SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uderzenia otwartą dłonią

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2449 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12760
Co do tych ułożenia palców to lepsze są troszkę zgięte na końcówkach palców bo można by je włożyć w oczy xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 6151 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64148
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
Uderzenie silne jest nie ma co sie oszukiwac i napewno bezpieczniejsze dla uderzajacego chyba kazdy kto cwiczyl na worku nie raz pechowo uderzyl i pozniej cierpial.
Slaby widze ze sprzet lacznosci pierwsza klasa na tym drugim zdjeciu ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Czyli: bez rękawic uderzenie nasadą dłoni jest skuteczniejsze, pięściami odpada???

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 487 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7836
Paur weź komuś wypłać z piąchy w szczenę to zobaczysz ja tam zawsze wklejałem pięścią i nigdy nic mnie nie bolało, adrenalina robi swoje a nie zawsze byłem pijany w każdym razie pięścią czy nasadą jak dobrze zasadzisz to efekt będzie zadowalający, grunt to łoić jako pierwszy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Pytanie tylko czy pięść jest skuteczniejsza od uderzenia nasadą dłoni

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
A znacie jakieś dobre filmy instruktażowe, gdzie uczą jak poprawnie wykonać to uderzenie? Bo na przykład Basowi zdarzyło się uderzyć to na 'mój' sposób i Słabego. Ten pierwszy w od 12 do 12 sekundy tu:



A drugi w choćby jego filmiku instruktażowym, tyle, że ma rozstawione palce... w ogóle, jeśli nie wykonam tego 'moim' sposobem to za każdym razem bolą mnie palce, odskakują :/ Hmm...

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 579 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30351






Fedor tez tak dostanie?



Zmieniony przez - Jacek.G w dniu 2010-01-28 17:54:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Spróbuję podsumować wszystkie fakty na temat ciosów nasadą dłoni...
-jest tak samo szybkie jak uderzenie pięścią,
-praktycznie nie można sobie zrobić krzywdy uderzając w ten sposób,
-wiele osób twierdzi, że jest silniejsze od uderzenia pięścią,
-Bas Rutten twierdzi, że jest lepsze od pięści jeśli walczymy bez rękawic (i o to właśnie chodzi!),

I teraz moje pytanie: nawet nie bawiłem się za bardzo tym uderzeniem na worku, jakie są Wasze odczucia co do tej techniki, czy można całkowicie zrezygnować z uderzeń pięścią na rzecz właśnie ciosów nasadą dłoni??? Czy rzeczywiście jest najpotężniejszy jeśli chodzi też o 'wykończeniówkę', nokautujący cios (jeśli chodzi o dłoń)

Bo z drugiej strony widziałem na przykład walki Wanderleia Silvy w Vale Tudo i przeważnie uderzał pięścią, ale zdarzały mu się palm strajki.



"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Aha, jeszcze jedno, wie ktoś jak w końcu poprawnie wykonać cios nasadą dłoni?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BUTY DO WALK!!!

Następny temat

Napisy

WHEY premium