SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utrzymanie siły w przysiadach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nic tylko czekać na temat o przetrenowaniu- nawet trójboiści nie siadają 15 serii docelowych na jednym ciężarze tygodniowo. Ciekawe też czemu się zatrzymało na tych 150%mc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Voltigo
Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym się dowiedzieć, jak zmienić mój program, aby na razie pozostać przy wyniku w przysiadzie (nic nie dokładać, ale utrzymać cały czas to 1,5 x masa ciała) i jednocześnie kontynuować progres w innych ćwiczeniach?

Nie denerwuj sie :)
Nic sie nie zatrzymalo , autor chce zahamowac progress zeby uniknac dysproporcji, ja tak to zrozumiałem, ale ja bym z tego nie rezygnowal tylko wzmocnil synergistyczne partie górnej części ciała ktorych nie ma w treningu, taka jest moja opinia , ale niech sie ktos do niej odniesie.

Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2014-11-25 21:15:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Oczywiscie ze nie z 5 seriami roboczymi. To jest stanowczo za duzo... Jedna seria robocza wystarczy
W ogole dziwne ze dal rade dojsc do takiego ciezaru przy takiej objetosci. Jak dla mnie masakra...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Raadek1990
Nie denerwuj sie :)


Niestety wczoraj nie byłem zdenerwowany, więc niestety nie masz powodu do zadowolenia (uśmiechnięta buźka). To, że ktoś używa wielokropka, niekoniecznie oznacza, iż dostaje białej gorączki...


Georgu- no też tak myślę, że ograniczenie do tej 1 docelowej i 3 x w tyg, albo objętościowo i góra 2 x w tygodniu to rozsądna opcja, tak jak wcześniej pisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Tak jak mowisz... Oczywiscie mozna robic i 20 serii roboczych z tym, ze wtedy ciezary musza byc duzo nizsze niz przy jednej. Problem wtedy taki ze ciezko bedzie ta sile w siadach utrzymac przy znacznym obnizeniu ciezarow. Wiec 1 seria robocza + obnizenie ciezaru (rozsadne) bedzie dobrym rozwiazaniem

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Zatrzymałem się na 150% mc, bo takie było moje założenie, na razie nie chcę i nie potrzebuję więcej. Nie zamierzam brać udziału w zawodach, zresztą wiem, że nie mam do tego predyspozycji (wrodzona wada przedramienia uniemożliwia wiele ćwiczeń), ćwiczę dla siebie. Jeszcze z 10 kg bym dołożył w założeniach 5x5 i do 140 bym doszedł, ale nie chcę. Chcę utrzymać ten przysiad jak jest i progresować gdzie indziej. Jak dla mnie założenia stronglifts są wykonalne, ciężko bo ciężko, ale jakby było łatwo to nie byłoby efektów, szczególnie dla mojego charakteru.
Poza tym chciałbym się dowiedzieć, jak mogę wzmocnić chwyt - zainwestować w magnezję? Nie mogę przejść 127,5 w mc i widzę, że to wina chwytu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Chwyt na zamek, przechwyt- co do techniki.

Co do samego chwytu- wzmacniać ćwiczeniami typu trzymanie ciężaru, zwis na drążku, nawijanie ciężaru na gryf.

Magnezja zdecydowanie pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Ok, dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Tez mialem dawniej problem z chwytem. Magnezja + chwyt na zamek rozwiazal problem na dobre

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Chwyt na zamek = przechwyt?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile ćwiczeń na daną partię ciała ?

Następny temat

Jak zrobić drabinkę?

WHEY premium