SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Węglowodany i białko a budowa mięśni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Munga, na linku który zamieściłeś jest dokładnie taka dieta jaką próbuje dla siebie zaproponować od początku. Masz około 300 g węgli dziennie i 150 g białka, noi oczywiście trochę tłuszczu. Jeżeli to jest właśnie redukcja to o coś takiego mi właśnie chodzi. Myślę że z taką rozpiską diety siła i tak pójdzie coś do góry, a nie będzie nadmiaru kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
i jeszcze jedno apropo zaprzeczania że nie da się nic pogodzić ze sobą i robić 2 rzeczy jednocześnie. 2 miesiące temu waga 84 pas 100, ramie 37, Dzisiaj waga 89, pas 99 ramie 39. Tkanka tłuszczowa zatem spadła z 27 do 24 % a mięśnie większe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Obecnie moja dieta jest powoli podbijana na masę. Także tym się nie sugeruj.

#2 wpis
Nawet mi się nie chce tłumaczyć, w jak dużym błędzie jesteś.

Moja rada:
REDUKUJ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
to, że masz 1cm w pasie mniej nie znaczy, że spadł Ci tłuszcz, to najpewniej błąd pomiarowy, a że % się obniżył, nie oznacza, że zrobił to ilościowo. Jesteś początkujący, więc siłą i tak będzie Ci szła czy to redukcja czy nie, więc warto z tego skorzystać i przestać być prosiakiem, bo potem może być z nią różnie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Nie chodzi o 1 cm w pasie ale też o 5 kg więcej przy tej samej objętości pasa oznacza 3% tłuszczu mniej. To oznacza że te 5kg to beztłuszczowa masa i Mimo iż ilość tłuszczu nie ulega zmniejszeniu to przy większej masie całego ciała ta ilość tłuszczu jest bliższa normie. Ja się nie wymądrzam tylko próbuje zwrócić uwagę na wskaźniki i porady które sami podajecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Weszło w Ciebie więcej wody i glikogenu w mięśniach. Zacznij redukować, a zniknie. Weź się za prawdziwą redukcję i przestań kombinować ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
rav1286
Nie chodzi o 1 cm w pasie ale też o 5 kg więcej przy tej samej objętości pasa oznacza 3% tłuszczu mniej. To oznacza że te 5kg to beztłuszczowa masa i Mimo iż ilość tłuszczu nie ulega zmniejszeniu to przy większej masie całego ciała ta ilość tłuszczu jest bliższa normie. Ja się nie wymądrzam tylko próbuje zwrócić uwagę na wskaźniki i porady które sami podajecie


Pomijając już to, że kolega wyżej ma zapewne rację - założymy, że nie ma i wrócimy do mojej poprzedniej wypowiedzi, jak pisałem, jesteś początkujący, a początkującemu wystarczy drapanie po dupie, za 5-6-7 miesięcy zaczną się schody, powiedzmy urośniesz jeszcze trochę, zbudujesz trochę siły i wszystko stanie, albo zaczniesz się zalewać i suma sumarum nie będziesz miał nic prócz tego wielkiego brzucha -albo i jeszcze większego.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-01-10 14:09:53

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Koniu151
suma sumarum nie będziesz miał nic prócz tego wielkiego brzucha -albo i jeszcze większego.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-01-10 14:09:53


W końcu jakiś komplement :)

Zastanawiam się tylko skąd wiecie że jeżeli nie zaczne redukcji to się ardziej zaleje - zakładacie że wale kilogramy kalorii w siebie a właśnie po to założyłem ten temat żeby zapytać czy musze bo nie daje rady zjeść 600 g węgli dziennie. Jestem (wraz z moja partnerką) zdania że od tych 2 miesięcy skład mojego ciała ulega poprawie, więc może faktycznie robie już redukcje nawet nie wiedząc o tym. Tylko czemu rosną obwody mięśni? (z wyjątkiem brzucha) Może tak jak zacytował kolega koniu151 dlatego że jestem świeżakiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Meh, naprawdę musisz w końcu zrozumieć co do Ciebie piszemy. Jak tego nie ogarniesz, to możemy tutaj pisać do us*anej śmierci, a i tak będziesz wiedział lepiej ;)

Skąd wiemy, że bardziej się zalejesz? Przy nadwyżce kalorycznej budujesz wszystko - mięśnie i tłuszcz. Od jakości diety i treningu [oraz genów] zależy jakiej jakości jest wchodząca masa. Jakby było tak jak piszesz: mięsień rośnie i tłuszcz leci, to mielibyśmy samych Adonisów i kulturystów łażących po plażach, nie sądzisz? Praca nad sylwetką trwa długie lata. A jak już to zrozumiesz i trochę liźniesz tematu, to zauważysz również gołym okiem tych, co się wspomagają sokami/teściami i tych naturalnych. Tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 45
Munga
Meh, naprawdę musisz w końcu zrozumieć co do Ciebie piszemy.


Jakby było tak jak piszesz: mięsień rośnie i tłuszcz leci, to mielibyśmy samych Adonisów .


Munga ja rozumiem doskonale co piszecie i o tych wszystkich mechanizmach też już troszkę czytałem, ale wiem też że w praktyce często się to różni, byc może dlatego że zbyt kurczowo trzymamy się zasady nadwyżka - wzrost, niedobór - spadek.

Kilkakrotnie już w życiu ćwiczyłem, kiedyś wogóle bez diety, weekendami zawsze papierosy, wódka, używki i imprezy. Wg wiedzy i badań powinno mnie wessać, a efekty z treningu zawsze były pozytywne, zawsze szła masa, siła , obwody mimo braku wszystkiego w diecie. Fakt że to były kilkumiesięczne zabawy a kłopoty z postępem zaczynają się później, ale jakby nie było nie powinienem wogóle rosnąć.

Odnośnie drugiej części zacytowanego zdania - nie pisze że mięśnie w górę, tłuszcz w dół jednocześnie. Pisze że mam pewien tłuszcz juz sprzed ćwiczeń, teraz robię myślę w miarę suchą masę mięśni co procentowo obniża zawartość tłuszczu pomimo że jest go mniej więcej tyle samo, rozciąga się on trochę na większym ciele i poprawia się nawet definicja mięśni.

I co do aktualnego dzisiejszego mierzenia. Waga 89, ramie 39,5, pas 98. Wskaźnik tkanki tł. wychodzi jeszcze mniejszy 23
Pewnie macie racje panowie ale zawsze byłem uparty i coś mi mówi żeby narazie nie zmieniać kierunku - przynajmniej będziecie mieć za miesiąc lub 2 potwierdzenie swoich tez kiedy wrzucę zdjecia, poświęce się dla badań, ocenimy za 1-2 miesiące w jakim kierunku to poszło. Dzięki za wszystkie porady, uwzględniam je nie lekceważe, ale chce spróbować utrzymać poprawiający się stan i zobaczyć efekty za niedługi czas
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak umiejętnie robić masę żeby nie szło wszystko w brzuch

Następny temat

DIETA+SUPLEMENTACJA+trening_MASA_ZDJECIA_OCENA

WHEY premium