SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

US (American) KB Swing - Amerykański Swing Kettlebellem - technika, błędy i wskazówki

temat działu:

Strength & Endurance

Ilość wyświetleń tematu: 7563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
To prawda. Dlatego jest rozróżnienie na US i RU swing, bo amerykanie chcieli mieć swoją wersję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
No tak wszystko muszą mieć inne. Ale akurat teraz obserwuję wysyp dziwnych ćwiczeń np na t-nation co trener to ma "swoje" wersje podstawowych ćwiczeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
Taaa... każdy wie najlepiej. Tez jest typ z FunctionalPatterns co niektóre rzeczy ma dobre, ale większość takich sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Dla mnie to już czasem przerost formy nad treścią. Baza ćwiczeń jest od wielu, wielu lat niezmienna i jakieś ćwiczenia poprawiające rdzeń czy stabilizację super i doceniam ale jak widzę ćwiczenia jednonóż z hantlami i jeszcze zaczepionymi o taśmę to śmiech mnie czasem ogarnia bo to do cyrku bardziej niż siłka. Warto czasem spojrzeć na niektóre wynalazki krytycznym okiem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
To prawda. Tak jak wymyślanie ćwiczeń z bosu... nie mówię, że to zly przyrząd, tylko ma swój czas i miejsce w treningu. Ale gdy widze robienie thrusterów ze sztangą z podwieszonymi kettlami na piłce bosu (opisuję rzeczywiste zdarzenie, które wymyślił trener kadry Polski) na wysokiej intensywności, to mam ochotę j**nąć takiemu tym wiszący kettlem w głowę. Bo wg niego to zwiększy trudność i poprawi stabilność. A później zdziwieni, że kontuzje i że ludzie nie mają sily, ani.koordynacji, a tym bardziej szybkości. Robienie ćwiczeń takich jak wyciskania z podwieszonymi KB mają miejsce w treningu, ale na pewno nie będą to ćwiczenia tak złożone jak thruster, dodatkowo na bosu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
No właśnie jakaś granica w tym wszystkim musi być. Ja sam teraz wprowadziłem ćwiczenia na niestabilnym podłożu aby poprawić propriocepcje ale jako dodatek i element właściwej rozgrzewki a tu tak jak piszesz cuda wianki a czy to ma jakiś pożytek większy wątpię

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
FighterX
Ale gdy widze robienie thrusterów ze sztangą z podwieszonymi kettlami na piłce bosu (opisuję rzeczywiste zdarzenie, które wymyślił trener kadry Polski) na wysokiej intensywności, to mam ochotę j**nąć takiemu tym wiszący kettlem w głowę.


Nie wierzę, że są tacy i mianują się "trenerami"

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Ale później rdzeń jak skała, równowaga w kosmos wypracowana, że na piłkach można biegać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
fsl
FighterX
Ale gdy widze robienie thrusterów ze sztangą z podwieszonymi kettlami na piłce bosu (opisuję rzeczywiste zdarzenie, które wymyślił trener kadry Polski) na wysokiej intensywności, to mam ochotę j**nąć takiemu tym wiszący kettlem w głowę.


Nie wierzę, że są tacy i mianują się "trenerami"


Co gorsza prowadzą kadrę zawodników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
rion10
Ale później rdzeń jak skała, równowaga w kosmos wypracowana, że na piłkach można biegać


Taaa. Jak chcesz mieć silny korpus, to są lepsze rozwiązania, które niosą mniejsze ryzyko j**nięcia się kettlem w głowę, bo bosu się przychyliła i gibło Cię w którąś ze stron... nie wspominam o prawdopodobieństwie zerwania czegokolwiek przy takim wydarzeniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy - MicSre

Następny temat

Fighter i Lucyna - nagrody za aktywność

WHEY premium