SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ulożyłem plan treningowy, czy dobry ? Prosze o pomoc

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22
Witam. Chciałem w związku z zakończeniem rundy jesiennej (piłka nożna) ostro poćwiczyć. Zajecia zaczynają się w styczniu ale z siłowni nie zrezygnuje puki sezon sie nie zacznie wiec do marca , czyli mam okolo 3 do 4 miesiecy. Postawiłem sobie 4 cele które chciałbym osiągnąć ,i zaplanowałem sobie plan treningowy po przetrząśnięciu całego forum , ale chciiałem sie zapytac czy wogole jest mozliwe spelnienei tych 4 celow naraz i czy plan ten jest dobry. Cele te to , redukcja tkanki tłuszczowej , poprawienie siły , poprawienie dynamiki (potrzebna do piłki nożnej , chodzi głownie o gibkość całegho ciała) rozciągnięcie sie. Przeszukałem forum i doszedłem do wniosku ze bede robił FBW + HIIT + streching i chciałbym w to wpleść jakieś ćwiczenia na dynamike. Nie stosuje zadniej diety CKD , ani nic takiego ale odżywam się zdrowo (ryz makaron i te sprawy) i ponizej kalorii zalecanych na dzien , przy duzych wysilkach jest to 2400 a ja spozywam okolo 1800-2000 kcal. Moj plan ogólny wygląda tak

Poniedziałek

Aeroby
Rozciąganie
Siłownia

Wtorek

Aeroby
Rozciąganie
Siłownia

Sroda

HIIT
Rozciąganie
trening z piłką

Czwartek

Aeroby
Rozciąganie
Siłownia

Piątek

Aeroby
Rozciąganie
Siłownia
trening z piłką

Sobota, niedziela

HIIT
Rozciąganie

na siłowni robie jak juz wspominałem FBW ktorego cyke wyglądają tak:

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

A chciałbym w to jeszcze wpleść ćwiczenia na dynamike o których też wyczytałem na sfd.

"Ciągi podrzutowe, zarzucanie sztangi na klatkę, podskoki ze sztangą, skłony w przód ze sztangą (w górnej fazie ruchu wspięcie na palce), ćwiczenia wykonuj szybko w fazie koncentrycznej,tzn wybicie w górę. pozostałe ćwiczenia,jak np. wyciskanie na ławce poziomej wykonuj w miarę wolno opuszczając(co nie znaczy-bardzo wolno!) i bardzo szybko wyciskając. Ogólnie na moc zakłada się spore ciężary,tak żeby można było wykonać do 5 powt.(samemu!)"

Teraz chciałbym zadac pytania mianowicie:

Czy to wszystko naraz jest mozliwe?
Waże 75 kg i czy przy FBW masa znacznie mi nie wzrosnie? (Do 77 jeszcze przezyje ale wiecej raczej nie moge)
Czy te ćwiczenia do FBW są dobre , co o nich sądzicie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi , pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22
A i jeszcze jedno pytanie , żeby spełnić te założenia to jaka powinna być ilość powtórzeń ? i czy 2 serie wystarcza?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

prosba do znawcow, Puma zapraszam

WHEY premium