SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ulica

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 35350

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1340
Che_G prosiles o argumenty o skutecznosci judo, juz o nich pisalem po prostu poczytaj dokladniej moje wypowiedzi.
Ale jak to Ci nie wystarcza to podam przyklady z mojego zycia:
1) kiedys wracalem z disco lekko wciety, ze nie bylo autobusu stwierdzilem ze pojde z buta. Tak sie zlozylo ze 3 gosci to samo stwierdzilo. W trakcie "spacerku" goscie do mnie podeszli i spytali czy nie mam moze ognia, ja sie odwracam a tu sru gosciu mi z banki, ja sie odchylilem i tylko mnie musnal, zlapalem goscia za lape na wysokosci lokcia i jak mu odpalilem KATA GURUME z prostych nog to tamci tylko staneli jak wryci,
po czym zamiast do mnie zaczeli drzec morde ze jestem morderca i uciekli zostawiajac swego kompana :) Tamten sie nie podnosil wiec stwierdzilem ze nie bede tu grzecznie czekal i tez sie ulotnilem.
2) do klubu zapisalo sie kilku studentow politechniki, mieli na polibudzie troche judo, spodobalo sie im i zaczeli chodzic na treningi. Chodzili juz z 2 miesiace ( czyli potrafili w miare dobrze ukemi - pady ), 1 z nich koniecznie chcial sie ze mna trzaskac, wiec pewnej srody prowadzilem trening zamiast mojego starego i zorganizowalem randori, gosciu oczywiscie wyskoczyl do mnie. Staralem sie go oszczedzac i tylko sie bronilem, ale misiu zaczal sie gotowac i lac na szajbe wiec zafundowalem mu HARAI GOSHI i niestety spadlem na niego ( na przepone ). Kolesia przytkalo, a jak wstal to nie wiedzial co sie dzieje i gdzie jest :P mowil ze mu wkrecam ze ze mna walczyl. Mial taka jazde jeszcze przez godzine.

Mam takich przykladow jeszcze sporo, ale nie o to tu chodzi abym zasmiecal forum swoimi opowiastkami.

Poza tym dowiedzialem sie o czyms co powinno was zainteresowac, ale zrobie z tego nowy temat bo pewnie wiecej ludzi sie tym zainteresuje :)



Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 273 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5843
Jeszcze jedna przewaga Bjj nad Judo.

W Judo fundamentalne znaczenie ma sila i warunki fizyczne, w Bjj jest to rzecz o duzo mniejszym znaczeniu.

Bylo wiele przypadkow gdzie podczas zawodow Bjj kategorie open wygrywali zawodnicy lzejszych wag. W Judo IMO to mission impossible.

Wniosek: jesli nie jestes bykiem, wybor Bjj jest bardziej uzasadniony.

"Grzeczni chlopcy ida do nieba. Niegrzeczni ida tam, gdzie chca..."

"Grzeczni chłopcy ida do nieba. Niegrzeczni idą tam, gdzie chcą..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Kosei - Twoje przyklady nie pokazuja wyzszosci judo nad Bjj, a to przeciez starasz sie udowodnic.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Nikt nie powiedzial ze judo nie jest skuteczne


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt, nie naleze do najwiekszych... Mam 180 i 63 kg... ;) (ale caly czas mi teraz przybywa bo zaczelem chodzic na silownie ilepiej sie odrzywiac)
No dobra, i tak i tak zapisuje sie juz na bjj Z tych wyszystkich wypowiedzi (nie tylko tych ale i z archiwum) wyszlo mi ze (przynajmniej dla mnie) bjj bedzie najlepsze,
1 ze wzglendu na moje warunki fizyczne
2 skutecznosc na ulicy
3Szybkosc z jaka mozna sie nauczyc w porownaniem do innych sztuk walki...
Wiec zostaje przy bjj
Thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1340
Dla japonczykow najwazniejszymi zawodami sa:

otwarte mistrzostwa japonii, startuje sie w kategorii open.
Zwyciezca tych zawodow jest w Japonii wyzej ceniony niz mistrz swiata.

Pare lat temu 2 miejsce zajal tam Toshihiko Koga zawodnik wazacy 78 kg!!!!!
W drodze do finalu pokonal wielu zawodnikow wazacych ponad 110 kg
i co Ty na to ???

Poza tym w Polsce jest wielu zawodnikow ktorzy nie sa mocno zbudowani,
a mimo to pokonuja duzo silniejszych przeciwnikow.
Faktem jest ze jezeli jestes silny to masz przewage, ale sama sila bez techniki nie wiele znaczy.

Jak bylem mlodszy to tez bylem dlugi i chudy, lecz nie bylem z tego zadowolony i wzialem sie ostro za rozwijanie sily dzisiaj waze 94 kg
przy 187 cm wzrostu i watpie zeby jakis zawodnik wazacy 60 czy nawet 70 kg z BJJ dal mi rade.


Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 273 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5843
Twoj przyklad z Toshihiko Koga jest OK. W kazdym razie moje zdanie jest takie. W Judo o sukcesie w 60% decyduje sila w 40% technika. W Bjj 70% to technika. Oczywiscie biore w tych przyblizonych obliczeniach pod uwage tylko sile i technike, pomijam inne rzeczy...





"Grzeczni chlopcy ida do nieba. Niegrzeczni ida tam, gdzie chca..."

"Grzeczni chłopcy ida do nieba. Niegrzeczni idą tam, gdzie chcą..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 273 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5843
"...przy 187 cm wzrostu i watpie zeby jakis zawodnik wazacy 60 czy nawet 70 kg z BJJ dal mi rade..."

Mysle ze by dal. Oczywiscie zalezy jaki, w kazdym razie jesli zalezalo by Ci na konfrontacji wal do Boruty


"Grzeczni chlopcy ida do nieba. Niegrzeczni ida tam, gdzie chca..."

"Grzeczni chłopcy ida do nieba. Niegrzeczni idą tam, gdzie chcą..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Przyklad wporzadku, ale ja mam swoj:
-Rikson wazacy 85kg zwyciezyl np. Equade(163kg)
-Royler(67kg) pokonal Youhi Sano(ponad 100kg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Mimo tego ze jestem wiernym fanem bjj i rodziny Gracie
to ta walka
"Rikson wazacy 85kg zwyciezyl np. Equade(163kg)"
Troche smierdzi. Tzn nigdzie nikt nic nie mowi na ten temat. Nikt nie wie kto to jest ten Equada itd.

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zasady unikania napadów

Następny temat

Kto ważniejszy? Styl czy człowiek?

WHEY premium