SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uwięziony w przedziale wagowym!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
Witam

Pomóżcie mi to zrozumieć bo nie ogarniam.

Nie jestem gruby, mam po prostu trochę sadła które muszę zrzucić. Byłem na niskowęglowodanowych dietach przez jakiś czas, ale nie da się, w pewnym momencie po prostu ląduję nad kiblem, wymiotuję, organizm po prostu domaga się chleba albo ziemniaka.

Problem w tym, że czy to na diecie czy nie, waga zawsze oscyluje między 76 a 82. Nawet jeśli uda mi się zejść do 75, stosując jakieś określone wskazówki żywieniowe, wystarczy dosłownie dzień, dwa "normalnego" jedzenia, i wracam do tego przeklętego przedziału.

Na dodatek dużo podróżuję, więc zalecane 6 posiłków dziennie i to jeszcze wg rozpiski jest nieosiągalne. Chcąc nie chcąc, żywię się bardzo nieregularnie.

Skoki wagi byłyby do zaakceptowania, gdyby były one np w przedziale 70-76, a nie 76-82... Boję się, że nawet gdybym zacisnął zęby na powiedzmy 6 miesięcy, przyjął plan trningowy, to potem jedna wycieczka na tydzień i nieregularne posiłki i wracam do odstającego brzucha.

Ma ktoś jakiś pomysł skąd to się bierze, dlaczego mój organizm uznał że odstający brzuch jest optymalnym stanem, i zawsze do niego wraca?

Będę wdzięczny za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
* ale odgrzalem, drugiej strony postow nie zauwazylem ;d

Zmieniony przez - stoma90 w dniu 2011-10-07 02:18:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1840 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 73449
napisz cos wiecej o sobie, wiek, wzrost, jak mniej wiecej wyglada sylwetka, masz umiesnione rece, klate, nogi a tylko brzuch zalany czy caly taka kluseczka ?

Wiecej o sobie bo tak to troche strzelanie z pistoletu w ciemno w niewidzialny cel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
waga 76-80, wzrost 180, nie jestm umięśniony, nie jestem też anoreksją, po prostu tłuszcz się ostaje na korpusie i za diabła nie chce sobie iść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1928
no to jesteś tzw. chudym grubasem. złap trochę mięśnia na siłowni i od razu poprawi się estetyka.

dziadek - samo - zło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
staram się właśnie. tzn przez wakacje trochę zaniedbałem, ciągłe podróże i brak dostepu do siłki, ale właśnie zamierzam sie zapisać.

słyszałem jednak, że chudnąc, tracimy też mięśnie. w moim przypadku co mam robić? bawić się w redukcję, tracąc resztki mięśni ;), czy raczej jeść swoje, a dodatkowo budować masę na siłowni? no i co dla "chudego grubasa" jest zalecane jeśli chodzi o żywienie, aby spalanie / budowanie masy było efektywne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3067
Nieda sie jednoczesie spalac i budowac masy. Mozesz probowac spalac sadlo i starac sie zachowac miesnie, poprzez odpowiednie odzywianie + suplementy, lub tez mozesz starac sie budowac mase miesniowa bez zbednego tluszczu, co nie jest latwym zadaniem, bo trzeba dobrej diety i dobrego treningu, a skoro niemasz na niego czasu, to ciezko mowic o wiekszych postepach. Raczej wybierz pierwszą opcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
Czyli najpierw musze sie zredukować do kompletnego sucharka żeby zacząć budować mięśnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3067
Jest to opcja. Jezeli posiadasz jakas mase miesniową mozesz starac sie zachowac ja w jak najwiekszej ilosci. Gdy twoj wyglad zacznie Cie satysfakcjonowac (z tego co widze obawiasz sie sadła) staraj sie robic "sucha mase".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
dzieki!

a hipotetycznie co sie dzieje, gdy oprocz redukcji, tj odpowiedniej diety i treningu cardio co trzeci dzien, naprzemiennie chodzilbym tez na silke? chyba by to nie przeszkodzilo w procesie redukcji?

pytam, bo jak pisalem, przy moim trybie zycia, jest niemalze niemozliwe stosowanie diety powiedzmy przez 6 miesiecy, organizm zacznie domagac sie pewnych skladnikow, tudziez jakies wyjazdy, spotkania, cokolwiek, i nie chcialbym marnowac czasu skupiajac sie tylko na redukcji.

jak by to bylo w taki przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3067
Silownia jest wrecz wskazana... Tylko najlepsze polaczenie sprawdza sie w sposob nastepujacy: Silownia --> aeroby / cardio / interwaly.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
czyli powiedzmy jednego dnia siłownia, drugiego dnia aero/cardio/interwały, trzeciego przerwa, czwartgo znowu siłownia itd?

bo nie wyibrażam sobie że tylko chudnę i mnie przeciąg z domu wywiewa :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety dla 80-83kg 188cm wiek 18 na mase

Następny temat

Dieta redukcyjna plus suplementacja do oceny

WHEY premium