeskok z amatora na zawodowca mimo że się MP amatorów wygrywa jest jak skok na głęboka wodę więc może w WW faktycznie trzeba jakieś limity powtórzeń wprowadzić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 207 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9175
Pomysł z tym żeby zwycięzcy amatorów przechodzili do do klasy pro jest spoko, nawet jeśli nie na stałe to chociaż na najbliższy sezon powinni przechodzić
2

Kettlebell Sport & Deadlift

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trójbój siłowy, przy jakiś totalu warto zainteresować się zawodami?

Następny temat

Otwarty PP w Pompkach na komendę & Podciąganiu na drążku - 19.11.2022

WHEY premium