SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie makroskładników

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 148
Witam, chciałbym się spytać Was o dietę, od ponad tygodnia próbuję samodzielnie obliczyć samemu makroskładniki, lecz kiepsko mi to idzie. Mam 16 lat, waga 63 180cm wzrostu. Zapotrzebowanie kaloryczne to: 2960kcal, 408w, 111b, 98t.
Ja na szybko obliczyłem co jem w ciągu dnia dodałem pare rzeczy żeby dobić troche kcal, wegla i tłuszczy ale ciągle mi się nic nie zgadza i się we wszystkim gubie, jak by ktoś mi mógł pomóc to naprawdę byłbym bardzo wdzięczny.
Otóż powiedzcie co mam w mojej "diecie" do zmiany:
Posiłek 1 : Bułka razowa (60g), masło śmietankowe (15g), ser gouda 20g .
Posiłek 2 : bułka razowa 60g, masło śmietanowe 15g, ser gouda 20g, szynka kanapkowa 15g.
Posiłek 3 : Tortilla (1szt - 60g), mięso z pierśi kurczaka bez skóry smażone 200g, ketchup pudliszki 30g
Posiłek 4: 2 banany, 3 bułki krajzerki.
Posiłek 5 : 2 jaja gotowane na twardo, mleko 3.2% 300ml, kakao wawel 15g, bułka razowa 60g, masło śmietanowe 15g, ser gouda 20g. salami luksusowe 8g.
Z tego wszystkiego wychodzi mi 2680 kcal, 130b, 330w. 95t. Powiedzcie co dodać/zmienić zeby dobić jeszcze te 200-300kcal (może obniżyć 10-20gram białka bo może podobno obciążać nerki) oraz dobić te 60-70gram węglów. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc !

Zakupiłem dzisiaj również CM 3 Trec - Powder oraz BCAA 5000 extreme 400g I pytanie czy warto aktualnie brać bez dobrze dobranych składników czy poczekać aż makro ułoże?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Na chwile obecna nie zaprzątaj sobie głowy dokładnym wyliczaniem makro a skup się na prawidłowym doborze produktów . W Twoim wieku to wystarczy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 148
Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
wstaw ankiete działu

Chodzi o to, że tak dokładne wyliczanie nie ma sensu :)
Raz że nie wiesz ile co ma kcal, 2 nie wiesz jakie masz zapotrzebowanie
więc owszem szacować możesz, ale nie musi być tak dokładne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 148
A druga sprawa CM3 i bcaa, brać? Będą efekty jedząc to co podałem wyżej? Czy co mam jeść żebym mógł mieć większe efekty biorąc cm3 i bcaa? Zależy mi na sile oraz sylwetce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Nie potrzebujesz na chwilę obecną suplementów. Skup się na prawidłowym odżywianiu a efekty będą. W tym wieku wystarczy odpowiedni trening I zdrowe odżywiania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 148
Tylko nie wiem od czego zacząć jeśli chodzi o te "zdrowe odżywianie" nie mam pojęcia jak za to się zabrać. Każda pomoc jest mi potrzebna. Ćwicze FBW 3 razy w tygodniu. A Jeśli chodzi o progres to jedynie lekko siłowy (kilka kg wiecej na klate) i to tyle... :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do co diety

Następny temat

Redukcja pory posiłków

WHEY premium